Nový LUMIX DMC-TZ80 – Nová perspektiva cestovatelské fotografie - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Nový LUMIX DMC-TZ80 – Nová perspektiva cestovatelské fotografie

LUMIX DMC-TZ80

12. února 2016, 08.23 | Nový výkonný fotoaparát značky Panasonic nabízí 30násobný zoom a natáčení videozáznamů v rozlišení 4K

Společnost Panasonic představila model LUMIX DMC-TZ80, další přírůstek do své oblíbené řady kompaktních ultrazoomových fotoaparátů na cesty. Díky malým rozměrům se vejde pohodlně do kapsy a s hmotností necelých 300 g ho s sebou můžete nosit celý den. Přesto je dostatečně robustní, aby v terénu nepřišel k úhoně.

 

Nový model řady TZ nabízí vynikající výkon a celou řadu moderních praktických funkcí v malém a lehkém těle. Snímač s rozlišením 18 megapixelů se výborně hodí na fotografování ve vysoké kvalitě za jakýchkoli okolností a díky natáčení v rozlišení 4K vám neunikne jediný detail. K dispozici je objektiv Leica s 30násobným optickým zoomem, takže vám na dovolené ani na jiných cestách už žádný záběr neuteče.

 

Jasný obraz, živé barvy a pořádný zoom
Fotoaparát je vybaven snímačem typu MOS s vysokou citlivostí a rozlišením 18 megapixelů, což znamená kvalitní kresbu detailů za všech okolností. Je úplně jedno, zda fotografujete na sluncem zalité pláži nebo při intimní večeři při svíčkách - i v hodně slabém světle se s fotoaparátem LUMIX DMC-TZ80 můžete těšit na jasný, ostrý a přirozeně působící obraz s minimem šumu. Kromě snímače se na tom podílí především výkonný obrazový procesor Venus, produkující mimo jiné živé a přitom zcela realistické barvy.

Kvalitní fotoaparát samozřejmě potřebuje i špičkovou optiku - v tomto případě objektiv renomované značky LEICA s 30násobným zoomem. Jeho rozsah odpovídá 24 - 720 mm u plnoformátového fotoaparátu a výrazně překonává běžný standard pro kompaktní modely. Díky němu lze v detailu zachytit i vzdálené objekty, aniž byste je nějakým způsobem rušili. To se obzvlášť hodí při fotografování zvěře v divoké přírodě nebo při „lovu" momentek s kamarády nebo s rodinou.

 

Neopakovatelné okamžiky v rozlišení 4K
Panasonic LUMIX DMC-TZ80 umožňuje natáčet videozáznamy v ultravysokém rozlišení 4K, tedy v bezkonkurenční kvalitě. V porovnání s běžným současným standardem Full-HD nabízí 4K čtyřikrát více pixelů v obrazu, což znamená špičkovou kresbu detailů a dokonalé prokreslení barev v každé scéně. Zážitek ze sledování se tak téměř vyrovná osobní zkušenosti. Ve formátu MP4 se videozáznam natáčí v rozlišení 3840x2160 bodů rychlostí 25 snímků za vteřinu, do AVCHD lze točit ve Full HD (1920x1080) rychlostí 50p.

Videozáznamu v rozlišení 4K ovšem mohou využít i fotografové. Nový Panasonic je prvním cestovatelským ultrazoomem s funkcí 4K Photo, která umožňuje uložit libovolné okénko z videozáznamu jako samostatnou fotografii s 8 megapixely. Znamená to, že se nemusíte trápit se zachycením vhodného okamžiku v rychlých akčních scénách, když děti dovádějí v bazénu nebo delfíni vyskakují v mořských vlnách. Fotoaparát ho zachytí za vás.

 

A to není všechno. Díky natáčení ve 4K je k dispozici i převratná funkce Post-Focus, díky níž mohou fotografové napřed stisknout spoušť a teprve poté dodatečně zaostřit. Mechanismus pro automatické ostření spočítá vzdálenost mezi fotoaparátem a objektem a pořídí sérii záběrů zaostřených do různých oblastí scény (celkově se jich posuzuje 49). A fotograf si pak ze záznamu vybere, do jakého plánu záběru chce zaostřit - zda na rodinu v popředí, nebo na krajinu za nimi. Z jediného záběru lze tak získat více fotografií, z nichž každá bude působit úplně jinak.

 

Něco pro kreativní fotografy
Nestačí vám automatika a chcete rozvíjet své kreativní fotografické schopnosti? V takovém případě vám LUMIX DMC-TZ80 nabízí kompletní možnosti manuálního ovládání. Pomocí prstence na objektivu můžete nejen zoomovat, ale také nastavit clonu nebo expoziční čas. Dotykový displej s úhlopříčkou 7,6 cm a rozlišením 1 040 000 pixelů se zase výborně hodí k procházení menu a k výběru fotografických parametrů - obraz je vidět i v přímém slunci.

 

Snadné sdílení
O nejlepší snímky se pak stiskem jediného tlačítka můžete podělit s rodinou či přáteli. Právě ten jediný stisk stačí k připojení fotoaparátu k chytrému telefonu či tabletu, jehož prostřednictvím pak lze fotografie nebo videozáznamy nejen posílat na internet, ale také zobrazit na velké televizní obrazovce.

 

Další funkce
       • Elektronický hledáček s úhlopříčkou 0,5 cm a rozlišením 1 166 000 bodů

  • Fyzický rozměr snímače MOS: 1/2,3"

       • Hybridní optický stabilizátor s působením v 5 osách
       • Automatické ostření metodou porovnávání kontrastu s technologií DFD
       • Sekvenční snímání rychlostí 10 obr/s (v plném rozlišení bez přeostřování; při přeostřování max. rychlost 5 obr/s)
       • Automatické ostření s rozpoznáváním tváře a očí
       • Bezdrátové ovládání z mobilního zařízení prostřednictvím aplikace Panasonic Image App

 

 

 

Zdroj: panasonic.com

 

 

Zdroj: http://www.panasonic.com/cz/corporate/novinky/articles/novy-lumix-dmc-tz80-nova-perspektiva-cestovatelske-fotografie.html

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: