Et Cetera - Fotografie - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Et Cetera - Fotografie

Et Cetera

5. října 2016, 12.42 | Nenechte si ujít výstavu v prostorách Galerie 1 nazvanou “ET CETERA: fotografie”, věnovanou dílům 18 mladých českých fotografů a fotografů žijících

dlouhodobě v České republice pod věkovou hranicí 40 let. Výstava, jejímiž ideovými tvůrci jsou pan Francesco Augusto Razetto a Ottaviano Maria Razetto, který se též ujmul architektonického ztvárnění, se koná pod dohledem kurátorky a kritika umění paní Genny di Bert.  Výstava je dalším kulturním počinem v duchu koncepce nadačního fondu ELEUTHERIA, která po úspěchu výstavy konané v minulém roce v Muzeu MAXXI v Římě (Národní muzeum umění XXI. století) představující nový pohled na české figurativní umění za posledních 26 let obrátila dnes svoji pozornost na umění současné fotografie.

 

Česká republika byla kolébkou celé řady světově uznávaných fotografů: mezi nejznámější patří taková jména jako Koudelka, Saudek, Drtikol a Tichý. Praha je sídlem jedné z nejstarších akademií studie fotografie a kinematografie. Fakulta FAMU si získala ve světě velmi dobré jméno a je důkazem toho, jak se umění fotografie dostalo do popředí českého kulturního dění.

 

Et Cetera je projektem, který již od svého prvopočátku vybočuje z početných "kolektivních" výstav a vytváří si rok co rok vlastní osobitý přístup s cílem objevit to nejlepší, co nabízí soudobá česká umělecká tvorba a podpořit mladé začínající české umělce.

 

Zachovány zůstaly předpoklady, které již od počátku vzniku tohoto projektu v roce 2013 tvoří jeho základovou podstatu: mladý věk umělců (pod věkovou hranicí 40 let), širokospektrá volba námětů, jednoduchá, nijak nezpoplatněná účast formou zaslané přihlášky a vlastního portfolia, které je zhodnoceno mezinárodní odbornou komisí, jejímiž členy i Marek Musil jakožto jeden z účastníků předchozí výstavy moderní umělecké tvorby konané v roce 2015 v muzeu MAXXI  v Římě.

 

Zájem o účast na této výstavě předčil veškerá očekávání - přihlásilo se více jak 400 mladých fotografů, kteří zaslali vlastní portfolio prostřednictvím facebookové stránky nadačního fondu Eleutheria.

 

Výstava se koná od 15.9. - 15.10.2016 v Galerii 1, Štěpánská 47, 110 00 Praha 1.

 

Zdroj: Galerie 1 /galerie1.cz/

Zdroj: http://galerie1.cz/et-cetera-fotografie-pozvanka-na-vystavu/

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: