18. DigiForum – svátek všech fotografů - Printing krátce - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Printing krátce

18. DigiForum – svátek všech fotografů

20. září 2013, 19.57 | Už jen dny zbývají do zahájení 18. DigiFora. Jak mnozí z vás velmi dobře vědí, to se letos uskuteční spolu s výstavami FOR CAMERA a FOR MUSIC & SHOW od čtvrtka 3. do soboty 5. 10. 2013 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Praze 9 – Letňanech.

 

 

Program DigiFora je jako vždy pestrý. V centru dění bude podobně jako na 17. ročníku velké pódium upravené jako fotostudio vybavené osvětlovacím systémem a profesionálním příslušenstvím firmy FOMEI. Jak uvedl René Tomaides z FOMEI – Studiové vybavení, na letošní DigiForum připravuje profesionální fotostudio FOMEI sestavené z high-end fotografický blesků FOMEI Digital Pro X. Kompletní fotostudio je možno na dálku ovládat pomocí PC a MAC, ale nově i pomocí iPhone a iPad. Ve studiu se budou odehrávat poutavé a dynamické akce.

 

Fotografované objekty budou velice atraktivní: spoře a svůdně oděná půvabná modelka a tanečnice a nádherný, pečlivě vyleštěný motocykl značky Harley-Davidson. Téma hlavního workshopu je „Mnoho tváří ženy“. Hlavní stage s fotografickým workshopem je rozděleno do tří částí: glamour, tanec, fashion/portrét. Téma glamour realizuje IDIF ve spolupráci se společností Harley-Davidson Praha (Klasik Moto, a.s.). Workshopy povede známý a zkušený fotograf a lektor Aleš Funke, od kterého návštěvníci získají mnoho cenných rad a tipů a s nímž budou moci konzultovat vše, co je v oblasti fotografie zajímá.

 

18. DigiForum: Harley-Davidson a Silvia Szépe

 

Dalšímu programu workshopů, kurzů a seminářů dominují zvučná jména ze světa fotografie – Jan Saudek, Robert Vano, Jadran Šetlík, Vladimír Brunton, Adolf Zika se svým projektem Week of Life a Jiří Turek, který představí svůj cityLAB, jehož výstavu letos uspořádal IDIF spolu s Leica Gallery Prague v Parlamentu České republiky pod záštitou poslance Petra Skokana a doprovázela ji výstava vybraných fotografií úspěšných absolventů Rekvalifikačního kurzu IDIF s certifikací Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Své programy mají připraveny také Pavlína Hodková (výstava fotografií) a lektoři IDIF Roman Pihan, Marian Mrozek a Martin Hájek.

 

Nad DigiForem, které se už po osmnácté zaměřuje na vzdělávací aktivity v oblasti digitální fotografie a zpracování obrazu, převzalo záštitu Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Vážíme si této podpory a věříme, že stejně jako v předešlých ročnících potěšíme širokou fotografickou veřejnost touto již tradiční společnou akcí a setkáním v přátelské atmosféře fotografování, diskuzí, výstavy.

 

Součástí expozice 18. DigiFora bude opět Fotokavárna jako příjemné místo pro setkání návštěvníků s autory, ve které mimo jiné prestižní Leica Gallery Prague vystaví fotografie známých fotografů. Kromě Fotokavárny se návštěvníci také mohou těšit na výstavu Jana Saudka a Pavlíny Hodkové, která bude mít samostatné umístění.

 

Na hlavním pódiu budou mít pravidelné vstupy také představitelé firem, které mají co nabídnout. Především to bude FOMEI. Ta kromě tradičních produktů pro fotografická studia představí nejnovější „příruční“ mobilní osvětlovací produkty a další novinky ve svém portfoliu. Mezi ty nejzajímavější rozhodně patří nový akumulátorový stroboskopický blesk Digitalis Pro S400DC. Tento unikátní studiový blesk můžete používat na jakémkoli místě bez potřeby elektrické sítě. Přístroj obsahuje výměnný Li-ion akumulátor, který má kapacitu na 500 až 700 záblesků na plný výkon 400 Ws.

 

A Ing. Jan Kaiser z oddělení Digital Color Imaging připravil poutavou přednášku „Zhmotňujeme (tiskneme/vyvoláváme) fotografie na kvalitní papíry“. V expozici FOMEI budou mít zájemci možnost konzultovat další podrobnosti – a vše, co je osobně zajímá. A k mání budou také samozřejmě fotografické papíry v akčních cenách! Instalován bude minilab DNP Nexlab NL-2000 a fine-art sestava Epson Surelab R3000 Mirage a návštěvníci si mohou nechat vytisknout své fotografie formátů 10 × 15 a 15 × 21 cm za „veletržní“ cenu na DNP Nexlab NL-2000. Celý výtěžek prodeje těchto fotografií bude věnován na dobročinné účely.

 

vzpomínka na 17. DigiForum

 

Společnost ZONER software bude prezentovat nejnovější – už šestnáctou verzi svého Photo Studia, kterou tentokrát uvedla na tiskové konferenci ve svém novém brněnském sídle. A zaměří se také na novinky u webové galerie Zonerama, která je s programem Photo Studio propojitelná od verze 14 a zájem o ni postupně roste, a na Zoner Photo Studio v mobilní verzi pro operační systémy Android, které je na trhu od letošního jara. Původně bylo pevně spojeno s on-line galerií Zonerama a nyní je to samostatný správce a editor digitálních fotografií a navíc zdarma.

 

Letošní ročník je špičkovou příležitostí pro studenty, pedagogy a seniory! DigiForum má speciální nabídku pro studenty, pedagogy, obecní úřady a seniory! Finanční podpora veletrhu DigiForum umožňuje studentům, pedagogům, obecním úřadům a seniorům čerpat tuto podporu v několika slevách a bonusech. Nabídka je platná do 25. 9. 2013. Zajistěte si místa na seminářích a přednáškách včas, neboť počet míst je limitován.

 

Zajímavé bonusy pro návštěvníky 18. DigiFora:

 

● Slevový kupon na celodenní fotokurzy IDIF v hodnotě 100 % ceny vstupného veletrhu FOR CAMERA.

 

● Při zakoupení více seminářů na 18. DigiForum ve více dnech získáte na další den vstupenku na veletrh FOR CAMERA zdarma.

 

● Při zakoupení vstupenky na seminář 18. DigiFora získáte bonus ve výši 50% slevy na další přednášku dle vlastního výběru.

 

Top bonus pro studenty, pedagogy, obecní úřady a seniory: 

 

● Speciální sleva na všechny semináře a přednášky 18. DigiFora ve výši 50 %, pokud si přednášku či seminář objednají a uhradí do 25. 9. 2013.

 

● Při zakoupení vstupenky na seminář či přednášku na 18. DigiForu, kterou účastník uhradí do 25. 9. 2013, získá jako dárek navíc fotografickou publikaci v hodnotě 150 Kč zdarma.

 

● Obec nebo škola, které nám do 25. 9. 2013 na adresu zašlou fotografii reklamního letáku umístěného na viditelném místě v obci, získají jako dárek fotografickou publikaci od nakladatelství IDIF.

 

Podrobnosti naleznete na webu DigiForum.cz.

 

 

 

Přílohy:

Tématické zařazení:

 » Články  » Printing krátce  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: