Nové videokamery Handycam® pro ještě detailnější a stabilnější videozáznamy - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Nové videokamery Handycam® pro ještě detailnější a stabilnější videozáznamy

6. dubna 2014, 13.56 | Nová řada Full HD videokamer Sony se může pochlubit velkými snímači, záznamem s vysokým datovým tokem, vylepšenou optickou stabilizací SteadyShot a projektory s vyšším jasem

  • Full HD videokamera Handycam® CX900E s CMOS snímačem Exmor RTM se zadním podsvětlením typu 1.0, snímáním ve formátu XAVC S s vysokým datovým tokem a možnostmi manuálního nastavování  
  • 13x stabilnějšíi optický stabilizátor SteadyShot, který se postará o ještě krásnější záznamy
  • Nový výkonný procesor BIONZ X pro bezkonkurenčně rychlé zpracování obrazu a dokonalou kvalitu záznamů
  • Čtyři zcela nové modely vybavené projektory, s externím vstupem pro promítání záznamů z mobilu, kamery nebo počítače
  • Skvělé funkce včetně vestavěného projektoru s elektronickou korekcí Keystone Adjustment, vylepšené zvukové funkce My Voice Cancelling, Motion Shot Video a obrazové funkce Picture Effect
  • Technologie Wi-Fi a NFC sloužící pro přenos videí jediným dotykem a dálkové ovládání prostřednictvím smartphonu

 

Nové videokamery Handycam® jsou nabity převratnými technologiemi od Sony a dokážou snímat Full HD video a neuvěřitelně detailní fotografie.

 

Jarní nabídka pro rok 2014 zahrnuje prestižní model HDR-CX900E s kompaktním tělem, který nově definuje standardy týkající se obrazu a zvuku u videokamer Handycam®. K tomuto modelu se přidružuje dalších pět modelů s funkcemi, jako je optická stabilizace Balanced Optical SteadyShot pro stabilní videozáznamy, projekce vyznačující se ještě vyšší kvalitou, snadné bezdrátové sdílení a dálkové ovládání prostřednictvím smartphonů.

 

Videokamera Handycam® CX900E: bezkonkurenční obrazová kvalita v lehkém těle

Nové modely přinášejí prvotřídní obrazovou kvalitu, skvělý zvuk a ohromující funkce. Vlajková loď HDR-CX900E je jako první vybavena velkým CMOS snímačem Exmor RTM typu 1.0, který se postará o kouzelně detailní záběry vyznačující se extrémně nízkým šumem, a to dokonce i při snímání v šeru.      

 

Model CX900E snímá Full HD video s přenosovou rychlostí až 50 Mb/s a zaznamenává ho ve formátu XAVC S a MP4. Podobně jako v případě profesionálních kamer umožňuje kameramanům zachytit v každé scéně i tu nejjemnější emoci a detail, a to dokonce i při rychlých pohybech, se kterými si běžné videokamery neporadí. Tento model dokáže zaznamenat vysoký počet snímků rychlostí až 120 sn./s, díky čemuž mu neujde ani nejmenší nuance při snímání rychlých dějů, jako jsou sprint běžců či dynamický tanec. Výsledné záběry pak mohou být až pětkrát pomalejší ve srovnání s normální rychlostí.    

 

Velký snímač videokamery a objektiv ZEISS Vario-Sonnar T* se 7lamelovou clonou umožňuje tvorbu rozostřeného pozadí. Tři vestavěné přepínatelné ND filtry lámou světlo vstupující do kamery, díky čemuž můžete snímat videa se stylovým efektem rozostření, aniž byste museli měnit rychlost závěrky. Vytváření záběrů se tak stane skvělým zážitkem i v jasném slunečním světle.   

 

Elektronický hledáček OLED s vysokým rozlišením si bez problémů poradí i se širokoúhlým snímáním. Funkce Manual Dial sloužící k manuálnímu nastavení umožňuje ovládat zaostření, zoom, expozici, gain/ISO a rychlost závěrky.

 

 

Inteligentní technologie pro lepší snímání

 

Každý z nových modelů v sobě ukrývá CMOS snímač Exmor RTM s vysokým rozlišením, díky kterému zvládne Full HD videa a fotografie bohaté na detaily.

 

Součástí modelů je i nová generace procesoru BIONZ X, který se stará o redukci šumu v závislosti na prostředí a zabezpečuje vysokorychlostní zpracování. Optická stabilizace obrazu Balanced Optical SteadyShot je při potlačování otřesů kamery až 13x efektivnější , a to v celém rozsahu zoomu, od širokoúhlého záběru po telefoto.  

 

Videokamery se zároveň vyznačují dramaticky vylepšeným optickým zoomem. Technologie Pixel Super Resolution podtrhuje každý detail ve videu nasnímaném s až 60násobným přiblížením s optickým zoomem Clear Image Zoom - novinkou v případě videokamer Handycam®. Díky svému výkonu jsou kamery schopna snímat videa současně ve formátu AVCHD Full HD a MP4, který je zvláště vhodný pro umisťování na web. O to se stará technologie NFC/Wi-Fi pro snadné přenášení videozáznamů do smartphonů a sdílení.

 

Uchovejte si vzácné vzpomínky

Projektor vestavěný ve čtyřech nových videokamerách Handycam® dovoluje promítat velké snímky na jakoukoliv stěnu nebo bílý povrch a udělat tak improvizované kino kdekoliv, i když právě nemáte po ruce počítač. Díky nově vyvinutému světelnému výstupu se světelným tokem 50 lumenů je projektor vestavěný v modelu Handycam® PJ810E schopen promítat nádherně čisté záběry v maximální velikosti až (cca) 200"/5 m.

 

Příjemným vylepšením je i elektronická korekce Keystone, která vyrovnává šikmé úhly v případě, že projektor není namířen rovně. Projektor je nyní kompatibilní i s externími vstupy, což mu přidává na flexibilitě. Umožňuje totiž připojit digitální fotoaparáty, notebooky nebo smartphony.

 

LCD displej Xtra Fine disponuje u vybraných modelů technologií WhiteMagicTM, využívající dodatečné bílé pixely, které zvyšují jeho jas. Všimnete si toho zejména za jasných slunečných dnů strávených venku, kdy snadněji uvidíte a rozeznáte detail scény odehrávající se na displeji videokamery. 

 

Po nasnímání vytvoří funkce Motion Shot Video u většiny modelů sekvenci pořízených záběrů. Jde o vynikající nástroj pro analyzování golfových úderů, tenisových podání či pohybů při jiných sportech.

 

Zvuk lepší než kdykoliv předtím

Funkce My Voice Cancelling se stará o potlačení hlasových frekvencí pocházejících přímo zpoza kamery, aniž by narušila hlas klíčových subjektů a  statní prioritní zvuky. Dobře míněné komentáře tak lze zredukovat na šepot, díky čemuž se do centra pozornosti dostanou samotné postavy a jejich činy.

 

Připojte se ke svému mobilnímu telefonu jediným dotykem

Technologie Wi-Fi a NFC jsou v případě kamer Handycam® úplnou novinkou a umožňují bezdrátový přenos videí a fotografií z videokamery na váš smartphone, tablet či do vašeho televizoru. Díky technologii NFC lze aktivovat i dálkové ovládání Smart Remote Control nebo lze použít technologii Wi-Fi na mobilním telefonu pro zapnutí nebo vypnutí nahrávání. Tuto funkci oceníte zejména tehdy, jestliže při skupinových scénách nebo snímání jednotlivců nechcete po zahájení nahrávání odbíhat od videokamery přímo na scénu. Nastavení je naprosto jednoduché. Stačí, když si na své zařízení s operačním systémem Android nebo iOS stáhnete bezplatnou aplikaci PlayMemories Mobile.

 

Doplňky k videokamerám Handycam®

Mikrofon Gun Zoom ECM-GZ1M nabízí skvělé možnosti snímání hlasů a jiných zvuků vzdálených od kamery. Bezdrátový mikrofon ECM-W1M využívá bezdrátovou technologii Bluetooth®, která vám umožní snímání zvuků až ve vzdálenosti 100 m od videokamery. Režim interaktivní komunikace (Interactive Communication) se postará o oboustrannou komunikaci mezi kameramanem a snímaným subjektem. Dostupný je i bezdrátový mikrofon ECM-AW4, který dokáže nahrávat zvuky až do vzdálenosti 50 m. Modely ECM-GZ1M, ECM-W1M a ECM-AW4 jsou kompatibilní se všemi modely Handycam® a modely kamer, které disponují rozhraním Multi Interface Shoe od společnosti Sony.

 

Ochranný kryt VF-K46MP MC kompatibilní s PJ530E chrání objektiv před špínou a poškrábáním, aniž by narušil činnost optické stabilizace Balanced Optical SteadyShot. Ochranná fólie na displej PCK-LS35W (Monitor Protect Sheet) pro 3,5palcovou obrazovku displeje u modelu CX900E disponuje vrstvou působící proti odleskům a otiskům prstů. Ochranná fólie na displej PCK-LS30W (Monitor Protect Sheet) pasuje na všechny modely Handycam s displejem 3,0 palce, včetně modelů PJ810E a PJ530E.   

 

Modely Full HD videokamer Handycam® z jarní řady pro rok 2014 - HDR-PJ810E a HDR-PJ530E jsou dostupné od února, model  HDR-CX900X bude od května.

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: