NEC Display Solutions nastavuje nová měřítka s profesionálním public displejem NEC MultiSync® X474HB, na kterém je obsah čitelný i za jasného slunečního světla. - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

NEC Display Solutions nastavuje nová měřítka s profesionálním public displejem NEC MultiSync® X474HB, na kterém je obsah čitelný i za jasného slunečního světla.

2. března 2015, 08.05 | NEC Display Solutions Europe představila nový public displej s vysokým jasem, NEC MultiSync X474HB, na kterém je obsah čitelný i za jasného slunečního světla.

Inovativní public displej dodává optimální vizuální ergonomii i v prostředí s vysokým okolním jasem.

 

47" speciální LCD displej je navržen tak, aby se inteligentně přizpůsobil aktuálnímu osvětlení svého okolí a nabídl jasný, čistý obraz v jakékoliv situaci, bez zbytečného plýtvání elektrickou energií. Displej nabízí jas až 2 000 cd/m², což je téměř třikrát vyšší jas, než u většiny ostatních profesionálních public displejů. NEC X474HB je tedy možné použít pro instalace do prostor s denním osvětlením na přímém slunci, jako jsou výlohy, kiosky atd.

 

Optimální vizuální ergonomie je zajištěna díky 10-ti bitovému S-IPS panelu, který garantuje lepší reprodukci černé při zachování velkých pozorovacích úhlů. Direct LED podsvit a nová funkce lokálního stmívání (local dimming) umožňuje lepší kontrastní poměr a nižší spotřebu energie. Povrchová úprava displeje Quarter-Lambda pak garantuje čitelnost obsahu i za situace, kdy je obsah reklamního obsahu sledován skrze sluneční brýle. Díky této jedinečné technologii je možné LCD instalovat jak v klasické landscape, tak portrétní orientaci.

 

NFC (Near Field Comunication) senzorem je možné v kombinaci s NEC softwarovou aplikací pro mobilní zařízení se systémem Android nastavit většinu položek menu public displejů. Tím se sníží náklady na instalaci a displeje lze snadno konfigurovat před tím, než jsou umístěny na svou pozici. Instalující jednoduše nastaví konfiguraci na svém mobilním zařízení, například mobilním telefonu vybaveném NFC rozhraním a poté přiloží mobilní telefon k displeji v místě, kde je tento interface nainstalován na public displeji. Velkou výhodou je fakt, že toto nastavení se odehraje bez nutnosti připojení public displeje ke zdroji elektrické energie. Následně je možné toto nastavení duplikovat na libovolný počet zařízení, což zákazníci uvítají nejenom v instalacích většího rozsahu, ale rovněž i v rentalu.

Tato technologie je významným pomocníkem v servisních situacích, kdy je potřeba zjistit poslední stav zařízení před poruchou, případně na nové zařízení překopírovat původní nastavení displeje, a to bez nutnosti připojení elektrické energie. S ohledem na úplný servisně administrační komfort je samozřejmě k dispozici webové rozhraní, kde stačí do Vašeho webového prohlížeče zadat IP adresu zařízení, které následně umožní pomocí grafického rozhraní Váš displej administrovat a konfigurovat. Vestavěný emailový klient následně bude podávat hlášení o kritických situacích na displeji přímo do Vaší emailové schránky.

 

Novinka je rovněž vybavena OPS slotem, který umožňuje integraci celé škály zařízení včetně tzv. Media Playeru, počítačů (od Intel Atom až po Intel i7), případně HDSDI, nebo HD-BaseT interface. LCD je vybaveno interními reproduktory s možností volitelné montáže výkonnější externí repro soustavy. Velkou pomocí, s důrazem na ekonomiku instalace je pak pro více monitorové instalace integrovaný procesor řetězení signálu až do rozlišení 3840 x 2160 pixelů, což odpovídá nativnímu rozlišení 2 x 2 displeje ve Full HD rozlišení. Nový rozšiřující slot nabízí podporu starších analogových video signálů, stejně jako dalších digitálních vstupů.

 

Kombinace inteligentní úspory energie a tepelného managementu snižuje nejen spotřebu energie, ale také zajišťuje, že displej je v souladu s NEC Green Vision a je šetrný k životnímu prostředí, jak jen to je možné.

 

Dostupnost, cena a záruka

NEC MultiSync® X474HB je dostupný od začátku února 2015, kdy byl představen na ISE 2015 v Amsterdamu.

Doporučená koncová cena je 99 000 Kč, bez DPH.

NEC Display Solutions Europe poskytuje na tento displej kompletní tříletou záruku, včetně podsvitu, systémem Door - to - Door.

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: