Sony rozšiřuje modelovou řadu fotoaparátů ve stylu objektivu a představuje nový koncept výměnných objektivů - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Sony rozšiřuje modelovou řadu fotoaparátů ve stylu objektivu a představuje nový koncept výměnných objektivů

Sony - výměnné objektivy

11. září 2014, 08.12 | · ILCE-QX1 s velkým obrazovým snímačem APS-C Exmor™, obrazovým procesorem BIONZ X™, pokročilými funkcemi fotoaparátu; kompatibilita s výměnnými objektivy typu bajonet E a A[i]

· ILCE-QX1 se dodává standardně se sadou pro fotografování z různých úhlů Free Angle Shooting Kit, který je perfektní pro selfies nebo pro focení s nízkého/vysokého úhlu

· DSC-QX30 s třicetinásobným optickým zoomem a technologií Optical SteadyShot

· Snadné ovládání chytrým telefonem díky aplikaci PlayMemories Mobile v5.0

· Dvě nové svěží barvy v nabídce pro model DSC-QX10

Nejnovější fotoaparáty ve stylu objektivu od Sony vám přinášejí to nejlepší z obou světů - snoubí se v nich spontánnost a snadné sdílení obsahu typické pro chytré telefony s fotografickou kvalitou a kreativními možnostmi kvalitního fotoaparátu.

 

Stačí připojit fotoaparát ke svému chytrému telefonu přes Wi-Fi. Propojení díky technologii NFC na jeden dotek je u fotoaparátů ve stylu objektivu rychlejší než kdykoliv dříve, také díky aktualizovanému firmware pro modely QX100 a QX10 a vylepšené aplikaci PlayMemories Mobile. Jste-li majitelem chytrého telefonu Xperia, spárování je nyní ještě rychlejší!

 

Ovládání fotoaparátu ve stylu objektivu je nyní díky aplikaci PlayMemories Mobile v5.0 od Sony, která je nyní pro chytré telefony s operačním systémem Android a iOS zdarma, ještě snadnější. Nové uživatelské rozhraní podstatně zjednodušuje fotografování a manipulaci s fotoaparátem jednou rukou. Kompozice snímku na vašem mobilním telefonu je nyní ještě více intuitivní díky orientační mřížce na displeji, kterou nyní aplikace nabízí. GPS umí přidat informaci o místě, kde je fotografie pořízena; údaje se pak přenesou do vašeho telefonu. Spoušť lze nyní ovládat přímo na dotykovém displeji a fotografie se automaticky přenesou do vašeho telefonu, takže své zážitky můžete okamžitě sdílet.

 

ILCE-QX1

ILCE-QX1 nabízí nadšeným fotografům využít svoji vzácnou sbírku objektivů s bajonetem E. Stačí si vybrat váš oblíbený - zoom, širokoúhlý objektiv, teleobjektiv nebo makroobjektiv - a je z vás rázem umělecký fotograf, který má k dispozici všechny režimy osvitu, zaostření a fotografování.

 

Obrazový snímač APS-C Exmor CMOS s rozlišením 20,1 megapixelů umí zachytit všechny detaily v takové kvalitě, kterou byste čekali od mnohem většího fotoaparátu. Partnerem mu je moderní obrazový procesor Sony IONZ X, který nyní nabízí vylepšenou funkci redukce šumu volitelnou podle oblasti snímku. Tak malý šum na snímku vás ohromí - a to, i když fotografujete téměř bez světla, tedy v podmínkách, kde malé snímače už nezvládají.

 

Velký snímač u modelu QX1 vám také umožňuje tvořit efektní bokeh jako profesionál - tak jemně rozostřené pozadí s fotoaparátem v mobilním telefonu nikdy neuděláte.  

 

Zapálení fotografové i příležitostní uživatelé si mohou vybrat z nepřeberného množství různých prémiových funkcí. Superior Auto umí rozpoznat desítky různých scenérií, například krajiny nebo portréty fotografované proti světlu, takže nastaví fotoaparát tak, že kvalitním výsledkem si můžete být vždy jisti - a máte ho bez starostí. Fotografům, kteří se vyžívají v postprodukci, nyní QX1 nabízí možnost fotografovat ve formátu RAW. Vůbec poprvé u fotoaparátu ve stylu objektivu se u modelu QX1 objevuje vyskakovací blesk, který prosvětlí vaše portréty, špatně osvícené interiéry nebo noční scény.

 

Sada pouzdra a popruhu LCS-QXA Case and Strap Kit je velmi stylová díky provedení z odolné hnědé syntetické kůže. Fotoaparát QX1 je tak v pouzdře chráněn - buďto na vašem rameni nebo na pásku u kalhot.  

 

DSC-QX30

Majitelé chytrých telefonů už vědí, že snímky pořízené s velkým přiblížením zoomem často dopadají špatně - jsou zrnité z důvodu pohybu objektivu při fotografování na velkou vzdálenost. Kompaktní fotoaparát DSC-QX30 však dává jen ostré a jasné snímky, a to i se svým třicetinásobným optickým zoomem, jemuž sekunduje funkce stabilizace obrazu Optical SteadyShot.

 

 Přibližovat lze velmi plynule od širokého úhlu 24 mm až po neuvěřitelných 720 mm v ekvivalentní délce u teleobjektivu pro detailní fotografie přes celý rámeček, i když je objekt 40 metrů vzdálen. A pokud chcete ještě větší přiblížení, funkce Clear Image Zoom umí i šedesátinásobné zvětšení bez nutnosti slevit z počtu pixelů.

 

Super výkonný zoom doplňuje funkce Lock-on AF a rychlý režim kontinuálního fotografování rychlostí až 10 snímků za vteřinu, takže můžete zachytit i velmi rychle se pohybující objekt v celém jeho rozsahu na po zlomcích vteřiny rozfázovaných snímcích. Může z vás být i filmař. Natáčejte úchvatná videa ve Full HD kvalitě 60p - stačí jen zmáčknout jedno tlačítko.

 

Oba nové modely fotoaparátů ve stylu objektivu od Sony jsou kompatibilní s nositelným příslušenstvím Sony RM-LVR1 a RM-LVR2V Live View Remote. Tyto „náramkové" dálkové ovladače umožňují prohlížení snímků a jejich výběr až z pěti připojených fotoaparátů najednou, což je skvělé pro ambiciózní fotografické projekty z více úhlů.

 

Nové barvy pro model DSC-QX10

Další novinkou jsou dvě nové trendové barevné varianty pro model QX10 - aby barevně ladil se současnými modely chytrých telefonů. Aby vaše fotografování bylo i barevně stylové, nabízí se nyní tento model kromě klasické černé a bílé i v nápadné růžové a efektní měděné barvě.

 

ADP-FSK1

S fotoaparáty ve stylu objektivu od Sony si můžete neuvěřitelně vyhrát a ADP-FSK1 ještě významně rozšíří vaše možnosti. Je standardně dodáván s modelem ILCE-QX1 a dostupný jako volitelné příslušenství k ostatním QX modelům. Sada pro fotografování z různých úhlů Free Angle Shooting Kit obsahuje adaptér nastavitelný do různých úhlů a grip, s nimiž můžete fotografovat z výrazného nadhledu, podhledu nebo pořizovat efektní selfie fotky.

 

Fotoaparáty ve stylu objektivu QX30 a nové barevné varianty modelu QX10 budou do evropské distribuce uvedeny v polovině září 2014. Model QX1 půjde na evropský trh v říjnu 2014.

 

 

ILCE-QX1

DSC-QX30

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: