Společnost Sony představuje nejmenší a nejlehčí 4K* videokameru na světě - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Společnost Sony představuje nejmenší a nejlehčí 4K* videokameru na světě

7. dubna 2014, 13.59 | Sony zmenšila velikost 4K videokamery na čtvrtinu v porovnání s předcházejícími modely[ii]

  • Nasnímejte 4K videa videokamerou, na jejíž ovládání díky malému tělu postačuje jedna ruka
  • CMOS snímač 1,0" Exmor RTM se zadním podsvícením vytváří záznamy ve 4K kvalitě, a to dokonce i při slabém osvětlení
  • Nový obrazový procesor BIONZ X
  • Širokoúhlý objektiv 29 mm ZEISS Vario-Sonnar T* s 12x optickým zoomem a optickou stabilizací Optical SteadyShot 
  • Stylové ovládání manuálním prstencem, otočným ovladačem a vestavěnými ND filtry          
  • Technologie NFC pro připojení jedním dotykem, technologie Wi-Fi pro přenos obrazu a dálkové ovládání prostřednictvím smartphonu                    

 

* V této tiskové zprávě se označení ‘4K' vztahuje na rozlišení 3840 x 2160 pixelů    

                             

Nejnovější videokamera Handycam® AX100E přinášející záznamy ve 4K kvalitě je ideální v kombinaci s televizorem 4K BRAVIA TV s největším možným rozlišením. Je až o 75 % menší a přibližně o 66 % lehčí než model FDR-AX1E, a proto je i snímání touto videokamerou neuvěřitelně pohodlné, Na její ovládání vám totiž postačí jedna ruka. Na první pohled malé tělo je dostatečně velké na to, aby se do něj vešly ty nejlepší technologie od Sony.

 

Tento model je první 4K videokamerou Handycam®, která disponuje velkým CMOS snímačem 1,0" Exmor RTM se zadním podsvícením. Tento snímač je mnohem větší než snímače v běžných modelech a snímá dokonalé záznamy v neuvěřitelné 4K Ultra HD kvalitě (3840 x 2160 pixelů), která přináší čtyřikrát více detailů než Full HD. Zároveň umožňuje vytvářet efekt rozostření na pozadí.

 

4K snímač je propojen s extrémně výkonným procesorem BIONZ X od Sony, který se stará o redukci šumu v závislosti na prostředí. Progresivní 25p snímání dodá spolu s pokročilými funkcemi Cinematone Gamma/Colour vašim záznamům živý vzhled.

 

Model Handycam® AX100E má objektiv ZEISS Vario-Sonnar T* s 12x optickým zoomem, který byl vytvořen pro snímání ve 4K kvalitě. O dokonalé rozlišení i v rozích snímku se stará objektiv se 17 elementy v 11 skupinách, které zahrnují i AA (asférické čočky) a ED čočky.    

 

Objektiv ZEISS se 7lamelovou clonou pracuje v dokonalé harmonii s velkým 1,0"  obrazovým snímačem a procesorem pro zpracování obrazu BIONZ X. Optická stabilizace Optical SteadyShot se postará o ještě detailnější výsledky při snímání z ruky.

 

Novinkou je i funkce Dual Video Recording, díky níž můžete současně snímat vysoce kvalitní videa a zároveň soubory ve snadno sdíleném formátu MP4. Vytváří se tak záznamy v nejvyšší možné kvalitě ve formátu XAVC S (až do 50 Mb/s) nebo AVCHD a současně se nahraje i více kompaktní kopie s menším rozlišením ve formátu MP4. Stačí, když se po pořízení dotknete tabletu nebo smartphonu disponujících technologií NFC, a můžete videa pořízená ve formátu MP4 po přenesení okamžitě sdílet na webu.       

 

Kreativní možnosti jsou umocněny i vysokou rychlostí snímání, díky které dokážete snímat akci v HD kvalitě (1280x720). Záznam si potom můžete přehrávat na počítači zpomaleně. V plné kráse si tak vychutnáte okamžiky, jaké znáte z televize, kdy napjatě sledujete rozhodující momenty trestných střílení během vzrušujících sportovních zápasů.

 

Pro přehrávání videozáznamů a fotografií na vašem 4K televizoru stačí připojit dodávaný kabel HDMI. Pokud nasnímané záznamy nebudete přehrávat na 4K zařízení, můžete si je vychutnat ve Full HD kvalitě díky automatické konverzi na vysokou kvalitu 2K (Full HD). A díky velkému množství dat v každém 4K snímku budete kvalitou obrazu ohromeni.

 

Zajímavou přidanou hodnotou je, že když se dotknete displeje videokamery během přehrávání 4K videa, oblast v okolí dotyku se okamžitě upraví do podoby pro přehrávání ve Full HD.

 

Skvělé a stylové funkce, které si oblíbíte

Videokamera Handycam® AX100E disponuje širokoúhlým a jasným OLED hledáčkem s extrémně vysokým kontrastem. Množství světla vstupující do objektivu můžete ovlivnit výběrem vhodného ND (Neutral Density) filtru - čirý, 1/4, 1/16 nebo 1/64. Ovládání závěrky a clony tak bude plně ve vašich rukách. Ve spojení s velkým obrazovým snímačem lze dosáhnout efektního rozostření pozadí, aniž byste museli prodlužovat čas závěrky, a to i při snímání za silného slunečního svitu.

 

Komfortně umístěnému prstenci na objektivu, na který snadno dosáhnete konečky prstů, lze přiřadit funkci ovládání zaostřování nebo zoomu a expozice. Nadšenci filmování jistě ocení boční otočný ovladač, kterému lze přiřadit funkce jako zisk nebo jas. Jednoduchým pohybem prstu můžete tyto funkce aktivovat i tehdy, když se právě díváte do elektronického hledáčku a máte zavřený LCD displej na videokameře.

 

Funkce potlačení hlasu My Voice Cancelling automaticky redukuje hlasovou složku zvuku pocházejícího zpoza videokamery, přičemž hlas osoby v záběru zůstane nezměněn. Neúmyslné komentáře pocházející z jiných zdrojů jsou ve výsledné zvukové stopě dokonale potlačeny, díky čemuž vynikne hlas osoby v záběru.

 

Bezdrátové propojení s telefonem, tabletem nebo PC

Vestavěné rozhraní Wi-Fi a technologie NFC vám jediným dotykem umožní bezdrátově přenést videa a fotografie z videokamery Handycam® do vašeho smartphonu nebo tabletu. Stačí, když si do svého zařízení s operačním systémem iOS nebo Android zdarma stáhnete aplikaci PlayMemories.

 

Pomocí Wi-Fi si můžete přehrát libovolný obsah uložený na videokameře na svém televizoru, připojeném do sítě (potřebujete DLNA-kompatibilní televizor a přístupový bod; není kompatibilní s formátem XAVC S).

 

Po dotyku videokamery Handycam® s vaším mobilním zařízením podporujícím NFC se aktivuje funkce Smart Remote Control. Spuštění a zastavení nahrávání pomocí vašeho mobilního zařízení je ideální pro nasnímání/fotografování skupin nebo sama sebe, pokud se nechcete po zahájení nahrávání přemisťovat do snímané scény.

 

Nová 4K videokamera FDR-AX100E od Sony bude v Evropě dostupná od května 2014.

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: