Sony první 35mm plnoformátový objektiv s power zoomem na světě - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Sony první 35mm plnoformátový objektiv s power zoomem na světě

SELP28135G

2. října 2014, 08.12 | · FE PZ 28-135mm F4 G OSS (SELP28135G)
· Nový design Smooth Motion Optics pro ambiciózní filmaře
· Plynule a tiše pracující pohon zoomu s technologií Super Sonic wave Motor (SSM) a „dvoulineární motor“ pro zaostřování
· Samostatné prstence ostření, clony a zoomu pro profesionální fotografování
· Technologie stabilizace obrazu Optical SteadyShot stabilizuje přímo v objektivu
· Kompaktní a přenosný design odolný proti prachu a vlhkosti

Sony nyní nabízí fotografům a filmařům nový výkonný nástroj pro jejich tvorbu: první plnoformátový objektiv s poháněným zoomem pro fotoaparáty s bajonetem E.

 

Objektiv FE PZ 28-135mm F4 G OSS (SELP28135G) je navržen a konstruován pro nekompromisní výkon, filmařům poskytuje kreativní možnosti téměř bez hranic. Je to ideální partner pro fotoaparáty jako je plnoformátový α7S. V takovéto kombinaci je schopen zachytit skutečně jemný detail v režimu záznamu 4K videa, Full HD videa i fotografování.

 

SELP28135G je kompatibilní se všemi fotoaparáty a videokamerami od Sony s bajonetem E. Jeho ohnisková vzdálenost obsáhne v kombinaci s tělem, které je vybaveno APS-C čidlem, ještě širší úhel 42-202,5 mm (35mm ekvivalent). Mezi tyto modely patří fotoaparáty Sony α6000/α5100 a profesionálními videokamerami jako například Super 35mm model NEX-FS700 či PXW-FS7.

 

Konstantní maximální clona F4 nabízí filmařům i fotografům efektní možnosti hloubky ostrosti a stabilní kontrolu nad osvitem napříč celým rozpětím zoomu - od širokoúhlého po teleobjektiv.

 

Potřebám ambiciózních filmařů vychází vstříc nová designová filosofie Smooth Motion Optics od Sony. Tento moderní opticko/mechanický koncept sleduje cíl nejkvalitnějšího obrazu při kombinaci objektu s fotoaparáty s velkým snímačem. Řeší také tři hlavní výzvy, které stojí před filmařem: změna úhlu pohledu (tzv. breathing) při zaostřování, posun zaostření při zoomování a pohyb optické osy při zoomování.

 

Asférické části objektivu navíc potlačují nechtěné optické vady, zatímco pokročilá vícenásobná antireflexní technologie vylepšuje kontrast a minimalizuje rušivé odlesky, a to i při snímání scén v ostrém protisvětle.

 

Ovládání a ergonomie modelu SELP28135G vycházejí z profesionálních kamer Sony pro televizní a filmové profesionály. Tři prstence samostatně ovládají ostření, zoom a clonu. Mají optimální odpor pro uspokojivě reaktivní a profesionální pocit. I hloubka vlnitého okraje prstenců bylo navrženo s velkou pozorností pro maximální komfort a přilnavost při ovládání konečky prstů.

 

Zoom je poprvé v tomto segmentu poháněn SSM jednotkou, která se chlubí mimořádně plynulým a tichým provozem, což se zejména u profesionálního natáčení velmi hodí. Rychlost zoomu lze precizně kontrolovat v celém jeho rozpětí; je také možné změnit směr rotace zoomu podle osobních preferencí.

 

Šum při ostření je také minimální - a to díky odlehčené mechanice tohoto systému a jeho pohonu rychle reagujícím dvoulineárním motorem. Další vítanou funkcí je snadná změna režimu ostření z automatického na manuální pouhým posunem příslušného prstence - už nemusíte hledat příslušné tlačítko uprostřed záběru.

 

Prémiový optický výkon a funkční vlastnosti doplňuje konstrukce odolná proti prachu a vodě, takže objektiv je ideální pro použití v outdooru. Stabilizace obrazu Optical SteadyShot činí z objektivu ještě univerzálnějšího společníka zejména pro natáčení z ruky. I přes svůj nekompromisní výkon je objektiv rozměrově velmi kompaktní a odlehčený, což se hodí zejména při záběrech vyžadujících maximální mobilitu.

 

Předpokládaná cena plnoformátového objektivu FE PZ 28-135mm F4 G OSS (SELP28135G) s power zoomem pro profesionální fotografy je cca 68 999 Kč.

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: