Canon rozšiřuje svoji řadu PowerShot G - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:Články

Canon rozšiřuje svoji řadu PowerShot G

PowerShot G5 X

2. listopadu 2015, 08.02 | Prvotřídní kvalita a pokročilé ovládání – Canon uvádí PowerShot G5 X a PowerShot G9 X

 

 

Oba modely se mohou pochlubit nejen nekompromisní obrazovou kvalitou a výjimečnou rychlostí a výkonem, ale také snímačem CMOS typu 1,0 s technologií back-illuminated a s rozlišením 20,2 miliónů pixelů nebo obrazovým procesorem DIGIC 6 - to vše zabalené do nádherně kompaktních těl.

 

 

Fotoaparát PowerShot G5 X je ideální pro pokročilé uživatele, kteří vyžadují ovládání ve stylu profesionálních digitálních zrcadlovek. Model PowerShot G9 X ocení všichni, kteří chtějí dát volný průchod svým kreativním nápadům prostřednictvím prvotřídního kapesního fotoaparátu umožňujícího zachytit spontánní okamžiky.

 

Úžasné snímky v kapse 
Součástí modelu PowerShot G5 X je širokoúhlý objektiv s výchozí ohniskovou vzdáleností 24 mm, 4,2násobným zoomem, špičkovou světelností  f/1,8 až 2,8 a clonou s devíti lamelami, který je vhodný pro rozlehlé krajinky i detailní portréty. Díky tomuto objektivu je pořízení vynikajících snímků s atraktivním bokehem a působivě rozostřeným pozadím opravdu velmi snadné. Canon PowerShot G9 využívá 28mm širokoúhlý objektiv s trojnásobným optickým zoomem a světelností f/2 až 4,9, který umožňuje pořizovat ostré a vysoce podrobné snímky i během cest a v náročných světelných podmínkách.

 

Intuitivní ovládání a nadčasový design 
Canon PowerShot G5 X staví na kultovní DNA modelové série G a v pohodlném kompaktním těle přináší uživatelům možnost prozkoumat širokou škálu fotografických funkcí a nastavení.  Pokročilejší fotografové ocení středový OLED elektronický hledáček, který nabízí ovládání podobné tomu u digitálních zrcadlovek i maximální komfort při focení. Je tak ideální pro všechny, kteří chtějí mít zaznamenávanou scénu neustále před očima. Výklopný dotykový displej s variabilním úhlem natočení usnadňuje pořízení jedinečných snímků z různých úhlů pohledu, a to jak v případě detailních fotografií architektury při procházce městem, tak i u širokoúhlých záběrů v otevřené krajině.

 

Model PowerShot G9 X disponuje všemi funkcemi a vlastnostmi, které uživatelé potřebují k vyjádření svých tvůrčích nápadů a zachycení nečekaných okamžiků. Nový fotoaparát je o celých 25 procent štíhlejší než Canon PowerShot G7 X a díky kompaktnějšímu designu je perfektní pro fotografy, kteří vyžadují prvotřídní obrazovou kvalitu i při focení a natáčení na cestách. Součástí tohoto modelu je také intuitivní a velký dotykový displej s úhlopříčkou 7,5 cm (3,0 palce) a s vysokým rozlišením, který umožňuje ovládat fotoaparát snadno a kreativně konečky prstů. Uživatelé mají snadný přístup k jednotlivým funkcím i nastavením přístroje, který se může pochlubit stylovým a lehkým tělem. Oba modely navíc umožňují rychle přiřadit ovládacímu kroužku objektivu některou z široké škály fotografických funkcí, včetně ovládání clony a rychlosti závěrky.

 

Filmová díla s rodinou a přáteli? Proč by ne?! 
Díky režimu ručního filmu Manual Movie, úžasné kvalitě záběrů ve Full HD rozlišení při rychlostí 60 snímků za sekundu i plné kontrole nad clonou, závěrkou a citlivostí ISO mohou uživatelé dát svým tvůrčím záměrům volný průchod. Z každého majitele nových fotoaparátů se tak může stát nadějný kameraman. S cílem zabránit roztřesení záběrů u natáčení za běhu nebo při chůzi obsahují oba fotoaparáty pětiosý inteligentní optický stabilizátor obrazu s vylepšeným dynamickým režimem. Navíc vedle této již tak vysoké míry kontroly nad fotoaparátem mají uživatelé k dispozici i velmi přesné ruční zaostřování se zvýrazňováním obrysů. Tvorba filmových záběrů včetně přizpůsobení výstupů pomocí proměnné snímkovací frekvence je tak velmi jednoduchá a nevyžaduje víc, než několik tahů na dotykovém displeji.

 

Sdílení tvůrčích výstupů 
Fotoaparáty PowerShot G5 X a PowerShot G9 X se mohou pochlubit řadou pokročilých kreativních režimů a širokou konektivitou, které uživatelům umožňují vyjádřit jejich vlastní tvůrčí nápady. Od zachycení mihotavé noční oblohy nebo stopy hvězd pomocí vylepšeného režimu Hvězda až po  automatického přidávání retro filtrů pouhým stisknutím spouště v kreativních režimech. K dispozici je i vzdálené ovládání s využitím Wi-Fi připojení, které zpřístupňuje plnou manuální kontrolu nad klíčovými funkcemi fotoaparátu z prostředí chytrého zařízení a umožňuje prozkoumat kreativnější způsoby focení a natáčení. Díky vestavěné podpoře Wi-Fi a dynamické komunikace na krátkou vzdálenost NFC je snadný rovněž přenos fotografií a filmů do chytrého zařízení i jejich přímé sdílení na sociální sítě. Široké možnosti komunikace zjednodušují i zálohování snímků do cloudových služeb, jako je irista a Google Drive, a to přímo z prostředí fotoaparátu - nikdo tak již nemusí přijít o žádnou ze svých drahocenných vzpomínek.

 

Klíčové vlastnosti modelu PowerShot G5 X :

  • Prvotřídní obrazová kvalita a ovládání podobné jako o tradičních digitálních zrcadlovek
  • Okamžité sdílení nádherných snímků s celým světem
  • Vynikající rychlost a ovládání pro vyjádření vlastní kreativity
  • Působivé filmy v ohromujícím Full HD rozlišení
  • Profesionální nástroje pro podporu vlastního tvůrčího stylu

Klíčové vlastnosti modelu PowerShot G9 X :

  • Tenký kapesní fotoaparát s prvotřídní obrazovou kvalitou
  • Okamžité sdílení tvůrčích výstupů s celým světem
  • Stvořený pro přirozenost a kreativitu
  • Působivé filmy v ohromujícím Full HD rozlišení
  • Perfektně jednoduché ovládání

 

Zdroj: canon.cz

 

 

Zdroj: http://www.canon.cz/about_us/press_centre/press_releases/consumer_news/cameras_accessories/canon_quality_control.aspx

PowerShot G9 X

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: