Lytro představuje první Light Field fotoaparát a softwarovou platformu pro kreativní průkopníky fotografii - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Lytro představuje první Light Field fotoaparát a softwarovou platformu pro kreativní průkopníky fotografii

1. května 2014, 15.22 | · LYTRO ILLUM vytváří "živé obrázky" tím, že přináší výkon 3D počítačové grafiky do fotografie a odkrývá tak zcela nové možnosti pro vizuální vyjadřování

· Jedinečný snímač a objektiv navržené společností Lytro poskytují doposud nemožný optický výkon

· Výkonná softwarová platforma umožňuje revoluční interaktivní zážitek

Předobjednávky je možné zadávat již dnes u vybraných prodejců fototechniky.

Mountain View, Kalifornie - (22. dubna 2014) - Společnost Lytro, Inc. odhalila svoji silnou vizi budoucnosti fotografování představením fotoaparátu LYTRO ILLUM, Light field fotoaparátu a softwarové platformy, navržené pro zcela nový způsob zachycení světa kolem nás. LYTRO ILLUM, fotoaparát na profesionální úrovni schopný využít plný výkon světelného pole, poskytne fotografům nové médium schopné zachytit vizuální zkušenosti ve své nejčistší podobě - ne jako statický průřez reality, ale jako autentický a interaktivní pohled do jejich světa.

 

Tento fotoaparát připravuje cestu uchvacujícímu způsobu vyprávění, ve kterém můžou být obrazy přivedeny k životu v různých rozměrech prostřednictvím Light Field fotografie - nové transformační kategorie umožňující druh umělecké tvorby a vyjadřování, které doposud ve 2D světě digitální a filmové fotografie nebyli možné. Zachycením barvy, intenzity a směru každého světelného paprsku proudícího do fotoaparátu, LYTRO ILLUM poskytuje obrovské množství vizuálních informací, které fotografům umožní vytvoření pohledů a scén na úrovni skutečného zážitku.

 

"S fotoaparátem LYTRO ILLUM proniknou všichni kreativní průkopníci - od uměleckých amatérů až po zkušené odborníky, do nové vlny grafického vyprávění. Umělci i jejich publikum mohou nyní sdílet osobní spojení s obrazem, a v jistém smyslu se společně podílet na kouzle jeho vzniku", říká generální ředitel společnosti Lytro Jason Rosenthal. "Kombinací nového hardware a obrovského výpočetního výkonu tento fotoaparát otevírá nebývalé možnosti a dovoluje potlačení hranic kreativity za meze stanovené digitální anebo filmovou fotografií."

 

Pro umožnění bohatě vrstvených kompozic přináší LYTRO ILLUM bezkonkurenční optickou všestrannost jako výsledek sloučení jedinečného hardware a výkonné softwarové platformy. Fotoaparát nabízí light field snímač schopný zachytit až 40 - megaray, 8x optický zoom, konstantní clonu f/2.0 a vysokorychlostní závěrku schopnou zmrazit pohyb v široké škále podmínek. Po zachycení obrazu dovolí platforma inovativního softwaru fotografovi upravit aspekty snímků, které byly dříve pevně dané, jako je zaostření, naklonění, posun perspektivy a hloubka ostrosti. Tyto funkce umožňují fotografovi vytvářet snímky, které na diváka budou působit nejen v jednom, ale v každém rozměru.

"Můj styl fotografování mně nutí hledat způsoby, jak vyprávět hlubší a podmanivější příběh s každým snímkem. Fotoaparát LYTRO ILLUM mi dal schopnost začlenit do snímků interaktivní prvek, který zachycuje různé vizuální klíčové body v každé hloubce záběru," říká Kyle Thompson, fotograf se sídlem v Chicagu, známý pro jeho surrealistický koncepční styl a jeden z prvních uživatelů tohoto fotoaparátu. "S fotoaparátem LYTRO ILLUM jsem schopen vytvářet více rozměrné snímky s mnoha perspektivami pro zkoumání."

 

Naprosto jedinečný fotografický zážitek z LYTRO ILLUM odráží technologickou revoluci kolem virtuální reality a 3D grafiky jako nových formátů zachycení a zobrazení v digitálním věku. V rukou tvůrčích průkopníků fotografie je tento fotoaparát katalyzátorem pro transformační posun, ve kterém bude svět čím dál více vyhledávat příležitosti pro vytváření pohlcujících uměleckých zážitků.

 

"Light Field fotografie následuje klasický vzor transformační koncepce," říká zakladatel Lytro Dr. Ren Ng." Původní fotoaparát Lytro, který byl uveden v roce 2012, představil zcela novou éru ve fotografii. LYTRO ILLUM posouvá tento vývoj na novou úroveň. Jsme velmi nadšeni z potenciálu tohoto fotoaparátu odstartovat fotografickou revoluci v takové míře, jako byl přechod z filmu na digitální fotografii."

 

Kromě možnosti úprav atributů snímku po jeho zachycení dovoluje softwarová platforma fotoaparátu LYTRO ILLUM uživatelům prohlížet obrázky ve 3D, vytvářet vlastní animace, exportovat snímky do běžných formátů jako je JPEG a sdílet je na webu nebo mobilních zařízeních. Workflow LYTRO ILLUM je navíc kompatibilní s oblíbenými programy na úpravu fotografií jako je Adobe Photoshop a Lightroom, anebo Apple Aperture. Díky tomu můžou fotografové při práci využívat nástroje, které již znají a milují.

 

LYTRO ILLUM - Dostupnost

Prodej fotoaparátu LYTRO ILLUM bude zahájen v červenci 2014 za maloobchodní cenu € 1.599 / 43.990 Kč včetně DPH.

Pro více informací o fotoaparátu LYTRO ILLUM navštivte stránky www.lytro.com/camera. Pro ukázku interaktivních živých snímků navštivte oficiální obrazovou galerii Lytro.

 

LYTRO ILLUM - Technické informace

Fotoaparát

 • Vlastní 40 - megaray Light Field snímač
 • 8x optický zoom (30mm - 250mm ekvivalent)
 • Konstantní světelnost f/2.0 v celém rozsahu zoomu
 • Vysokorychlostní závěrka 1/4000 s
 • Schopnost ostření zextrémně malých vzdáleností (makro)
 • Ovládání pomocí kombinace tlačítek a prvotřídního vyklápěcího dotykového displeje
 • Rozměry: 86 mm x 145 mm x 166 mm; 940g
 • Sáňky na blesk spodporou pro všechny blesky předních výrobců

 

 

Softwarová platforma umožňuje

 • Virtuální ovládání fotoaparátu v post-processingu, včetně clony, zaostření a úpravy perspektivy a fyzicky přesné ovládání sklonu
 • Okamžitě zobrazí 3D fotografii na zařízeních s3D funkcionalitou
 • Integrované sdílení na předních sociálních sítích včetně Facebooku, Twitteru, Pinterestu a Google+
 • Knihovna drag-and-drop filmových animací, včetně panningu, zoomu, zaostření a posunu perspektivy
 • Interaktivní pomocník hloubky ostrosti
 • Workflow je kompatibilní sexistujícími editačními programy, jako je Adobe Photoshop, Lightroom a Apple Aperture

 

Společně s novinkou LYTRO ILLUM zůstává i nadále v prodeji první generace fotoaparátu společnosti LYTRO, která je nyní dostupná za velice výhodou cenu ve variante s 8GB (5.790 Kč / 199 EUR) i 16GB (7.990 Kč / 299 EUR) pamětí. Díky tomu mají zájemci o technologii Light Field možnost vyzkoušet si výhody této revoluční technologie včetně přeostřování, změny perspektivy, 3D snímků a jejich sdílení za velice výhodných podmínek.

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: