Čeněk Folk - Fragmenty - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Čeněk Folk - Fragmenty

Čeněk Folk - Fragmenty

22. června 2016, 13.52 | V říši za realitou se nacházejí světy, jež jsou mnohým očím dobře skryty. Ač jsou spjaty se světem lidí, platí v nich jiná pravidla. Neživé předměty ožívají,

živé organismy zanikají a převtělují se do jiných forem. Těchto světů je nekonečně mnoho a vzájemně se protínají jak mezi sebou, tak se světem reálným. Nelze však předvídat, kdy a kde k takovému protnutí dojde. Dochází k němu nahodile a místa střetu lze často identifikovat podle přítomnosti silné, obtížně popsatelné energie.

 

Klasická analogová fotografie je vhodným nástrojem k odhalování takových míst. Vděčí za to své schopnosti reflexe reality a současně neschopnosti její manipulace. Lze samozřejmě namítat, že médium klasické fotografie vnímání reality manipuluje například už jen samotnou redukcí trojdimenzionálního prostoru na dva rozměry. To je fakt, který je potřeba přijmout. Mimo to je zde však obraz okolního světa modifikován pouze vyjmutím jeho části z celku. Fragmenty naší reality, zbaveny svého kontextu, mohou nám následně sdělit též cosi o realitách paralelních, jejichž otisky se tu a tam podaří zaznamenat na filmový pás. Název souboru deseti bromostříbrných fotografií v sobě zahrnuje ještě další význam: celek je sestaven z fragmentů několika větších fotografických cyklů, jejichž restrukturalizací a vzájemným propojením vznikají opět nové významy.

 

Výstava se koná od 21.6. do 15.9.2016 v Minor Mamacoffee, Vodičkova 6, Praha.

 

Zdroj: GoOut /goout.cz/

Zdroj: https://goout.cz/cs/vystavy/cenek-folk-fragmenty/ievjb/#"T":"21.6.2016_10:00"

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: