Neuvěřitelná citlivost a 4K rozlišení - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Neuvěřitelná citlivost a 4K rozlišení

28. dubna 2014, 09.47 | Fotoaparát α7S je vybaven novým snímačem se širokým dynamickým rozsahem, který nabízí zapáleným fotografům neuvěřitelné možnosti uměleckého vyjádření

· Mimořádně vysoká citlivost[1] od ISO 50 do 409600 a široký dynamický rozsah
· První plnoformátový snímač na světě, který umí odečítat maximální počet pixelů a nabízí rozlišení 4K (QFHD: 3840 x 2160) a HDMI výstup pro video
· Profesionální funkce pro záznam videa včetně nahrávání XAVC S Full HD rychlostí 50 Mb/s, časový kód a volitelné XLR audio vstupy
· Vysoká citlivost umožňuje fotografování na kratší expoziční časy při zhoršených světelných podmínkách
· α Mount System kompatibilní se širokou nabídkou kvalitních objektivů včetně powerzoom objektivu, který je ideální pro natáčení videa
· Inovovaná technologie automatického ostření Fast Intelligent AF zaručí ostrý obraz už od EV-4
· S ultra kompaktním, lehkým tělem v ruce se budete cítit jako profesionální fotograf

Na trh nyní přichází fotoaparát, který nabízí mimořádnou kreativitu při natáčení videí a pořizování snímků v profesionální kvalitě. 

 

K α7 a α7R, nejmenším fullframe fotoaparátům s výměnným objektivem, se nyní přidává α7S od Sony. Nadšencům fotografování a natáčení videí přináší mimořádnou citlivost, nízký šum a obraz ve 4K kvalitě (QFHD: 3840×2160).

 

Doménou fotoaparátu α7S je nejen fotografování, ale také natáčení velmi kvalitních videí bez potřeby investovat do drahé produkční techniky.

 

Za mimořádnou citlivostí α7S stojí nový 35 mm plnoformátový obrazový snímač  Exmor CMOS. S efektivním rozlišením 12,2 megapixelů byla každá z jeho fotocitlivých ploch kapacitně posílena, takže velmi dobře zachycuje světlo. V kombinaci s výkonným obrazovým procesorem BIONZ X je úroveň šumu mimořádně nízká - i přes efektivní rozsah citlivosti α7S od ISO 50 - do ISO 409600 v rozšířeném režimu (ISO 200 - 409600 pro záznam videa).

 

Díky nevídané citlivosti a minimální hladině šumu snímá α7S nádherné fotografie i při horším světle, kdy by jinak byl potřeba výrazně delší expoziční čas. Mimořádná citlivost tohoto fotoaparátu umožňuje použít kratší čas expozice. Výsledkem je ostrý obraz fotografií a videa bez šumu. Při focení scenérií s vysokým kontrastem oceníte široký dynamický rozsah, který je pro tyto účely ideální, protože bez problémů zvládá výrazně nasvícené plochy i hluboké černé tóny v jednom snímku. Ve srovnání s jinými modely si jednoduše poradí se všemi světelnými podmínkami.

 

Plnoformátový snímač odečítá každý pixel jednotlivě (24p,25p), takže obraz v rozlišení 4K nabízí maximální detail, dokonale syté barvy a věrně podané struktury snímaných objektů. Obrazový procesor BIONZ X obraz ještě zdokonaluje a data z natočeného videa v rozlišení 4K lze z α7S odeslat přes HDMI kabel v poměru colour sampling 4:2:2 do externího úložiště na kompatibilní monitor.

 

Díky plnohodnotnému odečtu pixelů z celé plochy 35mm plnoformátového snímače zcela chybí nežádoucí aliasing (moir) a „roztřesenost", která obvykle doprovází nízké rozlišení videa. Záznam videa ve Full HD kvalitě ve formátu XAVC S lze v bitrate 50 Mb/s uložit na paměťovou kartu.

 

V režimu APS-C podporuje α7S záznam rychlostí až 120 snímků za vteřinu nebo 100 snímků za vteřinu v HD kvalitě (1280 x 720 pixelů). Záznam rychlostí 120 snímků za vteřinu lze přehrávat rychlostí 24p, což je pětkrát zpomalený záběr - ideální v případě, když si chcete vychutnat i ten nejmenší detail jakéhokoliv pohybu.

 

α7S nabízí i řadu dalších specializovaných funkcí, které potěší každého profesionála: například Picture ProfileTM pro uživatelské nastavení parametrů obrazu a S-Log2 gamma. Funkce Časový kód/user bit umožňují přesný profesionální střih, zatímco volitelné příslušenství v podobě adaptérové sady s koncovkou XLR Adaptor Microphone Kit přináší možnost přidat k vašemu videu zvuk v profesionální kvalitě.

 

Obdobně jako u modelu α7R byla vylepšena funkce automatického ostření Fast Intelligent AF, která nyní zaručuje dokonalý výsledek i při velmi špatném světle (EV-4). Uživatelé α7 ocení také ostatní komfortní funkce, na které si již zvykli: hledáček XGA OLED Tru-Finder s vysokým kontrastem, podporu Wi-Fi/NFC konektivity a kompatibilitu s neustále se rozrůstajícím ekosystémem foto a video aplikací PlayMemories Camera Apps ke stažení.

 

Široká nabídka objektivů pomůže potenciál fotoaparátu využít na maximum. Připravuje se zcela nový fullframe powerzoom 28-135mm F4 s bajonetem E. Ten osloví především filmaře, kterým záleží na kvalitě. Sony navíc externě spolupracuje na vývoji podpory pro profesionální video workflow v rozlišení 4K. Na trh také brzy přijde nová adaptérová sada s koncovkou XLR, jejíž mechanismus umožňuje přímé propojení.

 

Nový digitální fullframe fotoaparát s výměnnými objektivy α7S od Sony půjde do prodeje v Evropě v létě 2014.

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: