Novinky Epson II – tiskárny a multifunkce - Printing krátce - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Printing krátce

Novinky Epson II – tiskárny a multifunkce

20. března 2013, 15.55 | V oblasti inkoustových tiskáren a multifunkčních zařízení s integrovanou tiskárnou Epson představil nové modely se systémem velkoobjemových inkoustových nádržek pro kvalitní barevný i černobílý nízkonákladový tisk, ideální pro malé firmy, domácí kanceláře a studenty, ale také nové velkoplošné čtyřbarevné tiskárny. Zajímavá byla také studie Mitri Roufka z IDC.

 

Hlavním poselstvím tiskové konference byla snaha společnosti Epson mít ve všech sekcích portfolia inkoustových tiskáren a multifunkčních zařízení s integrovanou tiskárnou takové modely, které uživatelům umožní realizovat mimořádně úsporný tisk za všech okolností. I díky této filozofii Epson jako první uvedl na trh čistě černobílé tiskárny s integrovaným systémem velkokapacitních inkoustových nádržek, které umožňují výrazně snížit náklady na tisk pro uživatele malých a domácích kanceláří. A rozšířil stávající nabídku barevných tiskáren s tímto systémem inkoustových nádržek.

 

My jsme si první tři modely, které zamířily také na náš trh, představili v článku Epson L800, L200 a L100 s velkokapacitními inkoustovými tanky a fotografickou tiskárnu Epson L800 pak následně v recenzi, připravené na základě testu. Epson zaznamenal pozitivní reakce zákazníků na první generaci tiskáren se systémem inkoustových nádržek a také vysoké tržby z prodeje těchto tiskáren a multifunkcí, proto se rozhodl rozšířit na vybraných trzích jejich prodej a zvýšit počet nabízených tiskáren s inkoustovými zásobníky pro spotřebitele a malé firmy.

 

Epson řešení nízkonákladového inkjetu

 

Tento krok je součástí nové strategie společnosti Epson, která se zaměřuje na nízkonákladový tisk pomocí kvalitního systému inkoustových nádržek, a nově rozšířila své řady tiskáren, které jsou vybaveny právě systémem velkokapacitních inkoustových nádržek. Cílem společnosti je nabídnout uživatelům v domácnostech i kancelářích cenově dostupný a spolehlivý tisk, aniž by byli nuceni řešit časté problémy spojené s neoriginálními inkousty nebo jinými náplněmi.

 

Christoph Lubinus, manažer oddělení vývoje výrobků společnosti Epson Europe, uvedl:  „Zeptali jsme se našich zákazníků na to, co si myslí o nových tiskárnách a na to, jaké jsou jejich požadavky na tisk. Na základě jejich reakcí jsme se rozhodli ukončit prodej vybraných tiskáren s inkoustovými zásobníky tam, kde se osvědčil prodej systémů inkoustových nádržek. Budeme tak schopni posílit svůj závazek nabízet velmi levný tisk při současném zachování takové kvality tisku, jakou od nás naši zákazníci očekávají.“

 

Epson integroval své rozsáhlé zkušenosti s inkoustovým tiskem, včetně technologie Micro Piezo, do nové technologie inkoustových nádržek již v roce 2012. Díky tomu se stal prvním výrobcem, který vytvořil řadu tiskáren se zabudovanými nádržkami. Letos tuto unikátní řadu rozšířil o osm nových modelů, které nabídnou ještě větší snížení nákladů na tisk při zachování úrovně kvality, kterou Epson nabízí.

 

Každý model má velkokapacitní integrovanou inkoustovou nádržku s velkoobjemovými lahvičkami k doplňování inkoustu. Všechny mají zabudovaný rychlý způsob doplňování inkoustu, který obsahuje speciálně navržené vzduchotěsné uzávěry a filtry, které minimalizují plýtvání s inkoustem. Na rozdíl od jiných systémů doplňování inkoustu se na všechny modely vztahuje záruka společnosti Epson, která znamená spolehlivý tisk a pohodlnou obsluhu.

 

Christoph Lubinus dodal: „Rok 2013 je pro nás důležitý, jelikož se chystáme posílit naši novu řadu tiskáren se systémem inkoustových nádržek o nové modely, které našim zákazníkům nabídnou více užitečných vlastností. Nové tiskárny umožní například bezdrátové připojení či Epson iPrint a další funkční doplňky. Tuto řadu tiskáren rozšíří také tiskárna vybavená jen jednou inkoustovou nádrží, vhodná pro černobílý tisk.“

 

Epson: pigment vs. laser

 

Epson L210 a L110

 

Epson uvedl na trh dva nové modely tiskáren s integrovaným systémem velkoobjemových inkoustových nádržek, které lze snadno a efektivně opětovně naplnit originálními inkousty Epson, a to L210 a L110. Využívají tiskovou technologii Epson Micro Piezo a nabízejí nízkonákladový tisk. Jsou ideální pro studenty a domácí kanceláře.

 

Epson L210 je multifunkční zařízení, sdružující v jednom přístroji tiskárnu, skener a kopírku, L110 je jednoúčelová inkoustová tiskárna. Prodejní balení obou modelů obsahuje čtyři samostatné inkoustové PE lahvičky o objemu 70 ml s azurovým, purpurovým, žlutým a černým inkoustem. S každou sadou velkoobjemových lahviček lze vytisknout až 4000 stran A4 černobíle a 6500 stran A4 barevně, takže náklady na tisk jsou mimořádně nízké, pouze 5 haléřů na tisk černobílé stránky a 14 haléřů na tisk barevné stránky.

 

Tiskárny využívají technologii Epson Micro Piezo a v porovnání s ostatními tiskárnami s integrovaným systémem inkoustových nádržek na trhu nabízejí bezkonkurenční životnost, kvalitu a spolehlivost. Se zárukou na 12 měsíců (nebo 15 000 stránek) a kompletním zákaznickým servisem uživatel získá naprostou jistotu a pomoc, kdykoli ji potřebuje.

 

Tiskárnu lze nastavit pomocí tří jednoduchých kroků: stačí naplnit inkoustové nádržky, zapnout tiskárnu a nastavit inkoustový systém. Díky lahvičkám s tryskami zamezujícími kapání je doplňování inkoustových nádržek čistý a naprosto bezproblémový úkon, jak na prezentaci demonstroval Ivo Peta, produktový manažer společnosti Epson Europe a jak jsme si sami mohli ověřit i v dlouhodobém testu modelu L800.

 

A jaké jsou doporučené maloobchodní ceny? U modelu L210 je to 4990 Kč a u L110 pak 3890 Kč.

 

snadné dolití inkoustu

 

Epson L550, L355 a L300

 

Tato trojice nových tiskáren Epson je ideální pro malé firmy, které chtějí snížit své náklady na tisk, aniž by došlo ke snížení kvality tisku. Jsou vybaveny velkoobjemovými nádržkami inkoustu, které lze snadno a efektivně opětovně naplnit originálními inkousty Epson. Kancelářským uživatelům nabízejí velmi nízké náklady na tisk jedné stránky a využívají kvalitní tiskovou technologii Micro Piezo. Epson L550 je multifunkční zařízení typu „4 v 1“, které dokáže tisknout, skenovat, kopírovat a faxovat, L355 je multifunkční zařízení typu „3 v 1“, nabízející funkce tiskárny, plochého skeneru a kopírky, a model L300 je jednoúčelová inkjetová tiskárna.

 

Epson L550

 

Také tato zařízení jsou vybavena čtyřmi samostatnými lahvičkami s inkoustem o objemu 70 ml (azurová, purpurová, žlutá a černá) a s každou sadou velkoobjemových lahviček lze vytisknout až 4000 stran černobíle a 6500 stran barevně, takže náklady na tisk jsou mimořádně nízké, pouze 5 haléřů na tisk černobílé stránky a 14 haléřů na tisk barevné stránky. Ovšem – díky dvěma dodatečným lahvičkám s černým inkoustem, které jsou součástí dodávky, lze zvýšit kombinovaný výstup tisku až na 12 000 stránek.

 

Epson L300

 

Tiskárny používají technologii Epson Micro Piezo a v porovnání s ostatními tiskárnami s integrovaným systémem inkoustových nádržek na trhu nabízejí bezkonkurenční životnost, kvalitu a spolehlivost a Epson na ně poskytuje 12měsíční záruku (nebo 15 000 stránek) a kompletní zákaznický servis. Modely L500 a L355 disponují funkcí Epson iPrint, která uživatelům nabízí možnost bezdrátového tisku z chytrých telefonů a tabletů v rámci kanceláře, což je ideální řešení pro tisk dokumentů na poslední chvíli, nebo v případech, kdy nelze využít přístup k počítači.

 

Doporučené maloobchodní ceny modelů L550, L355 a L300 jsou 8590 Kč, 5790 Kč a 4690 Kč.

 

Epson - portfolio inkjet zařízení pro barevný tisk

 

Epson WorkForce M200, M105 a M100

 

Epson jako vůbec první výrobce na světě uvedl na trh řadu černobílých tiskáren s integrovaným systémem inkoustových nádržek. Modely WorkForce M200, M105 a M100 jsou navrženy speciálně pro malé a domácí kanceláře a nabízejí mimořádně nízké náklady na tisk i kvalitní výsledky, na jaké jsou uživatelé tiskáren Epson zvyklí, a to díky velkokapacitním nádržkám na inkoust, originálním inkoustům Epson a tiskové technologii Micro Piezo.

 

Epson WorkForce M200

 

WorkForce M200 je multifunkční zařízení s ethernetovým rozhraním a automatickým podavačem dokumentů (ADF), WorkForce M105 je jednoúčelová tiskárna s bezdrátovým rozhraním a WorkForce M100 je jednoúčelová tiskárna vybavená ethernetovým rozhraním. Všechny modely zaručují výsledky v profesionální kvalitě a vysokou rychlost tisku až 15 stran A4 za minutu. Technologie Epson Micro Piezo zajišťuje bezkonkurenční životnost, kvalitu a spolehlivost. Na každý model se vztahuje záruka na 12 měsíců (nebo 50 000 stránek) a kompletní zákaznický servis.

 

Epson WorkForce M100

 

Originální inkoust Epson je k dispozici ve vysokokapacitní lahvičce o objemu 140 ml, s níž lze vytisknout přibližně 6000 stránek, náklady na tisk jsou proto mimořádně nízké, pouze 6 haléřů za stránku. Všechny tyto modely jsou vybaveny dvěma lahvičkami s černým inkoustem – jednou pro první použití a jednou standardní 140ml lahvičkou – kombinovaný tiskový výstup proto dosahuje úžasných 11 000 stran při zachování mimořádně nízkých nákladů na tisk. Díky originálnímu rychleschnoucímu pigmentovému inkoustu jsou vytištěné obchodní dokumenty odolné vůči vodě a rozmazání.

 

Epson WorkForce M105 - pohled do nitra

 

Modely M200 a M105 jsou kompatibilní s aplikací Epson iPrint, která uživatelům nabízí možnost bezdrátového tisku z chytrých telefonů a tabletů v rámci kanceláře. Ivo Peta na adresu těchto novinek uvedl: „Jsme vůbec prvním výrobcem, který vyvinul černobílou tiskárnu s integrovaným systémem inkoustových nádržek. Firmy tak díky nám budou moci opravdu výrazně snížit své náklady na tisk. Technologie Micro Piezo a originální inkoust Epson jsou navíc zárukou toho, že vytištěné dokumenty budou mít vysokou kvalitu, jakou naši zákazníci očekávají.“

 

Epson WorkForce M105 - detaily

 

Doporučené maloobchodní ceny modelů WorkForce M200, M105 a M100 jsou 6790 Kč a 5490 Kč.

 

Epson - portfolio inkjet zařízení pro čb tisk

 

Epson SureColor SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000

 

Nové čtyřbarevné velkoplošné tiskárny nabízejí vyšší rychlost, ekonomický provoz a zlepšily efektivitu u aplikací CAD, GIS a POS. Tyto širokoformátové vysokorychlostní tiskárny jsou cenově výhodné a spolehlivě tisknou na natíraná i nenatíraná média o šířce až 44 palců (1118 mm, A0+), 36 palců (914 mm, A0) a 24 palců (610 mm, A1). Byly vyvinuty tak, aby bez potíží zapadly do prostředí kanceláře. Jsou charakteristické stylovým vzhledem, kompaktním provedením i nízkou hlučností a ovládají se zepředu, což umožňuje jejich pohodlné umístění těsně ke zdi.

 

Modely SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 jsou ideální pro použití v situacích, kdy jde především o rychlost a ekonomičnost, například při tisku architektonických návrhů a plánů, map, prezentací, plakátů a interiérových nápisů. Výtisk o velikosti A1 v režimu konceptu na obyčejný papír dokážou tiskárny vytvořit za pouhých 28 sekund. Jejich výhodou jsou navíc optimalizované provozní náklady a možnost volby ze zásobníků inkoustu o objemech 700 ml, 350 ml nebo 110 ml. 

 

Epson SureColor SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000

 

Ke zvýšení efektivity přispívá také rychlé nastavení tiskáren, automatické přepínání mezi fotografickým a matným černým inkoustem či snadné použití, díky kterému nemusí obsluha absolvovat žádné speciální školení. Všechny ovládací prvky jsou umístěny v přední části tiskárny a média se do ní vkládají shora. Hotové výtisky vycházejí vpředu, kde se úhledně stohují do připraveného koše. Tisk čárových kódů medií umožňuje snadno sledovat, kolik papíru v roli ještě zbývá.

 

Tiskárny využívají inkoust UltraChrome XD od společnosti Epson, který byl vytvořen speciálně pro produkci vysoce kvalitních, odolných výtisků s temnými odstíny černé, širokým barevným rozsahem a ostrými, hustými čárami o minimální šířce 0,02 mm. Technologie Epson s proměnlivou velikostí kapiček je zárukou čistoty tisku i nejmenších detailů a optimální efektivity při tisku velkých barevných ploch. Také pomáhají snižovat negativní dopad na životní prostředí. Používají inkousty na vodní bázi a svojí energetickou účinností splňují podmínky programu ENERGY STAR.

 

Podrobné informace o novinkách v portfoliu produktů Epson najdete na webu Epson.cz.

 

bohatá historie firmy Epson

 

Trendy na trhu tiskových zařízení v České republice

 

Velmi zajímavou prezentaci ilustrovanou mnoha grafy a podpořenou řadou průzkumů přednesl Mitri Roufka, Research Director, Imaging Printing and Document Solutions Central & Eastern Europe, Middle East and Africa (IDC CEMA), který od rozšíření IDC také na regiony CEMA v srpnu 2001 pomáhá vést výzkum tisku a dokumentárních řešení na těchto trzích. IDC je jedna z nejvýznamnějších světových analytických a poradenských společností. Poskytuje průzkumy a analýzy trhu a předpovídá vývoj a trendy v oblasti informačních a komunikačních technologií (ICT).

 

Trendy na trhu tiskových zařízení v ČR: Mitri Roufka, IDC

 

Prezentace „Trendy na trhu tiskových zařízení v České republice“ byla zaměřena na IT trendy (HW/SW/IT služby), očekávané výdaje v oblasti IT, trend přijímání IT ve firmách, přehled odvětví tisku (trendy v hardwaru, v objemu vytištěných stran a ve spotřebním zboží) a vliv chytrých telefonů a tabletů na tisk. Průzkumy kupříkladu potvrdily, že velké rozšíření chytrých mobilních telefonů a tabletů nesnížilo objem tisku. Okolo 45 % z těch, kteří uvedli, že díky chytrým telefonům a tabletům snížili objem tisku, omezili nejvíce tisk elektronické pošty. Uživatelé tabletu a chytrého telefonu překvapivě tisknou více než průměrný koncový uživatel. Přes 90 % všech tabletů je prodáno domácím uživatelům, kteří mají jen okrajový podíl na celkovém objemu vytištěných stránek.

 

Zajímavá byla také pasáž prezentace, v níž se přednesl Mitri Roufka zaměřil na to, jaké je vnímaní inkjet technologie v ČR ve firemním segmentu. Zdůraznil určité přetrvávající mýty a následně je uvedl na pravou míru fakty: Mezi mýty zařadil názor, že inkjet je technologie jen pro domácí použití, má větší provozní náklady (cena za stránku je vyšší než u laseru) a že je pomalejší a méně spolehlivá. Kontroval těmito fakty: Inkjet je populární v rozvinutých zemích. Zařízení Inkjet, navržená pro firemní trh, mají o 50 % menší náklady na vytištěnou stránku než základní laserové modely (které často převládají v segmentu malých a středních firem). Zařízení Inkjet pro firemní trh spotřebovávají o 50 % méně energie než základní laserové modely. Nově nabízené inkjet modely pro firmy nabízejí rychlost srovnatelnou se základním laserem. Přes 80 % všech tiskových úloh v malých a středních firmách sestává z jedné až tří stránek, což činí parametr „rychlost první vytištěné stránky“ důležitější než „počet vytištěných stran za minutu“. Inkjet tisková zařízení pro firmy jsou stejně spolehlivá jako ta základní laserová.

 

A závěrem Mitri Roufka shrnul svou prezentaci do těchto bodů: Bezpapírová kancelář ještě není na obzoru. Společnosti stále potřebují tisknout, i když s nižšími náklady. Roste také potřeba barevného tisku. Papír je v kancelářích stále hojně používán a i tvorba elektronických dokumentů rychle roste, skutečnou výzvou tedy je zajistit bezproblémovou koexistenci obou světů.

 

Tématické zařazení:

 » Články  » Printing krátce  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: