Nové hi-fi systémy Panasonic - výborný zvuk a možnost ukládat hudbu z CD v digitálních formátech - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Nové hi-fi systémy Panasonic - výborný zvuk a možnost ukládat hudbu z CD v digitálních formátech

Ultimate Audio SC-UA7

14. března 2016, 08.27 | Nový systém Ultimate Audio SC-UA7 nabízí špičkový výkon 1700 W. U modelu SC-RS52 zase potěší kompaktní rozměry a zajímavá funkční výbava.

 

Panasonic představila dvě novinky v oblíbené řadě hi-fi systému. Pod označením Ultimate Audio SC-UA7 se skrývá samostatný hi-fi reprosystém v jediném boxu s vysokým výkonem 1700 W. Díky Bluetooth technologii ho lze snadno bezdrátově připojit k libovolnému chytrému telefonu, tabletu nebo jinému zařízení s tímto standardem.

Druhá novinka s názvem SC-RS52 nabízí rovněž bezdrátové připojení přes Bluetooth, kromě toho je ale vybavena zajímavou funkcí pro majitele velkých sbírek tradičních kompaktních disků. Systém je dokáže převádět do digitálního formátu a ukládat do interní paměti s kapacitou 4 GB (vejde se do ní cca 25 CD). Následně si je tedy můžete přehrávat velmi pohodlně, aniž byste disky museli fyzicky měnit.

 

 

Oblíbená hudba po celém domě
Systém Ultimate Audio SC-UA7 s elegantním dotykovým displejem a zvukovou konfigurací 2.1 nabízí stylový minimalistický design ve velmi lákavé kombinaci se skvělým výkonem a kvalitou zvuku, to vše v jediném boxu. Je úplně jedno, zda máte chuť na pořádný akční film nebo hudební jízdu - robustní podání basů z toho v každém případě udělá nezapomenutelný zážitek. Špičkový výkon 1700 W doplňuje unikátní technologie Airquake Bass, díky níž basy poblíž reproduktoru cítíte doslova a do písmene na vlastní kůži. Zvuk se ze dvou basových membrán (wooferů) dostává pomocí čtyř miniaturních portů konstruovaných tak, aby ze zařízení neunikal vzduch, takže je výsledkem velmi robustní zvukové pojetí.

 

Středové a výškové membrány jsou u modelu SC-UA7 umístěny po třech stranách, takže pokrývají prostor v úhlu 180 stupňů po celé místnosti. Reprosystém v jediném boxu skrývá 10 samostatných membrán - dva woofery velikosti 16 cm, čtyři středové reproduktory (8 cm) a čtyři výškové membrány neboli tweetery (6 cm).

Rozmístění membrán v boxu není ani trochu náhodné - naopak, jejich rozložením výrobci brání nežádoucímu zkreslení. Zájemci se tedy mohou těšit na plné, kulaté basy i krystalicky čisté a ostré výšky. U většiny reprosystémů se membrány nacházejí po jedné straně boxu, Panasonic je má ovšem rozmístěné po celém vnitřním prostoru, což zlepšuje kvalitu zvuku i při vyšší hlasitosti.

 

Kromě vynikajícího výkonu a kvalitního zvuku se můžeme těšit i na jednoduché ovládání a bohaté možnosti konektivity. Díky Bluetooth lze reprosystém jednoduše využít ke streamingu hudby z mobilního zařízení. Mobilní aplikace Panasonic Max Juke umožňuje vytvářet playlisty a také systém z telefonu či tabletu ovládat.

Hi-fi systém je navíc vybaven dvěma USB porty pro sdílení a přehrávání hudby a interní pamětí, do níž se vejde až tisíc skladeb. A pokud chcete systém použít coby součást domácího kina, poslouží k tomu optický vstup.

 

 

Pro majitele CD
Druhý systém s označením SC-RS52, prodávaný v černé a bílé verzi, nabízí podobně snadné ovládání a možnosti konektivity jako výše popisovaný model SC-UA7, včetně streamingu přes Bluetooth a intuitivního ovládání. Je určen pro přehrávání při výrazně nižších hlasitostech, což mu ovšem na kvalitě zvuku rozhodně neubírá - dvě širokopásmové membrány Nano Bamboo velikosti 6,5 cm, opatřené porty Twisted Acoustic pro lepší reprodukci basů, jsou zárukou výrazně robustnějšího zvuku, než by se při pohledu na malé elegantní zařízení zdálo. Výkon 40 W v kombinaci s technologií Lincs D-Amp 3. generace a pevným šasi na běžný obývák bohatě stačí, netřeba se bát jakéhokoli zkreslení.

 

Možnosti systému ovšem nekončí u streamingu z mobilního zařízení. SC-RS52 potěší i majitele tradičních kompaktních disků. Součástí přístroje je totiž i CD mechanika a 4 GB interní paměti, do níž se hudba z CD rovnou v digitálním formátu WAV ve vysoké kvalitě ukládá. Jednotlivá alba lze navíc ukládat do paměti pod pěti hardwarovými tlačítky, takže si je můžete pouštět jediným stiskem. Samozřejmě je lze kdykoli smazat nebo přepsat jiným albem. Hudbu si následně lze pouštět po albech nebo v náhodném pořadí stylem shuffle.

 

 

Zdroj: panasonic.com

Zdroj: http://www.panasonic.com/cz/corporate/novinky/articles/nove-hi-fi-systemy-panasonic-zaujmou-vybornym-zvukem-ci-schopnosti-ukladat-hudbu-z-cd-v-digitalnich-formatech.html

Ultimate Audio SC-UA7

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: