EIZO představuje nové 24“ monitory CG247 a CX241 (1920x1200) - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

EIZO představuje nové 24“ monitory CG247 a CX241 (1920x1200)

EIZO ColorEdge CG247

1. července 2014, 08.12 | EIZO Corporation představuje dvě 24“ novinky určené pro segment grafických LCD monitorů. Jedná se o EIZO CG247 z řady ColorGraphic s možností autorekalibrace a další novinku z řady ColorEdge CX: EIZO CX241 se zabudovaným autorekčním senzorem.

EIZO CG247 s integrovaným kalibračním a autokorekčním senzorem umožňuje nejen snadnou kalibraci, ale také  následné automatické udržování obrazových parametrů monitoru pomocí funkce automatické rekalibrace.

CG247 pokrývá 99 % barevného prostoru Adobe-RGB, vyniká            rovnoměrným jasem a jednotným podáním barev.  Nejpřesnějšího zobrazení barev dosahuje díky svému vestavěnému měřicímu přístroji. Ten se před kalibrací automaticky nastaví do správné polohy a pak se až do dalšího měření opět schová do rámečku monitoru.

Autorekalibrace: monitor CG247 se po kalibraci dokáže sám zkotrolovat a to zcela  bez pomoci uživatele a dokonce i bez přídavného PC. Po naprogramování může monitor CG247 spouštět kalibraci v libovolně nastavených časech.

Software ColorNavigator dodávaný s monitorem CG247 umožňuje nejen volbu základních cílových hodnot kalibrace: jas, bílý bod nebo gradace obrazu, ale navíc také nastavovat barevný rozsah monitoru, statický kontrastní poměr, barevnou teplotu černého bodu,               či nastavovat sytost a barevný tón až šesti základních barevných složek RGB-CMY. Kalibrace využívá údaje ze seřízení v továrně a dosahuje proto jedinečné přesnosti a rychlosti.

Moderní podsvětlovací MG-LED systém, vypínací časovač a systém PowerManager přispívají k úspoře energie.

Model je určen všem profesionálům pracujícím v oblasti tisku, fotografie a postprodukce.

Očekávaná zaváděcí cena je 35.490,- Kč bez DPH. V ceně je rovněž profesionální fotografické stínítko, čistící souprava a veškerá potřebná kabeláž. Profesionální kalibrační software EIZO ColorNavigator je k dispozici zdarma.

 

Druhou novinkou je 24" širokoúhlý model řady CX: EIZO CX241 osazený kvalitním LCD panelem typu IPS              s širokými úhly pohledu             a vysokou odolností proti "otiskům" statických motivů.  

Monitor je vybaven „pouze" vestavěným autokorekčním senzorem      a k jeho kalibraci je tedy zapotřebí ještě další externí senzor. Poté je však již tento stav udržován podobně, jako na modelu CG247 pomocí funkce automatické re-kalibrace (v tomto případě jasu a bílého bodu).

Zabudovaný autokorekční senzor se stará o automatická korekční měření a udržuje zkalibrované barvy trvale stabilní. Spolehlivé          a přesné zobrazení snižuje počet nutných korektur a tím šetří drahocenný produkční čas.

Ke kalibraci monitoru je možné opět využít profesionální a volně přístupný software ColorNavigator (ZDARMA), který podporuje až 30 kalibračních senzorů nebo software ColorNavigator Elements pro jeho rychlé nastavení bez nutnosti vlastnit externí kalibrační senzor.

Monitor najde uplatnění všude tam, kde kladou tvůrčí pracovníci nejvyšší nároky na digitální reprodukci obrazu, ať už jde o zpracování fotografií, tiskovou přípravu nebo filmovou či televizní produkci.

Zaváděcí cena CX241 je zhruba 22.490,- Kč bez DPH. V ceně je veškerá potřebná kabeláž pro připojení k většině PC. Uživatel má možnost objednat profesionální stínítko, čistící soupravu EIZO nebo externí sondu i1DisplayPro.

Kompletní pětiletá záruka na elektroniku, LCD panel a jeho podsvětlovací systém je důkazem spolehlivosti monitorů.

Oba monitory jsou vystaveny v EIZO showroomu v Karlíně

 

 

EIZO ColorEdge CX241

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: