Canon představuje nové řady síťových kamer s rozlišením Full HD i 1,3 MPx - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Canon představuje nové řady síťových kamer s rozlišením Full HD i 1,3 MPx

vbh43-17

10. října 2014, 08.37 | Canon Europe uvedl na trh osm nových síťových kamer s rozlišením Full HD a 1,3 megapixelu. Nové modely v sobě spojují hardwarová vylepšení, například zvýšenou přesnost, odolnost PTRZ kamer, s pokročilými možnostmi ovládání, nejnovějšími analytickými vlastnostmi a také s podporou současného přenosu ve dvou různých formátech. Tyto kamery tak splňují i nejnáročnější požadavky z oblasti video-sledování.

Hlavní charakteristikou nové série H je rozlišení Full HD. Aktuálně do ní patří PTZ kamera VB-H43, kopulová kamera VB-H630VE odolná proti mechanickému poškození, pevná kopulová kamera VB-H630D a pevná skříňová kamera VB-H730F. Modely série M se mohou pochlubit rozlišením 1,3 megapixelu. Mezi ně patří PTZ kamera VB-M42, kopulová kamera VB‑M620VE odolná proti mechanickému poškození, pevná kopulová kamera VB-M620D a pevná skříňová kamera VB-M720F.

 

„Naše nová řada síťových kamer přináší širokou škálu použití, a to včetně sledování veřejných prostranství, provozu i důležité infrastruktury," říká Julian Rutland, ředitel pro plánování a strategii společnosti Canon Europe. „Stejně tak jsou ale nové kamery vhodné pro nasazení ve vnitřních prostorách, od letišť přes banky až třeba po kasina. Díky sériím H a M mohou nyní systémoví integrátoři použít síťové kamery v opravdu velmi širokém spektru vnitřních i vnějších prostředí. Navíc je součástí nové nabídky i jeden naprosto špičkový model s vynikající kvalitou obrazu."

 

Nové síťové kamery Canon byly navrženy tak, aby dosáhly rovnováhy mezi výkonem při špatných světelných podmínkách, úhlem záběru, vysokým rozlišením a snadným použitím. Jde o následující modely:

  • Kamery VB-H43 (rozlišení Full HD) a VB-M42 (rozlišení 1,3 megapixelu) umožňují otáčení, naklánění i zoom a mohou se pochlubit 20násobným optickým zoomem, 12násobným digitálním zoomem a širokým zorným úhlem 60,4 °. Součástí obou modelů jsou nová ložiska a vestavěný teplotní senzor. Kamery jsou tak odolnější a zaostřování je vždy velmi přesné. Nový režim Relative Speed automaticky upravuje rychlost otáčení i naklánění podle aktuálního zoomu, a uživatelé tak mají k dispozici přesnější ovládání a citlivější sledování objektů, které jsou v zorném poli kamery.

 

  • Modely VB-H630VE (rozlišení Full HD) a VB-M620VE (rozlišení 1,3 megapixelu) se mohou pochlubit kopulovým krytem, který je odolný proti mechanickému poškození, i splněním podmínek odolnosti vůči prachu a vodě dle kategorie krytí IP66. Obě kamery nabízí ultra širokoúhlý záběr (111,0 °) a trojnásobný optický, respektive čtyřnásobný digitální zoom. Pokročilé funkce pro otáčení i naklánění kamery, otáčení obrazu a zoom (PTRZ) usnadňují počáteční nastavení a zjednodušují tak například práci systémovým integrátorům. Díky vylepšené podpoře PTRZ jsou nové kamery po instalaci mnohem odolnější vůči nepříznivým podmínkám, a to dokonce více, než kdykoli předtím.

 

  • Pevné kopulové kamery VB-H630D (rozlišení Full HD) a VB-M620D (rozlišení 1,3 megapixelu) nabízí stejně jako předchozí dva modely ultra širokoúhlý záběr (111,0 °) a trojnásobný optický/čtyřnásobný digitální zoom. Navíc se mohou pochlubit i stejnými možnostmi PTRZ. Díky těmto vlastnostem přináší modely VB-H630D i VB‑M620D větší flexibilitu při sledování ve vnitřních prostorách.

 

  • Univerzální skříňové kamery VB-H730F (rozlišení Full HD) a VB-M720F (rozlišení 1,3 megapixelu) nabízí v této řadě nejširší úhel záběru - 112,6 °. Mezi další vlastnosti těchto modelů patří opět trojnásobný optický a čtyřnásobný digitální zoom, vynikající kvalita obrazu a vynikající výsledky i za špatných světlených podmínek.

 

Kamery série H i M se mohou pochlubit sledováním ve vysoké kvalitě s detailními snímky a až patnácti inteligentními analytickými funkcemi. Jejich zásluhou jsou nové kamery naprosto jedinečné a nabízí podstatné konkurenční výhody. Vestavěná analýza obsahu videa umožňuje detekci pohybu, detekci opuštěných i odstraněných objektů, detekci neoprávněné manipulace s kamerou i detekci průchodu a hlasitosti. Modely obou sérií navíc disponují funkcí Auto Smart Shade Control, která automaticky nastavuje parametry pro dosažení nejlepší expozice. Tato vlastnost zajišťuje vysokou kvalitu záznamu i přesnost detekce, a to i za špatných světelných podmínek.

 

Díky dvojici procesorů, obrazovému DIGIC DV III a síťovému DIGIC NET II, je práce s obrazem - od zachycení přes zpracování a kódování až po přenos - naprosto bezproblémová. Kamery navíc obsahují i odnímatelný filtr blokování infračerveného světla, a jsou tak vhodné pro jak pro denní, tak pro noční provoz.

 

Společnost Canon při vývoji síťových kamer využívá své sedmdesátileté špičkové zkušenosti z oblasti optiky, díky které přináší výjimečnou obrazovou kvalitu za všech světelných podmínek. Síťové kamery značky Canon se navíc mohou pochlubit snadnou instalací, kompatibilitou s profilem S standardu ONVIF a podporou rozsáhlého záručního programu. Nové kamery budou v prodeji v průběhu prosince 2014.

 

Zákazníci, partneři z oblasti správy video obsahu a systémoví integrátoři mohou další informace o síťových kamerách značky Canon získat na adrese http://cpn.canon-europe.com

 

 

vbh43b-14

vbh630ve-01

vbh630ve-11

vbh730f-16

vbh730f-18

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: