Posuňte své fotografování na další úroveň – Canon uvádí digitální zrcadlovky EOS 760D a EOS 750D - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Posuňte své fotografování na další úroveň – Canon uvádí digitální zrcadlovky EOS 760D a EOS 750D

Canon EOS 750D

17. února 2015, 08.33 | Canon dnes představila dvě působivé digitální zrcadlovky – EOS 760D a EOS 750D. Tyto fotoaparáty patří mezi základní modely produktové řady EOS a společnost Canon je navrhla tak, aby tvůrčím uživatelům pomohly posunout jejich fotografování na další úroveň.

Model EOS 750D je ideální digitální zrcadlovkou pro kohokoli, kdo chce zvláštní události zaznamenávat v podobě úchvatných fotografií a filmů ve Full HD rozlišení a kdo chce mít díky automatickým režimům vždy jistotu skvělých výsledků. Oproti tomu model EOS 760D pokročilým fotografům nabízí větší tvůrčí svobodu a manuální ovládání - obojí s cílem podpořit intuitivní tvorbu působivých fotografií.

 

Ohromující kvalita každého záběru

Oba nové fotoaparáty umožňují v odpovídající kvalitě zachytit oblíbené okamžiky snadněji, než kdykoli dříve. Za živými barvami, řádným zaostřením i bohatými detaily stojí nový výkonný snímač s rozlišením 24,2 megapixelů a obrazový procesor Canon DIGIC 6. Modely EOS 760D a EOS 750D se mohou pochlubit rozsahem citlivosti ISO 100 až 12 800, tedy hodnotami, díky kterým jsou výsledné snímky plné detailů. A to bez ohledu na světelné podmínky při focení - například během svítání či soumraku nebo dokonce i v interiéru.  Součástí obou modelů je také technologie Flicker Detection, kterou Canon použil poprvé u zrcadlovky EOS 7D Mark II. Detekce blikání světelného zdroje zajišťuje konzistentní podání snímků, které vznikají při umělém osvětlení. Uživatele tak neomezují prakticky žádné světelné podmínky.

 

Díky rychlosti kontinuálního snímání až pět snímků za sekundu si mohou uživatelé doslova vychutnat zachycení oblíbených akčních okamžiků.  Fotografům tato rychlost přináší jistotu, že vždy zvládnou vyfotit i rychlé akce, které trvají třeba jen pouhý zlomek sekundy. Modely EOS 760D a EOS 750D využívají výkonný systém automatického zaostřování s 19 křížovými body, který proces zaostřování přizpůsobuje konkrétní kompozici. Zaostřování je tedy stejně výkonné za všech situací - včetně focení rychle se pochybujících zvířat na safari nebo adrenalinových okamžiků při extrémních sportech.

 

Váš svět ve filmu

Amatérští filmaři mohou své vzpomínky zachytit v podobě videí s úžasným rozlišením Full HD i ve formátu MP4, který je ideální pro snadné on-line sdílení. Oba modely využívají technologii Hybrid CMOS AF III, která zajišťuje, že na záznamu budou objekty zájmu vždy perfektně ostré. Tato technologie podporuje i zaostřování se sledováním objektu a se změnou cíle.  Fotoaparáty jsou navíc kompatibilní s objektivy STM, díky kterým je zaostřování jak tiché a plynulé, tak i velmi přesné a rychlé. V případě modelu EOS 760D mají začínající kameramani k dispozici řadu dalších kreativních režimů, které usnadňují vytváření jedinečných záběrů. Filmový režim HDR umožňuje vytvářet působivé záběry s prokreslenými detaily ve stínech i v oblastech s vysokými úrovněmi jasu a díky efektu miniatury mohou filmy vypadat tak, že vznikly pomocí profesionálních tilt-shift objektivů.

 

Ovládání i kreativita na dosah prstů

Konstruktéři společnosti Canon vměstnali mimořádně skvělé vlastnosti modelů EOS 760D a EOS 750D do propracovaného kompaktního těla, které se může pochlubit například ergonomickou rukojetí a otočným LCD displejem. Tedy vlastnostmi, které zjednodušují používání fotoaparátu za všech situací. Plně manuální ovládání navíc přináší opravdovou svobodu, díky které mohou uživatelé fotit svým individuálním tvůrčím stylem. Canon EOS 760D pro ovládání umožňuje využít pohodlně umístěné prvky, které bývají součástí pokročilých EOS modelů. Mezi tyto prvky patří například přední volič rychlého ovládání, horní LCD panel a inteligentní hledáček. Fotografové tak mohou jednotlivá nastavení velmi rychle měnit a mají k dispozici všechny důležité informace - o nastaveních i snímcích.

 

S pořizováním fotografií mohou uživatelé začít okamžité poté, co vezmou fotoaparát do ruky. A díky automatickým režimům focení mají jistotu, že výsledky budou vždy ty nejlepší možné. Tyto režimy i kreativní filtry jsou navíc snadno použitelné a dostupné pouhým stiskem jednoho tlačítka - finální snímky tak mohou doslova vyčnívat nad výsledky práce jiných fotografů.

 

Sdílení na cestách - s přáteli i se zařízeními

Pořízení dokonalých záběrů je ale jen začátek - uživatelé určitě ocení i pohodlí a rychlost, kterou jim nabízí Wi-Fi a NFC konektivita. Díky pokročilým možnostem připojení je sdílení snímků s přáteli i se zařízeními rychlé a velmi snadné. Pomocí Wi-Fi připojení mohou uživatelé své nejlepší snímky zveřejnit na sociálních sítích nebo je přímo nahrát do cloudu - mezi podporované platformy patří i cloudová  služba pro správu fotografií irista od společnosti Canon. Konektivita NFC umožňuje fotoaparát snadno a rychle spárovat nejen se zařízením Canon Connect Station CS100, ale také s mnoha chytrými zařízeními, které tuto technologii komunikace na krátkou vzdálenost podporují. Přenos snímků je pak velmi snadný a rychlý, stejně tak je jednoduché i jejich prohlížení.

 

Klíčové vlastnosti modelu EOS 760D:

  • Výkonná digitální zrcadlovka, která umožňuje prozkoumat výhody pokročilého fotografování
  • Natáčení nádherných filmů je stejně snadné jako focení
  • Během focení mají uživatelé kontrolu nad všemi vlastnostmi fotoaparátu
  • Velmi snadné propojení sokolím i sdílení fotografií a filmů pomocí Wi-Fi a NFC konektivity
  • Pokročilé ovládání a režimy fotografování, které umožňují vytěžit maximum ztvůrčích nápadů

 

 

Klíčové vlastnosti modelu EOS 750D:

  • Možnost pozvednout fotografování na vyšší úroveň
  • Možnost zachytit každou situaci s ohromujícími detaily
  • Natáčení filmů je stejně snadné jako focení
  • Snadné propojení a sdílení snímků s celým světem

 

 

Canon EOS 760D

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: