Nový digitální dálkoměr Leica M-D Typ 262 bez displeje!! - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Nový digitální dálkoměr Leica M-D Typ 262 bez displeje!!

Leica M-D Typ 262

3. května 2016, 08.40 | Leica uvedla nový digitální dálkoměr, který nemá displej. Ano, je to stejný fotoaparát, jako současný top-model Leica M, ale chybí mu jakékoliv

 

nastavení kromě času, clony a ISO a fotky uvidíte až doma. Zkrátka fotoaparát pro puristy a nostalgiky, ale jen pro ty majetné - je totiž dokonce dražší než současný model Leica M (Typ 262).

 

Označení „Typ 262" nese už stávající model digitální Leicy M (neplést s jiným známým německým výrobkem s typovým číslem 262:-), novinka se jmenuje „M-D" a jde o velmi podobný fotoaparát - 24MPx fullframe snímač, bajonet Leica M a manuální ostření přes průhledový hledáček s dálkoměrem. Liší se však v tom podstatném detailu, že nemá ani displej, ani žádné knoflíky, které běžně používáme k nastavování fotoaparátu či přehrávání snímků - má jen mechanický volič exp. časů, clonový kroužek na objektivu a na zádech mechanický volič ISO. Snímky se ukládají na kartu výhradně ve formátu .dng a uvidíte je až doma v počítači.

 

Můžete tak fotografovat stejně, jako s filmovým fotoaparátem, aniž byste si museli kupovat filmy. Zda je to ekonomicky výhodné nechám na vás -  evropská cena je £4650 a to by vám jistě nakoupilo poměrně velkou zásobu filmů i se zpracováním a naskenováním ve fotolabu:-)

 

Leica M-D Typ 262 však nabízí známé výhody digitálního záznamu, jako je průběžně volitelné ISO až do vysokých hodnot (ISO 6400 max.) a fotky rovnou v digitálním formátu.

 

Donutí vás však fotografovat trochu jinak a na snímky se chvíli těšit. Odpadá také zlozvyk kontroly každého snímku na displeji, kvůli kterému vám může jiný utéct.

 

Dalším rozdílem je použitý materiál - poctivá mosaz - a také chybějící červená tečka s logem Leicy. Fotoaparát má být totiž hlavně nenápadný a díky dokonalé iluzi starého filmového fotoaparátu také zlodějům-odolný. Aspoň proti těm, kteří nečtou fotografické magazíny.

 

(Leica si již předloni udělala cosi jako průzkum trhu se speciální edicí Leica M Edition 60, což byl rovněž digitální dálkoměr bez displeje, tedy v podstatě obdobný přístroj, jen v unikátním designu, s omezenou výrobní kapacitou 600 ks. a -samozřejmě- vyšší cenou £12000).

 

 

Zdroj: fotoaparat.cz

 

 

Zdroj: https://www.fotoaparat.cz/clanek/1583/leica-m-d-typ-262/

Leica M-D Typ 262

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: