Prohnutý monitor Samsung nadchne uživatele pro hru i pro práci - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Prohnutý monitor Samsung nadchne uživatele pro hru i pro práci

5. ledna 2015, 09.38 | Optimalizované prohnutí, vysoká kvalita obrazu a doplňkové funkce přináší nejlepší zážitek ze zábavy i multitaskingu ve své třídě. Společnost Samsung Electronics představila svůj nejnovější prohnutý monitor SE790C, který zprostředkuje pohlcující zážitek z multimediální zábavy i pohodlný multitasking.

Nový 34palcový prohnutý monitor SE790C nabízí vyšší produktivitu a funkčnost v sofistikovaném ergonomickém designu díky vynikajícímu kontrastnímu poměru a rozlišení ultra-wide ULTRA-WQHD.

 

"Ne všechny křivky jsou vytvořeny stejně. Samsung SE790C nabízí špičkové a oceňované prohnutí pro skutečně pohlcující a komfortní uživatelský zážitek," řekl Seoggi Kim, Senior Viceprezident divize Visual Display Business společnosti Samsung Electronics. „Kombinace vynikající kvality obrazu, produktivity, technologií, které posilují možnosti zábavy, a sofistikovaného designu nasazuje novou laťku v kategorii monitorů."

 

Obklopeni obrazem  

Konstrukce monitoru SE790C s inovativním zakřivením 3000R (poloměr zakřivení 3000 mm) poskytuje výrazně odlišný zážitek než tradiční monitory nebo konkurenční prohnuté monitory. Na rozdíl od zařízení s plochou obrazovkou, kde se pozorovací vzdálenost liší od středu obrazovky k okrajům, SE790C odpovídá lépe přirozenému zakřivení oka. Díky tomu monitor vytváří nezkreslený zážitek, který méně namáhá oči a zvyšuje pohodlí pro uživatele.

 

Oční komfort byl ověřen přední mezinárodní certifikační organizací TÜV Rheinland. Přísný certifikační proces zahrnoval vyhodnocení podání barev monitoru, barevné uniformity, pozorovacích úhlů, tvaru zakřivení a plynulého provozu bez blikání.

 

Křivka od okraje k okraji umožňuje panoramatické zobrazení, vytváří širší a plnější zorné pole,
a dokonalejší vizuální zážitek. Optimální zaoblený design monitoru vytváří 3D efekt, díky němuž se plocha obrazovky zdá větší než klasická stejné velikosti. Tento „3D" efekt se zvyšuje společně s hloubkou obrazu nebo se snižující se pozorovací vzdáleností.

 

Vynikající obraz

Aby bylo možné vychutnat si obsah v nejlepší kvalitě, jasnosti a intenzitě, jakou si zaslouží, nabízí SE790C poměr stran 21:9, ULTRA-WQHD rozlišení 3440x1440 pixelů pro ohromující kvalitu obrazu.

 

Široký pozorovací úhel, statický kontrastní poměr monitoru 3000:1, nejlepší ve své třídě,
a typický jas 300 cd/m2 zajišťuje při dynamickém osvětlení a zastínění realistický obraz s hlubší černou, živými barvami a ostřejší detaily. Extra široký pozorovací úhel 178° horizontálně a vertikálně optimalizuje zážitek ze sledování z jakékoliv pozice a minimalizuje zkreslení obrazu.


Optimalizováno pro produktivitu a zábavu

Řada funkcí posouvá multi-tasking, hraní her a sledování filmů na další úroveň. SE790C je vybaven funkcemi Picture-by-Picture (PBP) a Picture-in-Picture (PIP) 2.0, což zvyšuje efektivitu práce. PBP umožňuje snadno připojit dvě zařízení, jako jsou počítače, notebooky, herní zařízení (Xbox, PlayStation, atd.), nebo set-top box (STB), a oba je možné sledovat na monitoru současně. PiP 2.0 umožňuje multi-tasking bez nutnosti zmenšení obsahu. Monitor je také vybaven čtyřmi super-nabíjecími porty USB 3.0, čímž je eliminována potřeba dokovací stanice a udržuje neustálé připojení pro všechna zařízení.

 

Model SE790C také nabízí zvýšenou kapacitu pro zábavné funkce, včetně unikátního herního módu, vysoce kvalitního stereo zvuku a rychlé doby odezvy. V herním módu zakřivený monitor inteligentně detekuje změny scény opravou rozmazaných snímků, zlepšuje barvy a mění kontrast pro lepší viditelnost akce při hře. Integrované 7W dual stereo reproduktory na monitoru poskytují vysoce kvalitní stereofonní zvuk a bohatší zážitek, zatímco doba odezvy 4 ms umožňuje hráči vidět i nejrychlejší akci na obrazovce jasně a plynule bez pohybového rozostření a stínů.

 

Prémiový a ergonomický design

Monitor SE790C je vyroben ze sofistikovaných kovových materiálů, které korespondují s čistým
a promyšleným vzhledem, kde nic neodvádí pozornost uživatele. Pro maximální komfort
a produktivitu je monitor vybaven elegantně zakřiveným, výškově nastavitelným stojanem ve tvaru písmene T (HAS) a v hladké zadní části je skryta podpora pro držák VESA.

 

Na českém trhu bude Samsung SE790C dostupný v průběhu ledna 2015 za doporučenou MOC 34 490 Kč včetně DPH.

 

Technické specifikace

Displej

Model

LS34E790C: 34 palců

Typ panelu

VA (prohnutý) LED BLU

Zakřivení

3000R

Jas

300 cd/m2

Kontrastní poměr

3 000:1

Rozlišení

3 440 x 1 440

Pozorovací úhel

178:178

Barevná podpora

8 bit (16.7 milionů barev)

Barevný Gamut

sRGB 100% (Typ), 99 % (Min)

Doba odezvy

4 ms

Obecné vlastnosti

Vestavěné funkce

Game mode, flicker free, eco saving, off timer, image size, Samsung MagicBright, sound mode, PIP 2.0, PBP, USB 3.0 Super Charging

OS kompatibilita

Windows, Mc

Windows certifikace

Windows 8.1

Audio

Reproduktor

7W x 2

Konektivita

Displej Port

1

HDMI

2

USB Hub

1 up / 4 down (3.0 ver.)

Ergonomie

Stojící typ

Prohnutý, ve tvaru písmene T

HAS

100 mm

Montáž na stěnu

VESA 100X100

Eko

Energetická značka

Energy Star 6.0

 

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: