Společnost Sony představuje světově nejmenší a nejlehčí digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a technologií Wi-Fi - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Společnost Sony představuje světově nejmenší a nejlehčí digitální fotoaparát s výměnnými objektivy a technologií Wi-Fi

A5000

19. března 2014, 22.28 | Model α5000 nabízí v lehkém těle kvalitu srovnatelnou se zrcadlovkami a velké kreativní možnosti

 

  • Velký CMOS snímač ExmorTM APS HD s rozlišením 20,1 Mpx a obrazový procesor BIONZ X pro nádherné, detaily nabité snímky
  • LCD displej výklopný až o 180° pro snadné snímání autoportrétů
  • Lehké a kompaktní tělo s výsuvným bleskem
  • Technologie NFC a Wi-Fi pro sdílení a dálkové ovládání jedním dotykem prostřednictvím smartphonů a tabletů           

 

Nejmenší a nejlehčí digitální fotoaparát s technologií Wi-Fi a výměnnými objektivy na světě má sice nízkou hmotnost, ale snímky pořízené tímto přístrojem a jeho kreativní možnosti udělají dojem na každého. Model α5000 v sobě spojuje velký CMOS snímač Exmor APS HD s efektivním rozlišením 20,1 megapixelu a procesor BIONZ X.

 

Nový model α5000 vybočuje z řady běžných kompaktních fotoaparátů vzhledem ke kvalitě pořizovaných fotografií a perfektnímu tvaru, díky kterému se vám snadno vejde do kapsy. Přestože fotoaparát váží jen 210 g, skrývá jeho tělo i vestavěný blesk. Úchop na těle fotoaparátu má promyšlený design zajišťující spolehlivou a jistou manipulaci při použití jakéhokoli objektivu.

 

Obrazovou kvalitu radikálně zvyšuje i CMOS snímač Exmor APS HD s efektivním rozlišením 20,1 megapixelu, který má přitom velikost snímače typického pro zrcadlovku. Tento snímač je schopen zachytit obrovské množství i těch nejjemnějších obrazových informací. O prvotřídní snímky se stará také obrazový procesor nové generace BIONZ X, který fotografové znají již z fotoaparátů α7 a α7R. Detailní reprodukce, redukce šumu v závislosti na prostředí a technologie pro redukci difrakce zajišťují ještě jemnější textury a nižší šum. Kromě toho si nyní můžete citlivost nastavit ručně až do ISO 16 000, a vytvářet tak snímky i při slabém osvětlení. 

 

Díky pohodlnému úchopu a polohovatelnému LCD displeji s možností vyklopení až o 180° můžete autoportréty snadno nasnímat jednou rukou. Dostupná je i funkce Soft Skin Effect pečující o automatické vyhlazování vrásek a zjemnění pokožky na detekovaných obličejích. Na těle fotoaparátu je umístěna i páčka pro nastavení optického zoomu, takže ho můžete nastavovat jedním prstem, aniž byste museli hledat ovládací prvek na tělese objektivu. 

 

Technologie Wi-Fi umožňuje bezdrátové sdílení fotografií s telefonem XperiaTM nebo s NFC kompatibilním smartphonem či tabletem s operačním systémem Android. Jediným dotykem také aktivujete dálkové ovládání Smart Remote Control, díky kterému se fotoaparát propojí se smartphonem nebo tabletem a vy si na něm můžete prohlížet záběry nebo dálkově aktivovat spoušť fotoaparátu.

 

 

K doplňkům pro model α5000 patří nové elegantní pouzdro LCS-EBB. Barevně i stylově se k němu skvěle hodí i přenosné pouzdro LCS-BBN a popruh na rameno STP-XSR1. LCS-BBN je měkké stylové pouzdro typu "pouzdro v pouzdře" a najde si své místo v každém batohu či kufru. K dispozici je také sada ACC-TRW, která obsahuje nabíječku baterií BC-TRW a akumulátorovou baterii NP-FW50.

 

Model α5000 je dostupný ve verzi s teleobjektivem SEL55210 E55 210 mm F4.5-6.3, který je momentálně dostupný ve sladěném černém provedení.  

 

Oficiální prodej digitálního fotoaparátu s výměnnými objektivy Sony α5000 startuje v Evropě v březnu 2014. 

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: