Canon Europe: Velkoformátový tisk v roce 2013 - Printing krátce - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Printing krátce

Canon Europe: Velkoformátový tisk v roce 2013

10. června 2013, 20.22 | Patrick Chapuis, od ledna 2013 vedoucí nově zřízené skupiny pro produkční tisk – Production Printing Group, pod kterou spadají oblasti velkoformátového tisku, komerčního tisku a business services pro Canon Europe, odpovídal na sadu otázek z oblasti produkčního tisku a spojení společností Canon a Océ.

 

Jaký byl rok 2012 a které události považujete za nejvýznamnější?

Díky integraci společností Canon a Océ přinesl rok 2012 společnosti Canon Europe úspěšný nárůst tržního podílu napříč celou Evropou. Věříme, že divize velkoformátového tisku má nyní mnoho důvodů k optimismu směrem do budoucnosti. Canon úspěšně uvedl na trh pět nových velkoformátových tiskáren řady imagePROGRAF určené pro graficky náročné tržní segmenty – úplně poprvé nabídl i volitelný spektrofotometr – a kromě toho posílil řadu imagePROGRAF inovovanými zařízeními pro segmenty CAD/AEC. Kombinované velkoformátové portfolio dále doplnilo pět modelů Océ Arizona a dvě tiskárny Océ ColorWave. Na veletrhu drupa 2012 byl navíc poprvé prezentován projekt Océ ColorWave 900.

 

Océ VarioPrint DP Line

 

Co v roce 2013 očekáváte?

Koncem letošního roku bude spojení firem Canon a Océ do značné míry kompletní. Ze společnosti Canon se stane dodavatel s nejširším portfoliem v oboru. Díky kombinaci zobrazovací tradice firmy Canon a předních tiskových technologií Océ nabídne Canon zákazníkům produkty nejvyšší kvality, vizi, inovace, finanční stabilitu, ale i expertní služby a podporu, které vedou k ochraně a maximalizaci investic zákazníka. Spojením Canon a Océ zákazník jednoznačně získá další příležitosti k obchodnímu růstu a prosperitě.

 

Budováním vzájemné důvěry se stávajícími i potenciálními zákazníky, investujícími do řešení Canon, společně dosáhneme krátkodobých i dlouhodobých cílů vedoucích k úspěchu. V červnu nám londýnský veletrh FESPA nabídne perfektní platformu pro demonstraci šíře našeho kombinovaného portfolia a naši organizační sílu. Věřím, že návštěvníci stánku Canon uvidí všechny přínosy akvizice, a to nejen v technologické rovině, ale i v možnosti nabízet bezkonkurenční služby a podporu. 

 

Těším se rovněž na výsledky výzkumu, který na téma očekávání kupujících v oblasti velkoformátového tisku  realizuje společnost Canon. Jde o rozšíření loňské studie Insight Report – The Bigger Picture. Nový výzkum vychází z hloubkových interview s respondenty z původního vzorku. Tématicky se zaměřuje na kupní chování v oblasti velkoformátových řešení a na to, co mohou dodavatelé těchto systémů dělat lépe, aby splnili očekávání zákazníků.

 

 Canon Europe: Velkoformátový tisk v roce 2013

 

Co pokládáte za největší příležitost, a co za největší hrozbu pro trh velkoformátových tiskáren v roce 2013?

Trh velkoformátových řešení se neustále vyvíjí a tyto technologie představují jeden z hlavních zdrojů rozvoje. Nicméně, existuje stále velký prostor k dalšímu růstu. Rostoucí požadavky zákazníků na vysoce kvalitní výstupy, stabilitu barev, dostupnost služeb a finanční podporu nutí dodavatele přizpůsobovat svoji nabídku. Rozšířené portfolio společnosti Canon splňuje všechny potřebné parametry pro splnění nároků tohoto rostoucího trhu. 

 

Trh velkoformátových tiskových řešení, stejně jako každý jiný obor, čelí mnoha problémům souvisejícím s ekonomickou nejistotou v Evropě. Podle mého názoru existuje řada příležitostí, jež z těchto problémů či výzev vycházejí. Dodavatelé velkoformátových řešení do segmentu architektury, inženýrství nebo stavitelství, se musí více zaměřit na hledání způsobů, jak tisknout podstatně efektivněji. Cestou může být využití lepších nástrojů pro řízení workflow a dalšího softwaru, jenž uspokojí potřeby zákazníků. Je na dodavatelích, kteří obsluhují trh velkoformátového tisku, aby pomohli poskytovatelům tiskových služeb identifikovat tyto příležitosti a využili je. 

 

Například pro komerční tiskárny, jež se zaměřují na sektor Graphic Arts, existují nástroje, které odvádějí kreativní a vysoce kvalitní práci. Současný trh požaduje vynikající kvalitu a produktivitu. Nabídnou mu je technologie, které jsou schopny pracovat se všemi typy velkoformátových aplikací a na širokém spektru různých médií a substrátů. Znovu, dodavatelé obsluhující segment komerčních poskytovatelů tiskových služeb musí svým zákazníkům pomáhat při rozpoznávání nových příležitostí. V krátkodobém i dlouhodobém horizontu ukázat, jak tyto příležitosti využít, a jaké řešení se nejvíce hodí pro jejich typ byznysu. 

 

V současném ekonomickém prostředí požadují kupující za své peníze hodnotu, ne nejlevnější dostupnou možnost. I z tohoto důvodu musí být dodavatelé schopni předvést funkcionalitu aplikací a jasně demonstrovat, jak mohou pomoci při plnění cílů zákazníků. Jsou to inovativní, myšlenkově provokující obchodní modely, které uspějí.

 

Canon imageRunner Advance 8105 Pro

 

Co může polygrafický průmysl očekávat od společnosti Canon v oblasti velkoformátového tisku v roce 2013?

V souladu se zveřejněným záměrem společnosti Canon stát se největším dodavatelem polygrafického průmyslu začneme v roce 2013 důrazně využívat síly našeho rozšířeného portfolia velkoformátových tiskových řešení a služeb, z čehož budou získávat naši zákazníci. V následujících třech letech jsme si předsevzali, že významně navýšíme náš tržní podíl a prostřednictvím neustálých investic do technologií podpoříme i růst tržeb. 

 

Mezitím nová divize Canon Wide Format Group nabídne kvalitní produkty, podporu zákazníkům, univerzálnost a inovace, které pomohou zákazníkům v rozšiřování jejich služeb a v růstu byznysu v segmentu velkoformátového tisku. 

 

Budeme pokračovat v podpoře našich zákazníků prostřednictvím různých doporučení, jak nejlépe využívat naše řešení, a poskytovat školení v oblasti souvisejících aplikací. 

 

Například, každý druh tiskového média je dnes důkladně testován v našem Supplies Knowledge Centre. Pro každý tiskový substrát je vyvinut samostatný tiskový profil. K dispozici jsou také brožury s přehledem tiskových materiálů usnadňující výběr vhodného materiálu pro daný projekt.  

 

V oblasti reklamní grafiky nabízíme zákazníkům školení a konzultace na téma jimi používaných aplikací, např. nastavení profilů, změny ve workflow nebo možnosti efektivnějšího využití tiskárny. Dále realizujeme semináře pro zákazníky na různá specifická témata. Příkladem mohou být grafické produkty pro polep automobilů. 

 

Poskytujeme rovněž podporu zákazníkům v oboru technické dokumentace. Pomáháme jim s nastavením workflow, které zjednoduší tisk a současně zredukuje rizika vzniku chyb prostřednictvím zdokonalených procesů a vyšší efektivity. 

 

Společnost Canon je jediným dodavatelem, který poskytuje svým zákazníkům služby napřímo stejně jako prostřednictvím partnerského kanálu. Tento mix odlišuje Canon na trhu velkoformátových tiskových řešení a zajišťuje, že zákazníci dostanou vždy konzistentně vysokou úroveň služeb. 

 

imagePrograf 9400

 

Jaké hlavní trendy se v roce 2013 objeví v sektoru velkoformátového tisku?

Poptávka koncových uživatelů po optimální kvalitě donutí poskytovatele tiskových služeb, aby se více zaměřili na efektivitu nákladů za současného udržení vysoce kvalitních výstupů. Výsledkem bude, že mnoho tiskáren přejde na digitální technologii, která zvýší kvalitu i flexibilitu. Jde například o trend tisku na vyžádání (print-on-demand), který oslovuje především nákladově orientované obchodníky hledající skutečnou protihodnotu vynaložených prostředků a rychlou návratnost investic. 

 

Tématické zařazení:

 » Články  » Printing krátce  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: