Fototiskárny Epson SureColor - Novinky v polygrafii - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky v polygrafii

Fototiskárny Epson SureColor

Epson SureColor

28. června 2017, 14.33 | Dokážou potisknout i bambusový papír. Společnost Epson na brněnském F!Festivalu fotografie představila tisk na široké spektrum kalibrovaných médií

V neděli 25. června 2017 skončil již čtvrtý ročník F!Festivalu fotografie, který se letos konal v objektu bývalé továrny Mosilana v Brně. Představil unikátní kolekci 170 fotografií z doby americké hospodářské krize. Fotografie z této sbírky patří k  těm vůbec nejznámějším v historii světové fotografie. Hlavním tiskovým partnerem festivalu byla společnost Epson.

 

V rámci festivalu tradičně proběhl populární F!DAY, exkluzivní celodenní seriál praktických dílen. „Dle ohlasů návštěvníků se jednalo o nejzdařilejší prezentaci fototechniky, kterou jsme dosud uspořádali. Přes registraci prošlo 270 účastníků. V obložení byl permanentně například stánek značky Epson," uvedl Jan Sucharda, ředitel F!Festivalu fotografie.

 

Ve stánku Epson mohli návštěvníci zhlédnout prezentace Josefa Horázného, který se věnuje digitálním printům a problematice color managementu. Na místě představil exkluzivní spojení inkjetů Epson s kalibračními sondami na vytváření ICC profilů tiskových médií X-RITE. „Návštěvníci se zajímali o prezentované fototiskárny Epson SureColor SC-P5000 a SureColor SC-P800. Někteří byli překvapeni, že tyto stroje dokáží tisknout i na bambusový papír, ruční papír, kartony nebo akvarelové papíry. Také jsme si společně shrnuli, čeho se při tisku vyvarovat a jak naopak dosáhnout skvělých výsledků. Mnoho z přítomných s nadšením využilo možnost vytisknout si vlastní fotografie přímo na místě," dodává Josef Horázný. Vystaveny byly také tisky z plotru 44" Epson Stylus Pro 9900.

 

SureColor SC-P50000

 

SureColor SC-P50000

„Tiskárny z řady SureColor představují novou generaci profesionálních fototiskáren. Epson SureColor SC-P5000 je všestranná a spolehlivá tiskárna pro tisk fotografií, reprodukcí uměleckých děl a produkci digitálních nátisků s vynikající přesností. Model SC-P800 je dokonalým řešením potřeb profesionálního tisku. Epson Stylus Pro 9900 zase nadchne ohromujícím spektrem barev, které zaručí perfektní obrázky bez zrnění," upřesňuje Martin Lucký, ze společnosti Epson.

 

Zdroj: Epson

 

Epson SureColor

Tématické zařazení:

 » Články  » Novinky v polygrafii  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: