Samsung vystavuje na veletrhu CES 2016 inovace, které změní naše životy - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Samsung vystavuje na veletrhu CES 2016 inovace, které změní naše životy

Galaxy TabPro S

31. ledna 2016, 08.05 | Řešení podporující internet věcí (IoT) jsou integrována do dynamického produktového portfolia zahrnujícího televizory, domácí spotřebiče i mobilní zařízení a vnášejí do našich každodenních životů užitečnou změnu.

 

Modely SUHD televizorů pro rok 2016 s Quantum Dot obrazovkou jsou nejchytřejšími a nejpokročilejšími televizory, které kdy společnost Samsung vyrobila, a nabízejí maximálně věrnou kvalitu obrazu a úchvatný design. 

Nová chladnička Family Hub je vybavena 21,5" dotykovým displejem s Full HD rozlišením, podporuje technologie IoT a pomáhá jednotlivým členům rodiny zůstávat v kontaktu i lépe hospodařit s potravinami. 

 

 

Samsung představil na veletrhu CES 2016 svou vizi pro rok 2016. Firma vyzdvihla důležitost inovací, které smysluplně mění naše každodenní životy, a zdůraznila internet věcí (IoT) jakožto otevřenou platformu, kterou hodlá podporovat prostřednictvím technologie SmartThings. Společnost Samsung rovněž představila své nové bezrámečkové prohnuté televizory SUHD s displejem Quantum Dot, rodinné připojené chladící centrum Family Hub, nejnovější model chytrých hodinek - Gear S2 Premium a tablet Galaxy TabPro S s velkým displejem a operačním systémem Windows.

 

„Samsung neustále pracuje na tom, abychom mohli naše životy žít chytřeji, a v tomto roce jsme díky našemu širokému portfoliu produktů a služeb podporujících internet věcí učinili obrovský krok vpřed," uvedl Tim Baxter, prezident a provozní ředitel Samsung Electronics America. „I nadále se budeme snažit zvyšovat kvalitu života spotřebitelů nasloucháním jejich potřebám a posilováním ekosystému našich produktů a služeb."

 

Příští generace domácí zábavy

Společnost Samsung představila svou novou jedinečnou modelovou řadu SUHD televizorů s displejem Quantum Dot nabízejícím bezkonkurenční kvalitu obrazu. Jedná se o první bezrámečkové prohnuté televizory na světě, které nabízejí zcela inovované uživatelské prostředí poskytující spotřebitelům z jednoho místa snadný přístup k veškeré zábavě.

 

SUHD televizory Samsung pro rok 2016 jsou vybaveny celosvětově unikátní 10bitovou obrazovkou Quantum Dot, při jejíž výrobě nebylo použito kadmium a jež nabízí maximálně věrnou kvalitu obrazu s ohromujícím jasem, výjimečným kontrastem a nejrealističtějšími barvami, jaké kdy značka Samsung nabídla. Displej Quantum Dot představuje budoucnost zobrazovacích technologií a dokáže bez zkreslení a snížení jasu zobrazit prakticky jakoukoli barvu z viditelného spektra, a nabídnout tak spotřebitelům optimální obraz bez ohledu na okolní osvětlení.

 

V letošním roce budou všechny SUHD televizory Samsung vybaveny špičkovou technologií vysokého dynamického rozsahu (HDR) s jasem zobrazení dosahujícím minimálně hodnoty 1000 nit umožňujícím dosáhnout vyšší úrovně kontrastu mezi bílou a černou. Nová technologie Ultra Black rovněž významně snižuje světelné odrazy, čímž dále zvyšuje kvalitu obrazu a eliminuje odlesky.

 

Chytré televizory Samsung pro rok 2016 používají operační systém Tizen, který spotřebitelům umožňuje z jednoho místa snadno vyhledat i zobrazit veškerý oblíbený obsah a služby počínaje od televizních pořadů a filmů přes hry až po informace o programové nabídce. Nové chytré televizory Samsung také eliminují nutnost střídat různá dálková ovládání. Dokáží automaticky rozpoznat typ set‑top boxu, herní konzoly, OTT boxu nebo domácího kina, které jsou k televizoru připojeny. Uživatelům to umožňuje ovládat všechna externí zařízení pomocí dálkového ovladače Smart Control, a to bez jakéhokoli nastavování.

 

Všechny modely SUHD televizorů pro rok 2016 podporují technologii IoT hub vyvinutou společností Samsung ve spolupráci se SmartThings. SUHD televizory se dokáží připojit k dalším více než 200 zařízením kompatibilním s technologií SmartThings a všechna tato zařízení dokáží ovládat - ať už chcete vidět, kdo zvoní u dveří, zamknout dveře nebo vypnout světla, vše můžete učinit prostřednictvím televizoru.

 

Společnost Samsung představila také nejnovější přírůstky do své řady audio produktů včetně soundbaru HW-K950, který je prvním výrobkem společnosti podporujícím Dolby Atmos®. Další novinkou je první soundbar na trhu, trhu který tuto technologii přenesl i do zadních bezdrátových reproduktorů. Celá sestava HW-K950 poskytuje neuvěřitelný 5.1.4 kanálový zvuk. V tenkém a elegantním designu s výškou pouhých 2,1" disponuje soundbar třemi předními a dvěma zadními reproduktory, které reprodukují bohatý a plný zvuk šířící se všemi směry. Ten je schopný naplnit jakýkoliv prostor a i přesto dokáže poskytnout naprosto detailní a realistické filmové zvuky.

 

Společnost také představila svůj první Ultra HD Blu-ray přehrávač s označením UBD-K8500, který je kompatibilní s technologií HDR a ve srovnání s tradičními Blu-ray přehrávači nabízí čtyřikrát vyšší rozlišení a 64krát výraznější barevné podání. Ve spojení s SUHD televizorem Samsung s Quantum Dot obrazovkou poskytuje nový UHD Blu-ray přehrávač kvalitu obrazu, jaká doposud nebyla v domácnostech dostupná. Díky upscalingu zvyšuje přehrávač UBD-K8500 kvalitu obrazu standardních Blu-ray a DVD disků, uživatelé si také mohou přehrávat CD. Přehrávač UBD-K8500 si lze již nyní předobjednat. Ke koupi bude v USA v březnu 2016.

 

Inteligentní digitální spotřebiče mění kuchyni

Společnost Samsung představila rodinné chladící centrum Family Hub, které patří do nové kategorie domácích spotřebičů využívajících technologii IoT. Tyto spotřebiče nabízejí uživatelům nové možnosti pro hospodaření s potravinami, jejich nakupování a přípravu jídla. Středobodem je 21,5" LCD dotykový displej s Full HD rozlišením.

 

Ke klíčovým funkcím Family Hubu patří:

 

  • Zdokonalené hospodaření s potravinami:Při každém zavření dveří chladničky pořídí tři vestavěné kamery fotografii jejího vnitřku. Spotřebitelé si tak kdekoli na svých chytrých telefonech mohou prohlédnout, co ve svých chladničkách mají. Společnost Samsung také spolupracuje s MasterCard, díky čemuž může prostřednictvím rodinného chladícího centra nabídnout bezproblémové nakupování online. Prostřednictvím aplikace na dotykovém displeji chladničky mohou spotřebitelé přímo ze své kuchyně snadno vyhledat a nakoupit potraviny zřady maloobchodů a vše jednoduše zakončit zaplacením potravin v nákupním košíku pomocí kreditních a platebních karet vydaných v USA.

 

  • Rodinné komunikační centrum:Family Hub dává rodinám možnost psát si vzkazy, zasílat fotografie, sdílet diáře a grafické náčrty, a to vše přímo na dotykovém displeji chladničky nebo na chytrých telefonech, pokud jsou právě mimo domov.

 

  • Podpora technologií IoT:Family Hub je dynamickou a rozvíjející se platformou, která využije sílu služeb IoT společnosti Samsung. Spotřebitelé si tak například budou moci zkontrolovat, zda mají zamčené dveře nebo budou moci zhasnout světla přímo z displeje tohoto rodinného centra.
  • Připojená zábava:Díky zabudovaným stereo reproduktorům mohou uživatelé streamovat oblíbené hudební služby nebo televizní obsah ze svých chytrých televizorů Samsung přímo na dotykový displej, popřípadě mohou k chladničce připojit vlastní Bluetooth reproduktory.

 

Odstranění bariér mobilní produktivity a nositelných technologií

Společnost představila novou edici chytrých hodinek Gear S2 classic. První model se vyznačuje luxusním povrchem z 18karátového růžového zlata, druhý září platinou. Jejich nositelé tak mohou vyjádřit svůj styl jedinečným způsobem a přitom si vychutnat rozšířené funkce těchto zařízení.

 

Hodinky Gear S2 nabídnou funkci zabezpečených mobilních plateb prostřednictvím Samsung Pay (k dispozici v USA v roce 2016) a rozšíří se kompatibilita se zařízeními využívajícími operační systém iOS, díky čemuž budou dostupné širší skupině uživatelů mobilních zařízení.

 

Aby bylo možné si hodinky co nejvíce přizpůsobit osobnímu vkusu, nabídne Samsung rozšířenou řadu řemínků a ciferníků. Samsung spolupracuje se špičkovými návrháři na návrhu prémiových řemínků k hodinkám Gear S2 (např. Colombo), a představil rovněž vtipné a hravé ciferníky. Na nich se objevují například postavičky amerického komiks Peanuts a umělecké kresby od Keitha Haringa, Jean-Michaela Basquiata, Jeremyville a Burtona Morrise.

 

Od úspěšného uvedení Gear S2 Samsung otevřeně spolupracuje se svými partnery na neustálém zlepšování a rozšiřování jejich funkcí. Uživatelé si pochvalují design a oblíbili si aplikace speciálně upravené pro Gear S2 jako jsou CNN a Bloomberg. Následovaly je další, například eBay, ESPN, Uber a Voxer, přičemž vývoj neustále pokračuje.

 

Navíc společnost Samsung uvedla zcela novou kategorii mobilních zařízení a představila prémiový tablet Galaxy TabPro S, který v sobě spojuje špičkové technologie a operační systém Microsoft Windows 10. Díky integraci nejoblíbenějších funkcí notebooku a tabletu mají uživatelé přístup ke všem funkcím PC ve formě lehkého tabletu, čímž získávají vyšší produktivitu notebooku při zachování skvělé mobility, kterou nabízejí tablety. 

 

Galaxy TabPro S je určen všem náročným uživatelům hledajícím zařízení, které jim umožní být stejně produktivní doma, v kanceláři i na cestách. Na tabletu je možné využívat veškeré funkce Windows 10 Home i Windows 10 Pro, určených pro byznys. Běžní uživatelé, stejně jako firmy tak mohou využívat veškeré funkce OS Windows 10 i výhody kompatibility se stávající IT infrastrukturou.  

 

Galaxy TabPro S je tenký pouhých 6,3 mm a váží jen 693 gramů. Díky tomu ho můžete mít u sebe za všech okolností a po celý den. Plnohodnotnou klávesnici ukrývá praktický kryt, dodávaný spolu s tabletem, díky tomu je práce se zařízením snadná a prakticky se nijak neliší od práce s notebookem. Ohebný závěs klávesnice umožňuje dva úhly nastavení, čímž je zaručeno ideální zobrazení za všech okolností. Kromě toho díky Pogo pinu na klávesnici Galaxy TabPro S není nutné klávesnici párovat nebo nabíjet odděleně. Klávesnice také obsahuje touchpad, který stejně jako u PC zajišťuje snadnou kontrolu, a to i při použití v režimu „stand".

 

Zdroj: samsung.com

 

Zdroj: http://www.samsung.com/cz/news/local/samsung-is-exhibiting-at-ces-2016-innovations-that-will-change-our-lives

Hodinky Gear S2

SUHD TV

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: