Sony slaví čtyřnásobný triumf na 2014 TIPA Awards - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Sony slaví čtyřnásobný triumf na 2014 TIPA Awards

a7

12. května 2014, 09.49 | NEJLEPŠÍ PROFESIONÁLNÍ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT S VÝMĚNNÝMI OBJEKTIVY: a7R
NEJLEPŠÍ VIDEOKAMERA: FDR-AX100
NEJLEPŠÍ ACTIONCAM: HDR-AS100V
NEJLEPŠÍ MOBILNÍ ZOBRAZOVACÍ ZAŘÍZENÍ: QX fotoaparáty ve stylu objektivu

Značka Sony opět získala několik prestižních ocenění udělovaných asociací Technical Image Press Association za svá inovativní řešení v oblasti digitálního zobrazování.  

 

NEJLEPŠÍ PROFESIONÁLNÍ KOMPAKTNÍ SYSTÉMOVÝ FOTOAPARÁT: Sony a7R

 

Sony a7R je nejmenší a nejlehčí CSC (compact system camera) fotoaparát s plnoformátovým čipem, snímačem Exmor CMOS s rozlišením 36,4 Mpx s filtrem zabraňující efektu moiré. Pohání ho obrazový procesor Sony BIONZ X. Fotografové určitě ocení jim už známý způsob ovládání a přístupnost ovládacích prvků a nastavení parametrů obrazu; mezi další funkce patří Auto HDR, robustní tělo z hořčíkové slitiny, celá škále efektů Picture Effects, pomocník manuálního ostření (focus peaking), záznam videa v rozlišení 1080p rychlostí 60 a 24 snímků za vteřinu (50p/25p) s přepínáním mezi režimy NTSC a PAL a s rozsahem citlivosti od ISO 100 do ISO 25 600. a7R také umí sekvenční snímání rychlostí čtyř snímků za vteřinu. Kromě toho byl fotoaparát představen společně s pěti novými Sony FE objektivy s bajonetovým uchycením. Nadále lze využít objektivy s bajonetem E, jejichž připevnění automaticky spustí režim APS-C crop mode, a objektivy s bajonetem A s využitím adaptéru. Fotoaparát disponuje zabudovanou Wi-Fi a NFC konektivitou. Kompletní informace o a7R s výměnnými objektivy najdete pod tímto odkazem.

 

NEJLEPŠÍ VIDEOKAMERA: FDR-AX100

 

Video v rozlišení 4K nabízí čtyřikrát větší detail než HD

Sony FDR-AX100 je mezi prvními „běžnými" videokamerami, které toto rozlišení nabízejí. Videokamera je vybavena jednopalcovým snímačem Exmor R a nabízí možnost fotografování s rozlišením 14 Mpx a 20 Mpx. Nabízí také široké možnosti záznamu videa včetně XAVC-S, AVCHD a MP4. Je vybavena optikou Carl Zeiss Vario-Sonnar T* s dvanáctinásobným optickým zoomem. Snímač BIONZ X umožňuje natáčet rychlostí až 120 rámečků za vteřinu a nabízí funkci stabilizace obrazu Optical SteadyShot s režimem Active Mode. Video lze přehrávat v hledáčku EVF nebo na 921K LCD. Videokameru je možné propojit přes WiFi a NFC s chytrým telefonem a ovládat ji lze i na dálku z mobilního zařízení. Více informací naleznete zde pod tímto odkazem.

 

NEJLEPŠÍ ACTIONCAM: HDR-AS100V

 

Kategorie akčních kamer je momentálním hitem

Sony HDR-AS100V nabízí širokou škálu možností: WiFi připojení, zabudovanou GPS a snímání fotografií (13,5 Mpx) a videa (XAVC-S 60p/50p) s přepínáním mezi režimy NTSC a PAL. Miniaturní kamerka (přibližně 1 x 2 x 3 palce) je vybavena nejmodernějším systémem stabilizace obrazu a zabudovaným stereo mikrofonem, ultraširokým (170 stupňů) objektivem Carl Zeiss Vario Tessar - a to vše v těle, které odolá stříkající vodě. Všechny funkce lze ovládat prostřednictvím chytrého telefonu. Součástí dodávaného vybavení je voděvzdorné pouzdro, se kterým je možné se potopit až do hloubky 5m, nalepovací držák a adaptér na stativ; dokoupit lze celou řadu držákových systémů pro různé využití. Videokamera umí fotografovat časoměrně v intervalu 5 až 60 vteřin na snímek a AS100V také podporuje natáčení videa 24p vysokou rychlostí 120 snímků a 240 snímků za vteřinu se zvukem. Služba Sony PlayMemories Home nabízí celou řadu funkcí pro efektní výsledný střih, na který budete pyšní, včetně zobrazení dat z GPS ve videokameře, z nichž snadno uvidíte svoji trasu a rychlost. Více informací naleznete zde pod tímto odkazem.

 

 

NEJLEPŠÍ MOBILNÍ ZOBRAZOVACÍ ZAŘÍZENÍ: QX fotoaparáty ve stylu objektivu

 

Už se nemusíte spoléhat na chytrý telefon, když chcete fotografovat a natáčet rychlá videa.

Sony DSC-QX100 (20 Mpx s optikou Carl Zeiss Sonnar T*) a Sony DSC QX-10 (18,2 Mpx s optikou Sony G lens a desetinásobným optickým zoomem) představují „fotoaparát  ve stylu objektivu", který využívá chytrý telefon pro přenos fotografií a videa ve vysoké kvalitě, které pořizuje. Aplikace Sony PlayMemories Mobile propojí toto zařízení bezdrátově s jakýmkoliv chytrým telefonem s operačním systémem iOS nebo Android přímo přes Wi-Fi nebo NFC - z displeje telefonu se rázem stane hledáček se spouští, dokáže spustit nahrávání videa nebo nastavovat různé parametry. Fotoaparát lze připojit k telefonu přes adaptér, ale je možné ho používat i samostatně. Nasnímaný materiál se ukládá do chytrého telefonu a zároveň i do objektivu/fotoaparátu a je připravený k okamžitému sdílení na sociálních sítích. 

 

 

AX100

HDR-AS100V

QX10

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: