Síla EOS, ale v menším provedení – to je nový Canon EOS M3! - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Síla EOS, ale v menším provedení – to je nový Canon EOS M3!

Canon EOS M3

16. února 2015, 08.30 | Společnost Canon dnes představila nový kompaktní systémový fotoaparát, výkonný EOS M3. Tento model je ideální pro všechny pokročilé uživatele, kteří vyžadují vynikající výkon.

V kompaktním těle spojil Canon bezkonkurenční kvalitu a možnosti ovládání, které jsou typické pro digitální zrcadlovky. Model EOS M3 tak umožňuje snadné zachycení okolního světa v opravdu výjimečných detailech. Srdcem nového fotoaparátu je snímač CMOS velikosti APS-C od společnosti Canon, a to poprvé s rozlišením 24,2 megapixelů, který spolu s nejmodernějším obrazovým procesorem DIGIC 6 zajišťuje vynikající kvalitu fotografií i filmů ve Full HD. Díky superrychlému automatickému zaostřování s novou technologií Hybrid CMOS AF III a se 49 AF body přináší tento fotoaparát svobodu, která umožnuje zachytit krásu pohybu. Pokročilí uživatelé mají vše potřebné k dispozici doslova na dosah prstů, a to včetně intuitivních ovládacích prvků, které znají z digitálních zrcadlovek. Flexibilitu zvyšuje i podpora výměnných objektivů. Canon navíc všechny tyto vlastnosti vměstnal do kompaktního a ergonomického těla, které si uživatelé mohou vzít prakticky kamkoli.

 

Krása a síla přímo na dlani

Fotoaparát EOS M3 se může pochlubit jasnými výstupy, bohatými barvami i výraznými detaily, a to pro každou scénu - od panoramatických snímků velkoměst přes okouzlující krajinky a městská umění až po poutavé portréty. Za vynikající obrazovou kvalitou stojí snímač s 24,2 milióny pixelů. Canon EOS M3 navíc exceluje při poklesu hodnoty okolního osvětlení i při soumraku. Díky rozsahu hodnot citlivosti ISO 100 až 12 800 vytváří tento fotoaparát živé a realistické snímky s nízkou hladinou šumu i v těch nejnáročnějších světelných podmínkách.

 

Společnost Canon navrhla model EOS M3 tak, aby byl opravdu velmi rychlý. Díky systému automatického zaostřování se 49 body a nové inovativní technologii hybridního zaostřování třetí generace nabízí tento fotoaparát špičkový výkon i bleskurychlé reakce - při srovnání s původním modelem EOS M je zaostřování rychlejší až o 510 procent (6,1x).

 

Mějte vše pod kontrolou - kultovní design i ovládání systému EOS

Model EOS M3 staví na základních principech i DNA systému EOS a díky ladné rukojeti padne pohodlně přímo do dlaně.  Přímý přístup k celé řadě ovládacích prvků včetně kompenzace expozice, hlavního ovladače i přizpůsobitelných tlačítek umožňuje nastavit přístroj tak, aby přesně odpovídal jedinečnému stylu každého fotografa.

 

Maximální svobodu při kompozici záběrů přináší velký dotykový displej LCD s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a s možností vyklopení až do 180 stupňů směrem nahoru a do 45 stupňů směrem dolů. Uživatelé tak mohou fotit opravdu ze všech úhlů - snímání usnadňují i vícedotyková gesta s podporou poklepání prstem. Displej navíc nabízí intuitivní dotykové ovládání, které je typické pro digitální zrcadlovky z rodiny EOS.

 

Canon EOS M3 je jednoznačně fotoaparát, který si mohou uživatelé plně přizpůsobit svým individuálním požadavkům. Využít k tomu mohou nejen nastavitelné ovládací prvky, ale například také výklopný elektronický hledáček a sáňky, které jsou kompatibilní s blesky Canon Speedlite. Kompatibilita s objektivy řady EF-M včetně plochých objektivů a modelů se zoomem umožňuje focení ve všech možných situacích. K dispozici je i kreativní asistent - Creative Assist - který podporuje ovládání fotoaparátu přímo z dotykového displeje a během focení umožňuje okamžité zobrazení náhledů na tvůrčí efekty. Uživatelé samozřejmě mohou nastavit také jas, rozostření pozadí, živost barev, kontrast, teplotu i efekty kreativních filtrů a výslednou kombinaci uložit pro pozdější použití. Díky těmto funkcím mohou fotografové kdykoli fotit jako praví profesionálové.

 

Filmy podporují vzpomínky

Začínající filmoví tvůrci mohou vzácné okamžiky natáčet ve Full HD kvalitě se snímkovou frekvencí 24p, 25p nebo 30p. A pokud chtějí své tvůrčí výstupy snadno sdílet, mohou zvolit formát MP4. Pokročilá technologie Hybrid CMOS AF III s podporou průběžného zaostřování zajišťuje, že záznam osob i oblíbených míst bude vždy velmi ostrý. Zkušenější kameramani mohou využívat funkci dotykového automatického zaostřování, která umožňuje flexibilní výběr AF bodu přímo na displeji LCD - dokonce i tehdy, když je objekt zájmu v pohybu. Výsledné záběry tak mohou obsahovat takřka profesionální efekty zaostření na bližší objekty. K dispozici je i režim Manual Movie, který běžné uživatele mění na režiséry a přináší jim plnou kontrolu nad záběry - včetně ovládání clony, závěrky i citlivosti ISO. Výsledkem jsou pak naprosto úžasná tvůrčí videa.

 

Skvělé možnosti ovládání i sdílení

Možnosti pro vytváření nádherných snímků doplňuje flexibilita, kterou přináší vzdálené ovládání a přenos obrazových dat pomocí Wi-Fi a NFC konektivity. Uživatelé mají k dispozici novou aplikaci Camera Connect, která umožňuje vzdálené ovládání klíčových funkcí fotoaparátu, a tedy i focení v neobvyklých situacích a v pozicích s jedinečnou perspektivou. Díky technologii dynamického NFC mohou lidé přenášet své snímky do chytrých zařízení pouhým stiskem jednoho tlačítka. Model EOS M3 podporuje i automatickou synchronizaci s cloudovou službou pro správu fotografií irista od společnosti Canon. Uživatelé tak nemusí mít obavy ze ztráty dat - snímky mohou do cloudu zálohovat prakticky okamžitě po vyfocení.

 

Klíčové výhody modelu EOS M3:

  • Vysoký výkon a skvělé tvůrčí možnosti rodiny EOS, které mohou mít uživatelé neustále kdispozici - ať jsou kdekoli
  • Spontánnost a možnost vychutnat si rychlé a citlivé zaostřování
  • Plná kontrola nad fotografováním a podpora pokroku ve využívání kreativních možností
  • Stejná míra fantazie pro natáčení filmů i pro fotografování
  • Vzdálené ovládání fotoaparátu a sdílení snímků pomocí Wi-Fi

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: