Nová řada Arizona 2300 od Canonu - Tiskové technologie - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Tiskové technologie

Nová řada Arizona 2300 od Canonu

10. září 2020, 23.26 | Společnost Canon staví na svých bohatých zkušenostech v oblasti flatbed tisku a uvádí na trh velkoformátové grafiky novou řadu Arizona 2300, která zákazníkům pomůže zrychlit

 

výrobu, zlepšit provozní efektivitu a podpořit růst. Nová řada nabízí různé možnosti inkoustových kanálů (4, 6 a 8), díky nimž podporuje rozmanité spektrum aplikací. Patří sem tři kompaktní modely GTF (Arizona 2340 GTF, 2360 GTF, 2380 GTF) s rozměry flatbed stolu 1,25 m x 2,5 m a tři velké modely XTF (Arizona 2340 XTF, 2360 XTF, 2380 XTF) s flatbed plochou 2,5 m x 3,08 m. Zákazníci si mohou prohlédnout model Arizona 2380 XTF v konfiguraci s volitelnou rolovou jednotkou online nebo prostřednictvím živých ukázek ze zákaznických center Canon (Customer Experience Centres) v Austrálii, Nizozemsku, Velké Británii, Francii a USA.

 

Chytrá produktivita

Nová řada tiskáren Arizona 2300 je postavena na technologii Arizona FLOW, která přináší převratné změny v konstrukci flatbed tiskáren. Tato technologie přisávání proudem vzduchu kombinuje rozložení stolu bez zón se snadno použitelnými pneumatickými registračními kolíčky, které zajišťují bezpečné umístění médií na stole. Výsledkem je o 20 % vyšší produktivita ve srovnání s předchozími generacemi tiskáren Arizona, protože obsluha nemusí trávit čas maskováním stolu nebo uchycením médií páskou. To umožňuje rychlejší přechod od jedné úlohy k druhé, zkrácení doby potřebné pro nastavení a bezproblémové přepínání úloh.

 

Technologie FLOW usnadňuje více než kdykoli před tím tisk na neobvyklá a náročnější média, jako je karton, dřevo a sklo, nebo dokonce tisk velkých obrazů na více deskách.  Tiskněte bezokrajově, od jednoho okraje média k druhému, budete tím těžit z menšího, nebo i nulového množství odpadu, vytisknete více a získáte úplně nové možnosti.

 

Pneumatické registrační kolíky umožňují zarovnat média k levému nebo pravému okraji stolu – nebo dokonce k oběma – a dovolují tisknout 2 na 1, 4 na 1 a 6 na 1. Jednoduché otočení média z lícové na rubovou stranu a zleva doprava na flatbed stole umožňuje dokonalou přesnost při oboustranném tisku, a to i když má tiskový materiál nestandardní rozměry. S jistotou můžete tisknout na neobvyklá, těžká, hladká nebo předem nařezaná média.

 

Nová řešení z rodiny Arizona jsou schopná tisknout rychlostí až 95 m2/h při zachování kvality tisku, čímž dále posouvají hranice produktivity. Automatizovaný systém údržby navíc umožňuje provést údržbu tiskové hlavy bez nutnosti manuálního zásahu. Tím omezuje čas, kdy je stroj mimo provoz, protože obnoví funkčnost trysky během několika sekund – a to i u bílého inkoustu, u něhož bývá obvykle údržba složitější. Nová řada Arizona 2300 znamená také konec čekání na zahřátí tiskárny, protože nabízí možnost okamžitého zapnutí díky systému vytvrzování LED-UV. Výsledkem je rychlejší zpracování expresních zakázek. Systém zarovnání s pomocí kamery s vysokým rozlišením navíc umožňuje snadné, rychlé a přesné zarovnání tiskových hlav a mapování flatbed stolu.

 

Díky softwaru Arizona Xpert má řada Arizona 2300 navíc schopnost samostatného učení, což zákazníkovi dává možnost vytvářet – a poté opakovat – složité vícevrstvé projekty. Tiskárna si pamatuje „recept“ pro příští tisk podobných aplikací, čímž ušetří čas potřebný pro nastavení a dále automatizuje výrobní proces.

 

Kromě řady Arizona 2300 představuje společnost Canon také novou verzi softwaru Arizona Xpert 2.1. Díky novým funkcím a „recepturám“, které dále zvyšují produktivitu, je tato aplikace schopna tisknout inteligentní obrysy médií na flatbed stole pro dokonalé umístění bez lepení nebo maskování. Arizona Xpert 2.1 podporuje vyladěné pracovní postupy zahrnující tisk a řezání díky integraci se softwarem Canon ProCut. Oboustranný tisk i tisk na víc panelů jsou nyní díky maximální automatizaci snadnější, a díky nulové chybovosti také zcela bezodpadové. Softwarová aplikace rovněž umožňuje snadné sdílení „receptů“ mezi dodavatelem tisku a designerem. Výsledný produkt si obě strany mohou prohlédnout ve 3D náhledu v Adobe Creative Suite®, čímž mizí prostor pro nepochopení se a možnou nespokojenost s výsledkem už ve fázi návrhu.

 

Navrženo pro udržitelnost

Série Arizona 2300 používá technologii vytvrzování pomocí LED-UV, která snižuje spotřebu energie o 40 % ve srovnání s ostatními flatbed tiskárnami. Vděčí za to své okamžité schopnosti tisku (není nutná žádná doba pro zahřátí), životnosti lampy i její připojitelnosti do běžné napájecí sítě. Nabízí také nízkou spotřebu inkoustu – v průměru méně než 8 ml inkoustu na vytištěný metr čtvereční, a to včetně údržby.

 

Řada Arizona 2300 dokáže splnit jakýkoliv požadavek zákazníka na tisk na tvrdé plastové materiály, jako je akrylát, polykarbonát a styren. V konfiguraci s volitelnou rolovou jednotkou navíc umožňuje využívat širokou škálu médií v rolích, včetně těch tenkých a citlivých na teplo až do 220 cm. Zvládne tak přechod mezi tiskem na pevná a flexibilní média i bez časově náročného přenastavování zařízení. Nonstop výroba s bezpečným, bezobslužným nočním tiskem a možností plně robotizovaného pracovního procesu, včetně automatického nakládání a vykládání desek, se stává skutečností.

Tématické zařazení:

 » Články  » Tiskové technologie  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: