Nikon oznamuje vítěze každoročního evropského filmového festivalu Nikon - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Nikon oznamuje vítěze každoročního evropského filmového festivalu Nikon

Not a Pizza Order

29. dubna 2016, 08.52 | Nikon oznamuje vítěze svého festivalu pořádaného společně s nezávislou filmovou organizací Raindance a oscarovým

režisérem Asifem Kapadiou. Hlavní cenu získává film Not A Pizza Order (Žádná objednávka pizzy) od Cécile Ragotové z Francie. Cécile vyhrává filmovou sadu Nikon D810 a plně hrazenou týdenní seznamovací cestu na filmový festival v Cannes v květnu 2016.

 

Své příspěvky do druhého ročníku Evropského filmového festivalu Nikon poslalo na 550 začínajících tvůrců krátkých filmů z celé Evropy. Výzvou pro filmové nadšence i profesionální filmaře bylo téma „Každodenní okamžiky" s úkolem natočit krátký film o maximální délce 140 s, který promění všední moment v zajímavý příběh.

Vítězové byli vybráni porotou, které předsedal Asif Kapadia, režisér oscarového dokumentárního filmu Amy. Společně s ním v porotě zasedli Pieter ten Hoopen, na cenu Emmy nominovaný fotograf a filmař, Elliot Grove, zakladatel nezávislého filmového festivalu Raindance, a Dirk Jasper ze společnosti Nikon Europe.

 

Snímek Not A Pizza Order od Cécile Ragotové byl porotou na závěrečném hodnotícím sezení v Britském filmovém institutu v Londýně vybrán jako vítěz hlavní ceny. Všichni členové poroty byli pohnuti silným příběhem filmu, který se věnuje domácímu násilí. Zdánlivě rutinní volání se na plátně proměňuje v tiché drama. Porota vyzdvihuje nezapomenutelný příběh a neuvěřitelnou technickou zručnost filmařky.

 

Za vítěze v dalších kategoriích porota vybrala:

  - Best Narrative (Nejlepší příběh) - Bad Luck (Nešťastná náhoda), Martin Taube, Švédsko 

  - Technical Excellence (Vynikající technická kvalita) - Evasion (Únik), Pierre le Gall, Francie 

  - Best Student Entry (Nejlepší studentský film) - Diamondjaw (Diamantová čelist), Tormi Torop, Estonsko

 

Vítězem ceny People's Choice (Cena diváků) udělované na základě získaného počtu To se mi líbí a sdílení na webu filmového festivalu Nikon se stal film At Night They Work (Nocí práce neutichá) od Ad van Brunschota z Nizozemska.

 

Asif Kapadia, předseda poroty Evropského filmového festivalu Nikon, k tomu dodal: „Tyto hvězdné filmy měly silnou myšlenku a příběh a skutečně jsem se s nimi vydal na malou cestu. Osobně jsem cítil, že Not a Pizza Order byl neuvěřitelně působivý krátký film. Myslíte si, že je to nějaká komedie, ale pak z toho začne vystupovat vážné a velmi důležité téma. Vždy hledám filmy, které se mnou zůstávají, ať je to nějaký obrázek, moment nebo něco jiného, díky čemuž mi film utkví v paměti. Myslím si, že všechny oceněné filmy jsou vynikající."

 

Elliot Grove, zakladatel festivalu Raindance a člen poroty Evropského filmového festivalu Nikon, dodal: „Byli jsme překvapeni vysokou úrovní přihlášených filmů a obzvláště pak různými přístupy k interpretaci tématu „Každodenní okamžiky" různými tvůrci. Jako spolurežisér a obecně advokát nezávislého filmu jsem rád, že společnost Nikon podporuje aspirující filmaře z Evropy i celého světa, aby rozvíjeli svůj talent, a odměňuje je technologií, kterou potřebují ke zdokonalování svých dovedností."

 

Cécile Ragotová, letošní vítězka hlavní ceny, řekla: „Tato cena je pro mne úžasným povzbuzením, abych i nadále zkoušela dělat filmy. Velmi děkuji členům poroty. Točím filmy s nadějí, že budou mít dopad na životy lidí nebo na jejich pohled na svět, a tato cena znamená, že možná tuto svou naději mohu proměnit ve skutečnost."


Kategorie a ceny

Vítěz hlavní ceny získá filmovou sadu Nikon D810 a plně hrazenou týdenní seznamovací cestu na filmový festival v Cannes v květnu 2016 v roli zvláštního hosta organizace Raindance.

Dva vítězové ve vedlejších kategoriích Best Narrative a Technical Excellence získají fotoaparát Nikon D750 a peněžní výhru 3 000 eur. Vítěz ceny Best Student Entry získá filmovou sadu Nikon D750 a peněžní výhru 2 000 eur. Vítěz ceny People's Choice získá filmovou sadu Nikon D750.

 

Zdroj: nikon.cz

 

 

Zdroj: http://www.nikon.cz/cs_CZ/news-press/press.tag/news/BV-PR-WWA1604-Nikon-European-Film-Festival.dcr

Nikon

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: