Fotoaparát Full-Frame, který padne do ruky - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Fotoaparát Full-Frame, který padne do ruky

RX1R II

4. ledna 2016, 08.25 | Tento kompaktní digitální fotoaparát je vybaven 42,4MP 35mm snímačem Full-Frame, takže je snadné pořizovat snímky v lepší kvalitě, ať jste kdekoli.

 

Dokonalý kompaktní model Full-Frame / RX1R II - Profesionální kompaktní fotoaparát s 35mm snímačem

Ještě vyšší rozlišení

Kompaktní fotoaparát RX1R II je vybaven ohromujícím snímačem Full-Frame a objektivem s pevnou ohniskovou vzdáleností. Disponuje rozlišením 42,4 megapixelu1 a pokročilým zpracováním obrazu. Díky rychlému automatickému ostření, vysouvacímu elektronickému hledáčku a unikátnímu2 optickému variabilnímu filtru typu dolní propust poznáte, jak skvěle funguje kombinace špičkového výkonu a praktické univerzálnosti.

 

Inovace na poli zpracování obrazu

Spojení 42,4MP1 snímače Full-Frame, procesoru BIONZ XTM a objektivu ZEISS® je zárukou vysoké úrovně detailů.

 

 

Rychlé a přesné hybridní automatické ostření

Díky 399 bodům ohniskové roviny automatického ostření s fázovou detekcí se výrazně zvyšuje rychlost a pokrytí automatického ostření3.

 

 

Zcela unikátní filtr typu dolní propust

Řízení účinku filtru typu dolní propust podle podmínek snímání umožňuje optimalizovat kvalitu obrazu.

 

Vysouvací hledáček XGA OLED Tru-FinderTM

Disponuje povrchem ZEISS® T*, velkým zvětšením 0,74x4 a vysokým rozlišením i kontrastem.

 

Výklopný LCD displej\

Nabízí možnost vyklopení nahoru přibližně o 109° a dolů přibližně o 41°, což zvyšuje míru flexibility úhlů snímání.

 

Překvapivá hloubka detailů

35mm snímač Full-Frame CMOS Exmor R® s rozlišením 42,4 MP1 a technologií „převráceného" snímače, pokročilý obrazový procesor BIONZ XTM a objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností poskytují bezkonkurenční rozlišení a vylepšenou citlivost. Tyto technologické výhody jsou zárukou úžasně detailních, přirozených a dobře exponovaných snímků od středu až po okraje, a to bez ohledu na podmínky snímání.

 

Vyšší rozlišení, větší citlivost

Snímač Full-Frame CMOS Exmor R® disponuje technologií „převráceného" snímače, rozlišením 42,4 MP1, citlivostí ISO 50-1024005, širokým dynamickým rozsahem, nízkým šumem a obvodem s měděným vinutím, který zajišťuje rychlejší6přenos dat.

 

 

Kompaktní rozměry a vysoká světelnost

Objektiv ZEISS® Sonnar T* 35 mm s clonou F2 ještě zvětšuje přínos vysokého rozlišení snímače a zajišťuje snímky s úžasnou ostrostí od středu záběru až k okrajům.

 

Optimálnější výkon při zpracování

Objektiv s pevnou ohniskovou vzdáleností a vylepšené zpracování signálu fotoaparátu RX1R II přispívají k optimalizaci výkonu procesoru BIONZ XTM, který navíc podporuje 14bitový nekomprimovaný formát RAW.

 

Vyšší rychlost automatického ostření, přesnost a pokrytí

399 bodů ohniskové roviny automatického ostření s fázovou detekcí

Systém rychlého hybridního automatického ostření fotoaparátu RX1R II disponuje propracovanými funkcemi detekce fáze a kontrastu. Díky tomu poskytuje nebývale rychlé, přesné automatické ostření s širokým pokrytím a vysoký výkon sledování. Při každé příležitosti vám tak umožní pořizovat lepší a ostré snímky a zajistí, že vám už neunikne jediný okamžik.

 

Širší pokrytí automatického ostření

399 bodů automatického ostření s fázovou detekcí pokrývá velkou oblast snímku a poskytuje tak pokrytí téměř poloviny celého záběru. Reakce automatického ostření je přibližně o 30 % rychlejší6.

 

 

Zachyťte okamžik

Nový režim ostření AF-C a funkce souvislého fotografování rychlostí až 5 sn./s jsou spolu se sledováním s automatickým ostřením zárukou toho, že spolehlivě zachytíte více důležitých okamžiků.

 

První variabilní filtr typu dolní propust na světě

Řízením účinku filtru typu dolní propust dosáhnete požadovaného snímku.

Můžete si vybrat ze tří volitelných nastavení optického variabilního filtru typu dolní propust 1: Off (Vypnuto; prioritu má rozlišení obrazu), Hi (Vysoká; potlačení efektu moiré a barevných vad) a Standard (Standardní; rovnováha mezi těmito prioritami). Každé z těchto nastavení optimálně využívá 42,4MP8 rozlišení obrazového snímače a zajišťuje tak dokonalou kvalitu obrazu odpovídající podmínkám snímání.

 

Dvouúčelové řízení propusti LPF k dosažení většího účinku

Jak fotoaparát RX1R II zvládá dvojitou práci, která by jinak vyžadovala víc než jeden běžný fotoaparát? Dělení dopadajícího světelného toku [1] je ovládáno proměnlivým napětím působícím na tekutý krystal [3] mezi filtrem typu dolní propust 1 [2] a filtrem typu dolní propust 2 [4] za účelem aktivace, deaktivace nebo úpravy účinku filtru typu dolní propust. Stupňování filtru typu dolní propust zjednodušuje porovnání účinku filtrů typu dolní propust.

 

Širší možnosti využití

Fotoaparát RX1R II, který díky kompaktním rozměrům můžete vzít kamkoli, disponuje ergonomickými ovládacími prvky, vysouvacím elektronickým hledáčkem, výklopným displejem LCD a dalšími praktickými prvky.

 

 

Zdroj: http://www.sony.cz/electronics/kompaktni-fotoaparaty-cyber-shot/dsc-rx1rm2?cpint=2:HOMEPAGE_THELATEST4SPAN_RX1RII_1759

 

 

RX1R II

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: