Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Jak připravovat dokumenty pro digitální tisk - formáty dat a ovladače

13. února 2001, 18.41 | Data vstupují do digitálních strojů v elektronické podobě. Datový soubor tedy představuje jakousi virtuální tiskovou desku, na které už toho po vložení do tiskového procesu nelze příliš měnit. Digitální tiskové stroje jsou tedy poměrně značně závislé na kvalitě dat, která do stroje vstupují.

 

 

 

Jak připravovat dokumenty pro digitální tisk - základní tipy

13. února 2001, 18.36 | Příprava dokumentů pro digitální tisk má určité zvláštnosti a zákonitosti, kterých je dobré si povšimnout. Možná budou následující řádky příliš odborné; rozhodně více než předchozí text. I pro ty, kteří neporozumí všemu, bude ale užitečné se v každém odstavci na chvilku zastavit. Budete tak mít větší představu, jak kontrolovat grafiky, kteří pro vás data připravují k tisku.

 

 

 

K čemu je dobrý digitální tisk?

13. února 2001, 18.26 | Největšími výhodami digitálního tisku jsou zcela jistě rychlost (tedy minimální doba potřebná ke zpracování zakázky) a také nízké celkové náklady při tisku malého množství kusů (v porovnání s klasickým ofsetovým tiskem).

 

 

 

Jak na digitální tisk?

13. února 2001, 18.23 | Digitálním tiskem rozumíme technologie, kdy je počítač (grafická stanice) spojen přímo s tiskovým strojem a mezi souborem v počítači a vytištěným dokumentem neexistuje žádný polotovar, jako je film nebo tisková deska. Nejprimitivnějším podáním digitálního tisku je barevná kancelářská tiskárna. Od té ovšem neočekáváme žádnou oslnivou kvalitu tisku ani vysokou produktivitu práce, a také nebudeme ještě hovořit o digitálním tisku.

 

 

 

Co všechno a jak je možné tisknout?

13. února 2001, 17.50 | Při zadávání tiskových zakázek můžete narazit na různé tiskové technologie. Každá se však hodí pro jiný druh zakázky, a proto jsme pro vás připravili jejich souhrnný přehled. Předem upozorňujeme, že v celém článku budeme dávat přednost srozumitelnosti před oficiální terminologií (při snaze zachovat obojí).

 

 

 

Kritéria pro výběr tiskárny

24. ledna 2000, 16.29 | Pokud se rozhodnete sami zadat výrobu tištěných materiálů z již připravených materiálů, je důležité zvolit takovou tiskárnu, která je schopna materiály vyrobit v požadované kvalitě, termínu a za odpovídající cenu.

 

 

 

Kritéria pro výběr předtiskového studia

24. ledna 2000, 16.24 | Volba nejvhodnější firmy, která bude materiály připravovat, závisí především na povaze samotných materiálů. Jaké otázky při výběru pokládat?

 

 

 

Volba předtiskového studia a tiskárny

1. ledna 1970, 01.00 | Před realizací tiskové zakázky je třeba pečlivě uvážit, jakým způsobem bude proveden grafický návrh materiálů, předtisková příprava a závěrečný tisk spolu s případným knihařským zpracováním.

 

 

 

Strana výpisu

... 69

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: