Canon MAXIFY GX5040 - Novinky v polygrafii - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Novinky v polygrafii

Canon MAXIFY GX5040

15. března 2022, 18.44 | Nová inkoustová tiskárna s velkoobjemovými doplnitelnými zásobníky MegaTank MAXIFY GX pro malé firmy.

 

Vysoká kvalita, nízké provozní náklady

Malé firmy si už nemusí vybírat mezi nízkými provozními náklady a velkoobjemovým, vysoce kvalitním barevným tiskem. Tiskárna MAXIFY GX5040 je ideální pro prezentační tisk nebo marketingové materiály. Dokáže vytisknout 14 000 stran z jedné kompletní sady pigmentových inkoustových nádob, přičemž vytištěné obchodní dokumenty jsou vysoce trvanlivé a odolné vůči vodě a zvýrazňovačům. Pro větší objemy tisku je vhodný ekonomický režim, který ve srovnání se standardním režimem zvyšuje výtěžnost plné sady inkoustových nádob o polovinu, tj. na cca 21 000 stran.

 

Tiskárna MAXIFY GX5040 se postará i o vysokorychlostní velkoobjemový tisk díky rychlosti cca 24 obrázků za minutu černobíle a 15,5 obr./min. barevně, přičemž první výtisk je v černobílém režimu k dispozici již za 7 sekund. Tiskárna MAXIFY GX5040 je ideální pro situace, kde je požadována rychlá reakce, například v zákaznických centrech nebo v menších zdravotnických zařízeních. MAXIFY GX5040 výrazně snižuje externí náklady a zvyšuje efektivitu, protože řeší široký okruh tiskových potřeb v jediném zařízení – dokáže tisknout na různá média včetně obálek, dekorativních plakátů, bannerů do velikosti 1,2 m (pouze obyčejný papír) a zažehlovacích či magnetických médií.

 

MAXIFY GX5040

 

Vyšší výkon, méně prostojů

MAXIFY GX5040 zvyšuje produktivitu díky nižším nárokům na každodenní údržbu. Velkokapacitní nádržky s inkoustem MAXIFY GX5040 vyžadují méně časté doplňování, a tedy méně objednávek u dodavatelů a méně prostojů. S nádobkami na inkoust se snadno manipuluje a díky specificky tvarovaným hrdlům nelze do nádržek s inkoustem vlít nesprávnou barvu, speciální hlavice navíc brání přelití. Hladinu inkoustů lze jednoduše zkontrolovat okénkem na čelním panelu tiskárny. Už se tedy nestane, že by některý z inkoustů došel nečekaně.

 

Velká vstupní kapacita papíru tiskárny MAXIFY GX5040 rozdělená mezi zadní podavač na 100 listů a přední kazetu na 250 listů také znamená méně časté doplňování papíru, takže je tiskárna vždy připravena k použití. Je na ní možné tisknout nepřetržitě ve velkém množství bez nutnosti obsluhy. Stejně jako nádržky s inkoustem lze i zásobu papíru snadno zkontrolovat rychlým pohledem skrz okénko přední kazety. Uživatelsky snadno vyměnitelný zásobník odpadního inkoustu usnadňuje péči o tiskárnu a šetří čas – tiskárnu není nutné odesílat do servisu nebo čekat na příjezd technika.

 

Uživatelé MAXIFY GX5040 mohou pracovat ze stolního počítače, notebooku nebo chytrého zařízení a rychle a pohodlně tisknout prostřednictvím aplikace Canon PRINT pro iOS a Android nebo platforem AirPrint® a Mopria®. Funkce správy uživatelů přináší větší komfort a lepší zabezpečení. Vedle vylepšeného zabezpečení podnikové třídy pomocí WPA2-EAP může správce omezit funkce tiskárny a zabránit neoprávněnému přístupu a činnostem.

 

MAXIFY GX5040

 

Úspory plastového odpadu a energie

Lahvičky s inkoustem s vysokou výtěžností znamenají méně časté doplňování. Vysoce kvalitní automatický oboustranný tisk také znamená, že MAXIFY GX5040 šetří papír. Ekologická nastavení, jako je režim automatického zapnutí a vypnutí, umožňují naplánovat, aby tiskárna byla v provozu pouze během pracovní doby.

 

V produktové řadě MAXIFY GX se jednoúčelová tiskárna MAXIFY GX5040 řadí po bok modelů GX6050 (tisk, kopírování/skenování s automatickým podavačem dokumentů) a GX7050 (tisk, kopírování/skenování a faxování s automatickým duplexním podavačem dokumentů). Oba modely byly uvedeny na trh v roce 2021 s cílem poskytnout podnikům robustní, škálovatelné tiskové řešení s nízkými celkovými náklady na vlastnictví, které uspokojí jejich potřeby.

 

Suhaib Hussain, produktový manažer společnosti Canon Europe pro profesionální tiskárny a software, řekl: „MAXIFY GX5040 rozšiřuje naši řadu tiskáren MAXIFY GX o další vynikající model. Řada MAXIFY GX naprosto zjednodušuje administrativu menších firem a pomáhá efektivněji zvládat každodenní procesy tím, že omezuje prostoje a snižuje provozní náklady. Společnost Canon se snaží podporovat podniky všech velikostí tím, že jim poskytuje nástroje, jaké potřebují k maximálně efektivní práci, s neustálým ohledem na kvalitu a náklady.“

 

Další informace o tiskárně Canon MAXIFY GX5040 naleznete na stránkách:  https://www.canon.cz/printers/maxify-gx5040/

 

Hlavní funkce a vlastnosti:

·         14 000 stran z plné sady nebo až 6 000 stran z jedné černé nádobky – režim Economy zvyšuje výtěžnost 1,5x až na 21 000 stran z úplné sady nebo na 9 000 stran z černé.

·         Tisk na různá média: obálky, štítky, lesklý fotografický papír, bannerový papír (pouze běžný papír), magnetická, zažehlovací a matná média

·         Velkoobjemové, snadno doplnitelné zásobníky s vysokou výtěžností

·         Vysokorychlostní tisk – přibližně 24,0 obr./min černobíle a přibližně 15,5 obr./min barevně

·         Celková kapacita 350 listů - 100 listů zadní podavač a 250 listů přední zásobník – zkracuje prostoje a zvyšuje produktivitu

·         Tisk prostřednictvím chytrého zařízení pomocí bezplatné aplikace Canon PRINT Inkjet/SELPHY pro iOS a Android

·         Vyměnitelný zásobník odpadního inkoustu – pro jednoduchou údržbu vlastními silami a omezení nutnosti zásahů technikaVýtěžnost inkoustu je odhadovaná hodnota na základě vlastní zkušební metody společnosti Canon s použitím testovacího vzoru podle normy ISO/IEC 24712 při simulaci průběžného tisku s náhradními inkoustovými nádržkami po úvodním nastavení.

Ekonomický režim snižuje spotřebu černého inkoustu snížením hustoty, takto lze vytisknout o 50 % více stránek než ve standardním režimu.

Rychlost tisku dokumentu formátu A4 na běžný papír jako průměr hodnot pro střední úlohu v testech pro kategorii kancelářských dokumentů podle normy ISO/IEC 24734.

K dispozici je standard IEEE802.1X (EAP-TLS/EAP-TTLS/PEAP).

Výtěžnost inkoustu je odhadovaná hodnota na základě vlastní zkušební metody společnosti Canon s použitím testovacího vzoru podle normy ISO/IEC 24712 při simulaci průběžného tisku s náhradními inkoustovými nádržkami po úvodním nastavení.

 

Zdroj: Canon

Tématické zařazení:

 » Články  » Novinky v polygrafii  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: