David LaChapelle - Múzy - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

David LaChapelle - Múzy

David LaChapelle - Múzy

27. dubna 2016, 10.52 | Zveme Vás na expozici nazvanou David LaChapelle – Múzy, která poukáže na vizuální symboly a kódy, které vnímáme každý různě. Pokud se dva lidé dívají na tu samou

fotografii, jeden v ní může vidět dokonalou adoraci fantaskního světa celebrit a druhý sžíravě sarkastickou kritiku konzumu. Proto je LaChapelle vnímán kontroverzně a dodnes se o něm přou i teoretici fotografie.

 

Na provokativní výstavě nebude chybět slavný portrét nejproslulejší LaChapellovy múzy, transsexuální modelky a umělkyně Amandy Lepore, která se na snímku Addicted to Diamonds namísto kokainu chystá šňupat diamanty. Právě snímky, jež s ní pořídil, LaChapelle zřetelně odkazuje na dílo Andyho Warholla, který mu otevřel do uměleckého světa, když mu dohodil první větší fotografickou práci pro časopis Interview.

 

K vidění budou i další díla, díky jejichž vizionářství a surrealistickému pohledu na svět i citací z dějin umění se Davidu LaChapellovi začalo přezdívat Fellini fotografie. Platí to o snímku The Rape of Africa, na němž se nechal inspirovat obrazem Sandra Botticelliho Venuše a Mars a v dalším plánu poukazuje na devastaci životního prostředí. Vystavovat se bude i jeho doposud nejdražší dílo ze série Once In the Garden, jímž je portrét transsexuální modelky Carmen Carrera, který se na charitativní aukci Life Ball ve Vídni vydražil v přepočtu za téměř pět milionů korun. Snímek vychází z myšlenky, že pokud vnímáme člověka jako schránku pro duši, nezáleží, jakého je pohlaví. Tento diptych, jenž u nás bude k vidění poprvé, dokonce ve Vídni vzbudil pohoršení, které mělo soudní dohru.

 

Výstava se koná od 22.3. do 7.5. v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1.

 

Zdroj: GoOut /goout.cz/

Zdroj: https://goout.cz/cs/vystavy/david-lachapelle-muzy/jjsib/#"T":"22.3.2016_10:00"

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: