NIKON - Proměna parkoviště v úchvatnou scenérii zachycena na fotografii - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

NIKON - Proměna parkoviště v úchvatnou scenérii zachycena na fotografii

Juan Jerez: Nikon D750, AF-S 24-70 mm f/2,8E ED VR

26. listopadu 2015, 08.41 | Nikon pomáhá povznést každodennost a proměňuje parkoviště v úchvatnou scenérii.
Nikon pomáhá překonat fotografům frustrující pocit „vemödalen“ – snahu zachytit něco úžasného, když existují již tisíce stejných fotek – a povznáší každodennost tím, že proměňuje fotografie všedních a nudných věcí.

 

Juan Jerez: Nikon D750, AF-S 24-70 mm f/2,8E ED VR

Aaron Pegg: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED

Alastair Philip Wiper: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24-70 mm f/2,8E ED VR

Adrien Barakat: Nikon D750, PC-E NIKKOR 24mm f/3,5D ED

 

Společnost Nikon pozvala čtyři zkušené fotografy z celého světa, aby proměnili všední parkoviště v úžasnou scenérii pomocí fotoaparátu Nikon D750, který pomáhá fotografům najít kreativní potenciál i v těch nejobyčejnějších věcech. Tito profesionálové ukazují, že se správným vybavením, schopnostmi a přístupem lze vytvořit působivé fotografie i v těch nejnudnějších prostředích.

„Jedním z hlavních tvůrčích problémů, se kterými se fotografové setkávají, je zachycení věcí tak, abychom odlišili svou práci od mnoha podobných již existujících fotografií," říká Adrien Barakat, jeden ze čtveřice fotografů, kteří se do projektu zapojili. „Je snadné spokojit se s tradičními záběry, ale skutečně kreativní fotograf si dokáže najít vlastní cestu v jakémkoli prostředí. Ukazujeme, že s dobrou technikou, trpělivostí, znalostí tématu a patřičnou přípravou je možné fotografovat i obyčejná místa a povznést je na výjimečnou uměleckou úroveň."

 

 

Fotografové byli vybráni pro svou prokazatelnou schopnost nalézt krásu i ve věcech s omezenou konvenční estetickou hodnotou. Individuální interpretace zadání zahrnují například kinematografické konotace opuštěných dánských parkovišť Alastaira Philipa Wipera nebo portrét v pohybu Aarona Pegga, jehož balerína zvýrazňuje vodicí linie a mrtvé body celé scenérie. Švýcarský fotograf Adrien Barakat zkoumal teorii, že „vše může být téma a každé téma má svůj rytmus". Ukazuje, jak lze parkoviště zachytit za použití jeho přirozené anonymity a topologie. Fotograf Juan Jerez, který působí ve Francii, pracoval se světlem a přítomností neočekávaných předmětů, aby ukázal, že krása fotografie nezávisí na fotografovaném subjektu, ale na jeho ztvárnění.

„Společnost Nikon mě vyzvala, abych inspiroval ostatní fotografy, posunul hranice jejich kreativity a naučil je něco nového," říká Juan Jerez. „Je to pro mě příležitost ukázat, že kombinace kreativního přístupu a zkušené techniky dokáže odhalit estetickou hodnotu i na zdánlivě bezvýznamných místech - nejen na parkovištích."

 

Společnost Nikon se účastnila focení Alastaira Philipa Wipera v Kodani, aby zachytila zákulisí jeho práce na projektu. Video naleznete na následujícím odkazu: https://youtu.be/a5FMiPf3W90

Společnost Nikon vyzývá fotografy po celé Evropě, aby následovali náš příklad a sdíleli své inovativní fotografie s hashtagem #PovznesteKazdyDen.

Při práci na projektu fotografové používali následující vybavení Nikon: 

Nikon D750
PC-E NIKKOR 24mm f/3,5D ED
AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED
AF-S NIKKOR 24-70 mm f/2,8E ED VR

O fotografech:

Alastair Philip Wiper: Alastair je anglický fotograf a spisovatel působící v Kodani. Fascinují ho produkty lidské činnosti, k tématům svých fotografií zaujímá antropologický přístup a snaží se hledat nezamýšlenou krásu infrastruktury.

Juan Jerez: Juan je španělský fotograf pracující v Paříži. Specializuje se na fotografie, které vyprávějí příběh. Místo slov pracuje se světly, stíny a tvary a vytváří nové způsoby vidění světa.

Aaron Pegg: Aaron je newyorský fotograf, který začal v listopadu 2013 fotografovat prázdné stanice metra. Fotografie na Instagramu jej inspirovaly, aby vzal do ruky fotoaparát a „ukázal stanice v jejich nejsyrovější podobě a zachytil vodicí linie, hloubku ostrosti a symetrii, které dávají vyniknout jejich kráse".

Adrien Barakat: Adrien je švýcarský architekt a fotograf. Díky architektonickému vzdělání má výjimečné kritické myšlení, chápání prostoru a orientaci na detail, které mu pomáhají lépe vyjádřit estetické kvality a silné stránky fotografovaných objektů.

 

 

Zdroj: http://www.nikon.cz/cs_CZ/news-press/press.tag/news/BV-PR-WWA1511-elevate-the-everyday.dcr

 

 

Aaron Pegg: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24 mm f/1,4G ED

Alastair Philip Wiper: Nikon D750, AF-S NIKKOR 24-70 mm f/2,8E ED VR

Adrien Barakat: Nikon D750, PC-E NIKKOR 24mm f/3,5D ED

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: