Nikon si z 2015 Tipa Awards odnáší ocenění pro fotoaparáty D810, D5500 a Coolpix P610 - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Nikon si z 2015 Tipa Awards odnáší ocenění pro fotoaparáty D810, D5500 a Coolpix P610

Nikon D810

30. dubna 2015, 08.05 | Nikon získal prestižní ocenění 2015 TIPA (Technical Image Press Association) Awards za tři výrobky.
TIPA, globální organizace sdružující fotografické a grafické časopisy, udělila ocenění Best Professional DSLR (Nejlepší profesionální digitální jednooká zrcadlovka) fotoaparátu Nikon D810, ocenění Best Entry Level DSLR (Nejlepší digitální jednooká zrcadlovka pro začátečníky) fotoaparátu Nikon D5500 a ocenění Best Superzoom Camera (Nejlepší fotoaparát s velkým rozsahem zoomu) fotoaparátu Nikon COOLPIX P610.

Ocenění jsou vybírána editory z 27 fotografických časopisů z 16 zemí na pěti kontinentech a udělují se výrobkům, které porota vyhodnotí jako nejlepší z hlediska celkové kvality, výkonu a užitku pro definovaného koncového uživatele. Editoři TIPA zohledňují především inovace, použití špičkových technologií, design a ergonomii, jednoduchost používání a poměr ceny k výkonu.

 

Ocenění TIPA Best Professional DSLR: Nikon D810

Nikon D810 je digitální jednooká zrcadlovka s rozlišením 36,3 milionů pixelů s obrazovým snímačem FX konstruovaným bez použití antialiasingového filtru. Tento fotoaparát může pořizovat snímky v plném rozlišení rychlostí až 5 obr./s se zlepšenou redukcí šumu v rozsahu citlivosti ISO 64-12800 až ISO 32-51200 a nahrávat video Full HD. Systém detekce motivu společnosti Nikon s technologií 3D Color Matrix Meter III s 91 tisíci pixely nabízí vyváženou expozici i za obtížných světelných podmínek s nastavením expozice, automatického zaostření, vyvážení bílé barvy a i-TTL řízení záblesku. Pro kameramany fotoaparát D810 nabízí HDMI, intervalové a časosběrné snímání, vestavěný mikrofon volitelným rozsahem hlasové frekvence, nepřetržité zaostřování a plně manuální ovládání. Fotoaparát je též vybaven dvěma sloty pro paměťové karty, které přijímají paměťové karty SD i CF.

 

Ocenění TIPA Best Entry Level DSLR: Nikon D5500

D5500 je kompaktní digitální jednooká zrcadlovka formátu DX se snímačem CMOS s rozlišením 24,2 milionu pixelů, která dokáže snímat rychlostí až 5 obr./s při plném rozlišení a natáčet video Full HD s volbou ze čtyř frekvencí snímání od 24p do 60p. Tento fotoaparát je vybaven 39bodovým systémem automatického zaostřování Nikon, špičkovým ve své třídě, a pokročilé 3D sledování objektu zachovává správné zaostření i těch nejmenších objektů bez ohledu na to, jak nepředvídatelné mohou být jejich pohyby. Rozsah citlivosti ISO je mezi ISO 100-25600 a jedná se o první digitální jednookou zrcadlovku Nikon s 8,1cm výklopný a otočným dotykovým monitorem LCD. Je ergonomický, výrazně tvarovaný grip a lehké a tenké tělo zajišťují pohodlné používání. Uživatelé mohou pomocí bezdrátové aplikace společnosti Nikon připojit fotoaparát ke kompatibilnímu chytrému telefonu nebo tabletu, vše bezdrátově a bez nutnosti hotspotu. Řada kreativních režimů dovoluje uživateli přizpůsobit si vzhled a styl každého snímku.

 

Ocenění TIPA Best Superzoom Camera: Nikon COOLPIX P610

Fotoaparát Nikon P610 s pozoruhodným 60x optickým zoomem s objektivy NIKKOR ED (24-1440mm) může pořizovat snímky rychlostí až 7 obr./s (plné rozlišení) a natáčet video Full HD při použití 5stupňové optické redukce vibrací s dvojí detekcí společnosti Nikon. Fotoaparát je vybaven obrazovým snímačem CMOS s rozlišením 16 milionů pixelů, elektronickým hledáčkem a 7,5cm výklopným a otočným monitorem LCD, obojí s rozlišením 921 tisíc bodů. Funkce pro fotografování zahrnují filtrové efekty a speciální efekty, režim Makro a časosběrné snímání. Fotoaparát P610 má vestavěnou jednotku GPS a umožňuje uživatelům snadno odeslat snímky do kompatibilního chytrého telefonu nebo tabletu s použitím vestavěného připojení Wi-Fi a NFC. Tlačítko na rychlé obnovení zoomu umožňuje snadno znovu zaznamenat objekt, který se dočasně ocitl mimo záběr, a můžete též zdvojnásobit rozsah objektivu na 120x pomocí funkce digitálního zoomu Dynamic Fine Zoom společnosti Nikon.

 

Zdroj: nikon.cz

Zdroj: http://www.nikon.cz/cs_CZ/press_room/press_presentation.page?Period=New&Quarter=0&SY=0&ID=templatedata%5Ccs_CZ%5Cnews_article%5Cdata%5CBV-PR-WWA1504-TIPA_Awards

Nikon D5500

Nikon COOLPIX P610

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: