Canon - ocenění TIPA Awards pro rok 2016 - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Canon - ocenění TIPA Awards pro rok 2016

EOS 5DS R

21. dubna 2016, 08.27 | Společnost Canon získala pět prestižních ocenění od světové fotografické a tiskové asociace Technical Image Press Association (TIPA). Ceny TIPA Awards jsou každoročně udělovány nejlepším produktům z

 

oblasti záznamu obrazu, které výrobci uvedli na trh v uplynulých dvanácti měsících. V letošním roce byl Canon opět oceněn za technické inovace v rozmanitém produktovém portfoliu - od kompaktních fotoaparátů pro běžné spotřebitele až po profesionální digitální zrcadlovky a fototiskárny.

 

Udělena byla následující ocenění:

Nejlepší profesionální digitální zrcadlovka: EOS 5DS / EOS 5DS R

Nejlepší profesionální fotoaparát / videokamera: EOS-1D X Mark II

Nejlepší snadno použitelný kompaktní fotoaparát: IXUS 285 HS

Nejlepší kompaktní fotoaparát pro pokročilé uživatele: PowerShot G5 X

Nejlepší fototiskárna: imagePROGRAF PRO-1000

 

 „Pro společnost Canon je ctí získat tato prestižní ocenění TIPA Awards, která podtrhují náš závazek přinášet vysoce kvalitní a špičkové produkty," říká Steve Marshall, Product Marketing Director, Consumer Imaging ve společnosti Canon Europe. „Zobrazovací průmysl je úžasnou oblastí a my jsme hrdí, že můžeme díky našim produktům posouvat hranice možného a inspirovat lidi k tomu, aby se dívali na svět z vlastní perspektivy a bavili se fotografováním. Velice nás těší, že jsme za tuto naši snahu získali ocenění TIPA Awards, a to napříč všemi našimi produktovými řadami, od modelů pro běžné uživatele a vášnivé fotografy až po profesionální produkty."

 

Porota TIPA je složená z redaktorů 27 předních světových fotografických časopisů z 15 zemí světa a pěti světových kontinentů. Její členové každoročně posuzují nejnovější produkty z oblasti záznamu obrazu a na základě celé řady hodnotících parametrů (od inovativnosti přes design až po celkovou kvalitu) vyberou a ocení nejlepší produkty a technologie.

 

Porota TIPA ocenila produkty značky Canon zejména na základě následujících vlastností a parametrů:

 

Nejlepší profesionální digitální zrcadlovka: EOS 5DS / EOS 5DS R

Rozlišení zrcadlovek EOS 5DS a EOS 5DS R konkuruje digitálním fotoaparátům „středního formátu" díky impozantnímu 50,6megapixelovému CMOS snímači (u EOS 5DS R včetně speciálního filtru, jenž eliminuje změkčení nízkopásmovým filtrem), který umožňuje pořizovat snímky v plném rozlišení rychlostí 5 snímků za sekundu a nahrávat Full HD videa v rozlišení 1080p rychlostí 30 snímků za sekundu. Disponují dvojicí obrazových procesorů DIGIC 6 a nově vyvinutou technologií Mirror Vibration Control System, která díky přesnému řízení pohybu zrcátka eliminuje vliv zpětných rázů a minimalizuje tak riziko rozmazání snímků. Fotoaparáty mají velký Clear View II LCD displej se 100% pokrytím, úhlopříčkou 3,2 palce a 1,04 miliony bodů, nechybí ani měřící snímače RGB-IR s rozlišením 150 000 pixelů. Výkon automatického zaostřování je podpořen snímačem s 61 ostřícími body a funkcí EOS Intelligent Tracking and Recognition AF (iTR), která zpracovává informace poskytované měřícím snímačem.

 

Nejlepší profesionální fotoaparát / videokamera: EOS-1D X Mark II

S nově vyvinutým 35mm full-frame CMOS snímačem s rozlišením 20,2 megapixelů nabízí EOS-1D X Mark II kontinuální snímání s rychlostí až 14 snímků za sekundu a až 16 snímků za sekundu v režimu živého náhledu. Dvojice DIGIC 6+ procesorů umožňuje pořídit při kontinuálním snímání sekvence s neomezeným počtem snímků ve formátu JPEG nebo se 170 snímky ve formátu RAW. Fotoaparát umí rovněž natáčet 4K videa rychlostí 60 snímků za sekundu a Full HD videa rychlostí 120 snímků za sekundu díky technologii CMOS AF s dvojitými pixely. S volitelným bezdrátovým adaptérem podporuje fotoaparát vysokorychlostní standard 802.11ac. Rychlost a přesnost zaměřování je podpořena vylepšeným hledáčkem s 61 body a prediktivním ostřícím algoritmem AI Servo II+.

 

Nejlepší snadno použitelný kompaktní fotoaparát: IXUS 285 HS

Canon i nadále nabízí kapesní a přitom plně vybavené kompaktní fotoaparáty, které poskytují mnohem více možností a vyšší kvalitu snímků než fotoaparáty v telefonech. IXUS 285 HS disponuje 3palcovým LCD displejem, 12násobným optickým zoomem a vestavěným optickým stabilizátorem obrazu. Díky Wi-Fi konektivitě a podpoře NFC je snadné i sdílení. CMOS snímač s rozlišením 20,2 megapixelů a obrazový procesor DIGIC 4+ zajišťují skvělou kvalitu obrazu i v náročnějších světelných podmínkách. Fotoaparát rovněž natáčí Full HD videa v rozlišení 1080p.

 

Nejlepší kompaktní fotoaparát pro pokročilé uživatele: PowerShot G5 X

G5 X je fotoaparát s rozlišením 20,2 megapixelů s CMOS snímačem typu 1,0 a procesorem DIGIC 6. Umožňuje fotografování rychlostí až 6 snímků za sekundu a natáčení Full HD videí. Jeho součástí je 24-100mm objektiv se světelností  f/1,8 až 2,8, clonou s devíti lamelami a ostřením na přibližně 2 palce. Elektronický hledáček má 2,36 milionů bodů a 100% pokrytí s obnovovací frekvencí až 120 snímků za sekundu. Zabudovaný snímač se přepíná z hledáčku na dotykovou obrazovku na 3palcovém LCD displeji s variabilním úhlem natočení. Sáňky jsou kompatibilní se všemi Speedlite blesky systému EOS.

 

Nejlepší fototiskárna: imagePROGRAF PRO-1000

Model PRO-1000 v sobě kombinuje jednoduchost použití stolního zařízení a tisk až do formátu A2 (17 palců) s řadou funkcí profesionálních modelů tiskáren. Pro tisk používá 11 barevných inkoustů LUCIA PRO (a Chroma Optimizer). Inkousty jsou podávány pomocí tiskové hlavy FINE, což zajišťuje rychlejší tisk a stabilní vysokou kvalitu tisku. K dispozici je i nový černý inkoust - fotografická černá i matná černá jsou dávkovány odděleně, takže není třeba měnit inkoust při výměně papíru. Vakuum při dávkování papíru zajišťuje, že se papír během tisku nepomačká a inkoust se tak lépe rozmístí bez ohledu na gramáž a typ papíru.

 

Zdroj: canon.cz

 

 

Zdroj: http://www.canon.cz/about_us/press_centre/press_releases/consumer_news/news/tipa_awards_2016.aspx

EOS-1D X Mark II

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: