NOVÝ PŘENOSNÝ EXTERNÍ DISK WD® PŘIPOJUJE BEZDRÁTOVĚ NEJEN TABLETY, CHYTRÉ TELEFONY A FOTOAPARÁTY - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

NOVÝ PŘENOSNÝ EXTERNÍ DISK WD® PŘIPOJUJE BEZDRÁTOVĚ NEJEN TABLETY, CHYTRÉ TELEFONY A FOTOAPARÁTY

21. září 2014, 09.35 | Externí disk My Passport® Wireless rozšiřuje úložnou kapacitu mobilních zařízení bez nutnosti kabelového propojení nebo připojení k internetu

Společnost WD®, součást Western Digital (NASDAQ: WDC) s vedoucím postavením na trhu úložišť, dnes představila externí disk My Passport® Wireless. Toto Wi-FiTM zařízení se ovládá velice snadno a umožňuje uživatelům ukládat data, sdílet je a přistupovat k nim bezdrátově z každého chytrého telefonu, tabletu, notebooku či jiného zařízení. My Passport Wireless představuje jednoduchý způsob, jak propojit všechna mobilní zařízení s uloženým digitálním obsahem bez nutnosti připojení pomocí kabelů či internetu. Tuto vlastnost ocení každý uživatel, počínaje obchodníkem, který často cestuje, přes rodinu na dovolené až po kreativní profesionály, kteří pracují mimo své studio či atelier. Pro případ přenosu opravdu objemných dat je externí disk samozřejmě vybaven rychlým připojením USB.3.0.

 

„Právě slavíme desáté výročí uvedení naší produktové řady přenosných disků My Passport®, která se setkala s nebývalým úspěchem," říká Jim Welsh, výkonný viceprezident WD pro mezinárodní obchod a dodává: „Náš nový externí disk My Passport Wireless představuje další stupeň vývoje této produktové řady a přináší řešení každodenního problému dnešních uživatelů mobilní techniky: Mnoho zařízení s omezenou ukládací kapacitou bez možnosti přehrát uložená data, a doslova za chodu si uvolnit další prostor. Nyní budou mít uživatelé jeden disk pro snadné ukládání digitálního obsahu ze svých zařízení s možností kdekoli uložená data přehrávat."

 

Disk My Passport Wireless vytváří vlastní bezdrátovou síť, která umožňuje současně připojit až osm jiných zařízení s možností přistupovat k uloženým datům. Externí disk je dostupný v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB, což dává šanci uživatelům ukládat stovky hodin videa a hudby a přistupovat nejen k nim ale i k uloženým fotografiím a dalším souborům ze svých chytrých telefonů a tabletů, pro které je typická omezená úložná kapacita.

 

Tento přenosný bezdrátový disk využívá technologii Wireless N MIMO pro vylepšený bezdrátový výkon, takže uživatelé mohou přistupovat k datům a přenášet je velice rychle.  Mohou například streamovat až čtyři videosoubory v HD kvalitě současně. Vestavěná dobíjecí baterie zajišťuje až šest hodin nepřetržitého streamování a až 20 hodin v pohotovostním režimu, což dělá z tohoto zařízení perfektního společníka na cestách.

 

Prostřednictvím externího disku My Passport Wireless ve spolupráci s oceňovanou mobilní aplikací WD My Cloud® pro  iOS® nebo AndroidTM mohou mít uživatelé kdekoli a kdykoli přístup ke svým oblíbeným digitálním souborům. Tato aplikace se s diskem My Passport Wireless propojí snadno. Nastavení je velmi jednoduché. Stačí nastavit jen jednou a tato aplikace uživatele intuitivně provede navigací pro možnost sdílet a přehrávat uložený obsah. Aplikace WD My Cloud také napomáhá sjednotit všechny uživatele pod jednu aplikaci a uživatelské rozhraní tím, že umožní přístup nejen k externímu disku My Passport Wireless, ale také k produktům osobního cloudu WD My Cloud   a k většině hlavních vzdálených cloudových služeb jako je DropboxTM, OneDriveTM a Google DriveTM

 

My Passport Wireless je vhodný nejen k mobilním zařízením, jako jsou chytré telefony a tablety, ale lze jej využít i pro fotoaparáty a kamery s integrovaným slotem pro SD karty. Pokud uživatel fotí náročné komerční fotografie či pořizuje videozáznam anebo jen fotí běžné rodinné fotografie a videa na dovolené, externí disk My Passport Wireless zajistí, že nepromešká jediný okamžik z důvodů, že by karta byla plná. Vestavěný slot pro karty SD umožní zkopírovat obsah karty na externí disk My Passport Wireless, a uvolnit tak prostor pro zachycení dalších neopakovatelných okamžiků. Navíc díky integrovanému FTP je možné disk připojit ke kompatibilním fotoaparátům vybaveným bezdrátovým připojením, a uživatel tak může automaticky průběžně přenášet pořízené fotografie ze svého fotoaparátu na disk.

 

 

Cena a dostupnost

Externí disk My Passport Wireless je dostupný prostřednictvím vybraných distributorů a prodejců a také v internetovém obchodě  wdstore.com. Doporučená koncová cena je  $129.99 USD pro 500GB, $179.99 USD pro1 TB a $219.99 pro 2 TB. Aplikace WD My Cloud je zdarma ke stažení na App StoreTM a Google PlayTM.

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: