Nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem na světě - SONY α5100 - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem na světě - SONY α5100

SONY α5100

25. srpna 2014, 08.22 | Ostřejší fotografie: α5100 od Sony je nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem na světě[i], se super rychlým automatickým ostřením a profesionální kvalitou snímků.

  • Fast Hybrid AF – rychlé automatické ostření metodou fázové detekce na snímacím čipu se 179 ostřícími body pro spolehlivé zaostřování při sledování objektu
  • Velký a citlivý snímač APS-C size ExmorTM CMOS srozlišením 24,3 megapixelů a výkonným obrazovým procesorem BIONZ XTM pro snímky ve špičkové kvalitě
  • Natáčejte Full HD videa ve filmové kvalitě díky Fast Hybrid AF
  • Nový, dotykem ovládaný, o 180° výklopný LCD displej
  • Možnost zaostřování a pořízení fotografie pomocí doteku na displeji
  • Sdílení fotografií a videí na jeden dotek díky Wi-Fi a NFC

 

Ostré a nerozmazané akční fotky a působivé portréty. Stabilní Full HD videa. Efektnější selfies. To vše můžete mít díky chytrému kapesnímu fotoaparátu Sony α5100, který je i přes svoji velikost nabitý výkonem.

 

Krásně padne do ruky - α5100 je nejmenší fotoaparát na světě s výměnným objektivem, který má také velký APS-C snímač, zabudovaný blesk a Wi-Fi. I přes své malé rozměry uspokojí každého, kdo přechází z fotoaparátu v telefonu nebo z digitálního kompaktu a hledá něco lepšího. Nic neunikne bleskurychlému systému automatického ostření Fast Hybrid AF, který má model α5100 - je to ten stejný, jaký můžeme najít i u α6000, se 179 fázové detekce, které umí „zmrazit" i rychlý pohyb, pro jeden ostrý snímek za druhým. I rychle se pohybující „cíle", jako například letící míč nebo neposední mazlíčci, jsou na fotografii ostré jako břitva. Díky funkci dotykového ostření Touch Focus a dotykové spoušti Touch Shutter je fotografování ještě jednodušší. Stačí se dotknout objektu, který chcete mít ostrý, na jasném a vysoce kontrastním LCD displeji - maximální ostrost a ovládání spouště máte přímo v konečku svého prstu.

 

Nejnovější snímač Sony Exmor CMOS s rozlišením 24,3 efektivních megapixelů zaručuje bezchybný detail a realistickou texturu. Je tak velký, jako APS-C snímač větších digitálních zrcadlovek a za partnera má stejný výkonný obrazový procesor BIONZ X, který najdeme u uznávané modelové řady α7 Series. Uvidíte ten rozdíl, který spočívá v jemné kresbě a vysoké citlivosti i při horších světelných podmínkách, a to v režimu fotografování i záznamu videa.

 

Video má úchvatnou kvalitu - díky citlivosti a schopnosti α5100 zachytit detail, takže obraz je stabilní a vypadá jako film. Podpora stále oblíbenějšího profesionálního formátu XAVC S při 50 Mb/s nabízí dokonalý Full HD záznam a skvělý zvuk. Stejně jako v režimu fotografování je funkce Fast Hybrid AF zárukou super ostrosti - i když se váš objekt hýbe - a pohodlné ovládání zaostření dotykem Touch Focus.

 

Sice je α5100 ten nejmenší fotoaparát s výměnným objektivem na světě, ale co do důmyslných „vychytávek" mu nic nechybí, takže vaše každodenní fotografování bude úžasně jednoduché.

 

Otočte si velký LCD displej až o 180° a ergonomicky tvarované tělo fotoaparátu můžete držet na délku ruky od sebe. Komfortně umístěným ovládáním zoomu si naaranžujte kompozici - pak stačí jen zmáčknout spoušť a efektní selfie je na světě.

 

Sdílení fotografií a videí (MP4) s telefonem, tabletem a televizí je také jednoduché. Díky NFC lze přenášet soubory na jeden dotek a funkce Wi-Fi Direct usnadňuje bezdrátové sdílení souborů s kompatibilními zařízeními s operačním systémem Android nebo iOS. Jeden dotek také aktivuje dálkové ovládání Smart Remote Control, takže můžete komponovat snímky a „mačkat" spoušť přímo ze svého chytrého telefonu nebo tabletu.

 

V nabídce příslušenství je sladěné pouzdro LCS-EBD ve třech barevných variantách a kompaktní portabilní dálkový ovladač RM-SPR1, který je skvělý pro neroztřesené selfies fotografované ze stativu.

 

Lehký a snadno ovladatelný fotoaparát α5100 s výměnným objektivem od Sony půjde do evropské distribuce v polovině září 2014.

 

SONY α5100

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: