Panasonic představuje TV technologii příští generace - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Panasonic představuje TV technologii příští generace

Panasonic DX900

21. března 2016, 08.06 | Přichází budoucnost televizní techniky – ultravysoké rozlišení 4K, posílený dynamický rozsah (HDR) a vylepšené inteligentní funkce

 

Panasonic představil rozšířenou řadu televizí LED VIERA s ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2016. Na evropský trh se tak dostávají špičkové modely s velkými obrazovkami a jedinečným designem.

Nejnovější generace televizí Panasonic 4K Pro dávají nahlédnout do budoucnosti televizí díky vylepšeným technologiím ultravysokého rozlišení 4K a posílení dynamického rozsahu (HDR). Příkladem je vlajková loď DX900, díky níž si v pohodlí domova užijete stejně výjimečný divácký zážitek jako v kvalitním kině. Jde o první model s certifikací Ultra HD Premium, kromě toho ve výbavě najdeme zbrusu nový a dokonale přesný čipset Studio Master HCX+ a také nový LCD panel, na němž je obraz v rozlišení 4K vidět přesně v takové kvalitě, jakou vyžadují profesionální filmaři. Modely nové řady (DX900, DX800, DX780, DX750, DX730 a DX700) rovněž nabízejí technologii posíleného dynamického rozsahu (HDR).

 

Kromě vylepšených inteligentních funkcí (Smart TV) se výrobci při práci na modelové řadě pro rok 2016 nechali inspirovat kvalitní bytovou architekturou - důkazem jsou rámy a podstavce atraktivních tvarů ze špičkových materiálů. Modely DX800 lze na první pohled poznat díky speciálnímu rámu, díky němuž působí jako umělecké dílo. Mimořádně tenké provedení umožňuje umístit televizi prakticky do libovolné místnosti, takže si v klidu a pohodlí domova vychutnáte pravý divácký zážitek jako v kině. Počátkem roku 2016 se na trhu objeví i nový blu-ray přehrávač Panasonic UB900 s podporou ultravysokého rozlišení 4K, který s televizí DX900 půjde výborně dohromady.

 

Do modelové řady pro rok 2016 patří celá řada 4K modelů v čele s vlajkovou lodí DX900 s technologií 3000 Hz Backlight Motion Rate (BMR) a LED podsvícením ve verzích s úhlopříčkou 58 a 65 palců. V řadě pro rok 2015 najdeme špičkové modely DX800 (2000 Hz BMR s úhlopříčkou 50 a 58 palců), dále typy DX780/750 (1800 Hz BMR s úhlopříčkou 50, 58 a 65 palců), DX700 (1400 Hz BMR s úhlopříčkou 40, 50 a 58 palců), DX650 (1000 Hz BMR s úhlopříčkou 40, 49 a 55 palců) a DX600 (800 Hz BMR s úhlopříčkou 40, 49 a 55 palců).

 

Posílený dynamický rozsah (HDR) s procesory Studio Master HCX+ (DX900) / HCX (DX800/780/750)

Klíčovou součástí řady LED televizí Panasonic VIERA s ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2016 je zbrusu nový čipset Studio Master HCX+ (Hollywood Cinema Experience plus) pro modely DX900 a Studio Master HCX (Hollywood Cinema Experience) pro DX800/780/750. Procesor HCX dokáže zpracovat obraz s maximální barevnou přesností i v případě, že obsah není vyrobený technologií HDR.

 

Obraz se standardním dynamickým rozsahem se zobrazí ve věrné podobě díky vylepšení verzi 3D LUT tabulky, kterou známe už z nejlepších LCD televizí Panasonic pro rok 2015. Tabulka obsahuje 8000 referenčních bodů, výsledkem je 40x věrnější barevné podání než u běžných televizí.

Model DX900 je navíc vybaven novým algoritmem pro kompenzaci barev, jaký dříve znali jen uživatelé profesionálních filmařských monitorů. I tím se výrazně posiluje barevná věrnost - přístroj dokáže reprodukovat odstíny a tóny na všech úrovních jasu podle standardu Rec. 709.

 

 

Nová kategorie LCD: Professional Cinema Display

Nová vlajková loď DX900 s technologií pro lokální ztmavování obrazu dokazuje, že LCD obrazovka dokáže zobrazit kresbu jak ve výrazných jasech, tak i v nejtemnějších stínech, což je pro HDR zapotřebí. Voštinová mřížka dělí obrazovku na několik set zón, v nichž je jas ovládán samostatně. Zóny jsou od sebe vzájemně izolované, aby mezi nimi světlo „nepřetékalo". To by způsobovalo světelné kontury kolem objektů.

Citlivý LCD panel modelů DX900 umožňuje zobrazit výraznější jasy (až 1000 nitů) ve větší ploše záběru než běžné LCD televize s HDR. Divák proto vidí jasnější a živější obraz, který využívá potenciál HDR naplno a přitom nezvyšuje spotřebu.

Technologie Wide Colour Phosphor zase kombinuje vyspělé LED podsvícení s novým systémem barevných filtrů, což má za následek širší barevné spektrum (gamut). Výsledkem jsou opět živější barvy, především ve stínech.

 

 

Když obraz ladí Hollywood

Panasonic dlouhodobě spolupracuje s profesionálními hollywoodskými filmaři prostřednictvím své laboratoře Panasonic Hollywood Lab. I to nám pomáhá překonat dosud nastavenou laťku, co se barevné věrnosti týče.

LED televize Panasonic VIERA s ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2016 pracovníci firmy ladili v hollywoodských laboratořích ve spolupráci s renomovaným koloristou Mikem Sowou (DX900), resp. se specialisty z firmy Panasonic Hollywood Labs (DX800/780/750). Na obrazovce se tak objeví každý detail a tonální nuance přesně tak, jak si to přáli profesionální filmaři.

 

Mezioborové sdružení UHD Alliance udělilo modelu DX900 nejvyšší hodnocení Ultra HD Premium, neboť splňuje přísná kritéria pro kvalitu obrazu (co se týče rozlišení, HDR, barevné věrnosti, gamutu apod.). Kromě toho získal model DX900 certifikát 4K od renomovaného profesního sdružení THX Ltd., čímž se mnoho televizí na současném trhu chlubit nemůže.

 

K příznivcům modelu Panasonic VIERA patří mimo jiné oceňovaný filmař Vanja Cernjul, který se podílel třeba na populárních seriálech Marco Polo či Orange Is The New Black. Letos na veletrhu CES komentoval význam HDR takto: „Podle mě si diváci na HDR obraz ve 4K rychle zvyknou a začnou ho vyžadovat." Společnost Panasonic s Vanjou spolupracovala mimo jiné na krátkém filmu, který vysvětluje, do jaké míry odpovídá obraz na televizi Panasonic VIERA s certifikátem Ultra HD Premium představě režiséra.

 

 

Operační systém Firefox - jednoduchá cesta k inteligentní televizi

Řady televizí Panasonic DX s rozlišením 4K jsou vesměs vybaveny operačním systémem Firefox. Díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní s možností vlastního nastavení pracovní plochy se lze snadno dostat k oblíbeným TV programům, aplikacím, videoklipům, webovým stránkám a dalšímu obsahu. Tři „rychlé odkazy" vedou k televiznímu vysílání, aplikacím a připojeným zařízením. Oblíbené aplikace nebo obsah lze připnout na hlavní obrazovku.

 

Letos se chystá nová aktualizace operačního systému Firefox, která nabídne nové způsoby přístupu k webovým aplikacím a možnost jejich uložení v televizi. Operační systém nabídne aplikace s obsahem přizpůsobeným televizní obrazovce (hry, zprávy, filmy a seriály ke stažení, předpověď počasí apod.) a nabídne uživatelům jednoduchou možnosti sledování stiskem jediného tlačítka (nebudou nutné žádné instalace).

Tato aktualizace rovněž vybaví televize řady DX s rozlišením 4K a operačním systémem Firefox novými funkcemi, které budou fungovat v různých zařízeních. Například příkaz „Poslat do TV" umožní sdílet webový obsah z Firefoxu pro Android na televizní obrazovce.

 

 

Další služby

Různé modely od DX900 po DX700 podporují celou řadu globálních i lokálních služeb VOD čili video-on-demand (internetových videopůjčoven). V blízké budoucnosti se u nich počítá i s podporou HDR obrazu v rámci služeb Amazon, včetně seriálů oceňované řady Amazon Original Series. K dispozici bude i další obsah. Kromě toho Panasonic plánuje podporu chystaného HDR streamingu v rámci služby Netflix. 

Technické údaje - Televize VIERA s ultravysokým rozlišením 4K pro rok 2016:

 

DX900: To nejlepší z rozlišení 4K s technologií Professional Cinema Display (65 a  58 palců)

 • 4K UHD LED s3000 Hz (BMR)- vynikající obraz a skvělý výkon, divácký zážitek jako vkvalitním kině
  Studio Master HCX+- špičková hollywoodská technologie pro přesné zpracování obrazu vpodobě, jakou vyžadují profesionální filmaři
  Local Dimming Ultra- nejkvalitnější technologie adaptivního podsvícení zajišťuje dynamický obraz s kvalitním podáním černé barvy a plynulými tonálními přechody
  Ultra Bright Panel / HDR Premium- vynikající jas a špičkové HDR provedení
  Wide Colour Spectrum- ještě širší barevné rozpětí, přirozenější obraz a skvělý divácký zážitek
  My Home Screen 2.0-nové intuitivní uživatelské rozhraní nabízí přístup kobsahu z nejrůznějších zdrojů

 

DX800: Umělecké dílo pro každý interiér a k tomu skvělý obraz ve 4K rozlišení (58 a 50 palců)

 • 4K UHD LED with 2000Hz (BMR)- vynikající obraz a skvělé překreslení pohybu, divácký zážitek jako vkvalitním kině
  Studio Master HCX- špičková hollywoodská technologie pro přesné zpracování obrazu vpodobě, jakou vyžadují profesionální filmaři
  Freestyle Design- ke skvělým funkcím patří i povedený zevnějšek, takže to televizi bude slušet vkaždédomácnosti
  Control4 Simple Device Discovery Protocol (SDDP)- model DX800 je kompatibilní sprotokolem SDDP, takže ho lze snadno zapojit do systému inteligentní domácnosti
  Certifikace THX 4K (v řízení)- televize by měla projít až 600 laboratorními testy THX a získat tak certifikát THX 4K.
  Obrazové režimy THX- Přednastavené režimy THX Cinema a THX Bright Room pro sledování obrazu vosvětlených a temných místnostech
  Super Bright Panel / HDR- vynikající jas a velmi dobré HDR provedení
  12 Train Prismatic Speaker- velmi kvalitní reproduktor se dvěma výškovými membránami, čtyřmi středovými membránami a šesti basovými woofery je zárukou kvalitního plného zvuku ve stylovém provedení. to deliver beautiful rich sound in a slim, stylish design.
  My Home Screen 2.0- nové intuitivní uživatelské rozhraní nabízí přístup kobsahu z nejrůznějších zdrojů

 

DX780/750: Vynikající obraz ve 4K a přesné barevné podání (65, 58 a 50 palců)

 • 4K UHD LED with 1800Hz (BMR)- vynikající obraz a skvělý výkon, divácký zážitek jako vkvalitním kině
  Studio Master HCX- špičková hollywoodská technologie pro přesné zpracování obrazu vpodobě, jakou vyžadují profesionální filmaři
  Super Bright Panel / HDR- vynikající jas a velmi dobré HDR provedení
  Dva HD tunery- užijte si svobodu při sledování: jeden program můžete sledovat a druhý nahrávat, případně sledovat dva najednou
  Switch Design- flexibilita a harmonie ke každému životnímu stylu díky inteligentnímu nastavitelnému podstavci
  My Home Screen 2.0- nové intuitivní uživatelské rozhraní nabízí přístup kobsahu z nejrůznějších zdrojů

 

DX700: Užijte si obraz ve skvělém rozlišení 4K s elegancí a flexibilitou (58, 50 a 40 palců)

 • 4K UHD LED with 1400Hz (BMR)- vyspělý panel svýborným obrazem a plynulým překreslením pohybu
  Posílený dynamický rozsah (HDR)- obraz jako ve skutečném světě
  Switch Design- flexibilita a harmonie ke každému životnímu stylu díky inteligentnímu nastavitelnému podstavci
  Wide Colour Spectrum- ještě širší barevné rozpětí, přirozenější obraz a skvělý divácký zážitek
  Local Dimming- adaptivní podsvícení zajišťuje dynamický obraz s kvalitním podáním černé barvy a plynulými tonálními přechody
  My Home Screen 2.0- nové intuitivní uživatelské rozhraní nabízí přístup kobsahu z nejrůznějších zdrojů

 

DX650: Kvalita díky rozlišení 4K a elegantní (55, 49 a 40 palců)

 • 4K UHD LED with 1000 Hz (BMR) a Quad Core PRO- ostrý obraz při filmech i videohrách
  Design Clear Frame- stylový tenký rám a nastavitelný podstavec ladí skaždým interiérem
  My Home Screen 2.0- nové intuitivní uživatelské rozhraní nabízí přístup kobsahu z nejrůznějších zdrojů
  Adaptive Backlight Dimming -kvalitní zobrazení černé barvy a výrazný kontrast díky proměnlivému podsvícení
  Internetové aplikace- procházejte webové stránky a užijte si filmy zinternetových videopůjčoven na velké obrazovce

 

DX600: Kvalitní obraz ve 4K, operační systém Firefox OS a design na přání (55, 49 a 40 palců)

 • 4K UHD LED TV with 800 Hz (BMR) a Quad Core PRO- ostrý obraz při filmech i videohrách
  Designna přání- elegantní design pro každý interiér snastavitelným podstavcem
  My Home Screen 2.0- nové intuitivní uživatelské rozhraní nabízí přístup kobsahu z nejrůznějších zdrojů
  Adaptive Backlight Dimming -kvalitní zobrazení černé barvy a výrazný kontrast díky proměnlivému podsvícení
  Internetové aplikace- procházejte webové stránky a užijte si filmy zinternetových videopůjčoven na velké obrazovce

 

 

Technické údaje - Televize VIERA s rozlišením Full-HD pro rok 2016:

 

DS630/600: Bohaté možnosti konektivity a skvělý obraz v rozlišení Full HD (50,  40 a 32 palců)

 • LED TV srozlišením Full HD a technologií až 1000 Hz (BMR) - kvalitní panel a skvělé překreslení pohybu
  Technologie Bright Panel - jasné a živé barvy u filmů i televizních pořadů
  Adaptive Backlight Dimming - kvalitní zobrazení černé barvy a výrazný kontrast díky proměnlivému podsvícení
  TV Anywhere - filmy či TV pořady můžete sledovat kdekoli na displeji mobilního zařízení i mimo domov
  In-house TV Streaming - ať televizi postavíte kamkoli, můžete si užívat pořadů streamovaných ze serveru

 

DS500: Stylová inteligentní TV s kontrastním obrazem (55, 49, 40, 32 a 24 palců)

 • LED TV srozlišením Full HD a technologií až 400 Hz (BMR) - kvalitní panel a skvělé překreslení pohybu při rychlé akci a sportu
  my Home Screen - možnosti přizpůsobit základní obrazovku a postarat se o rychlý přístup koblíbeným aplikacím
  Adaptive Backlight Dimming - kvalitní zobrazení černé barvy a výrazný kontrast díky proměnlivému podsvícení
  In-house TV Streaming - ať televizi postavíte kamkoli, můžete si užívat pořadů streamovaných ze serveru
  Internetové aplikace - procházejte webové stránky a užijte si filmy zinternetových videopůjčoven na velké obrazovce

 

DS400: Inteligentní TV s klasickým designem (40 palců)

 • LED TV srozlišením Full HD a technologií až 400 Hz (BMR) - kvalitní panel a skvělé překreslení pohybu při rychlé akci a sportu
  my Home Screen - možnosti přizpůsobit základní obrazovku a postarat se o rychlý přístup koblíbeným aplikacím
  Adaptive Backlight Dimming - kvalitní zobrazení černé barvy a výrazný kontrast díky proměnlivému podsvícení
  Swipe & Share- z mobilního zařízení lze multimediální program zinternetu streamovat přímo do TV pomocí aplikace Panasonic TV Remote App 2
  Internetové aplikace - procházejte webové stránky a užijte si filmy zinternetových videopůjčoven na velké obrazovce

 

 

Zdroj: panasonic.com

 

Zdroj: http://www.panasonic.com/cz/corporate/novinky/articles/spolecnost-panasonic-predstavuje-tv-technologii-pristi-generace-televize-4k-pro-s-ultravysokym-rozlisenim-pro-rok-2016.html

Panasonic DS630

Panasonic DS630

Panasonic DX900

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: