2014 Sony World Photography Awards - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Odkud pochází fotografka Anne Erhard?

V dnešní soutěži hrajeme o:



Články

2014 Sony World Photography Awards

2014 Sony World Photography Awards

6. února 2014, 20.34 | Proběhlo dlouho očekávané odhalení seznamů jedné z předních světových fotografických soutěží - 2014 Sony World Photography Awards.

 

  • Byl podán rekordní počet přihlášek - 139.554 obrazy z 166 zemí po celém světě
  • Průkopnické moderní obrazy od mezinárodních fotografů
  • Snímky jsou k dispozici pro publikaci na press.worldphoto.org nebo přes Image.net

 

Fotografové ze 166 zemí přihlásili téměř 140 tisíc snímků, to je nejvyšší počet v sedmi leté historii tohoto ocenění. Z přihlášených fotografií soudci zvolili užší výběr představující ty nejlepší ze současné fotografie za posledních 12 měsíců .

 

Soudci ve fotografiích nalezli mnoho příběhů, které nutí diváka najít něco překvapivého v každém dni. Soudci byli osloveni především neokoukanými díly a fotografickými styly, které jsou inspirací pro fotografy z celého světa.

 

Zde je kompletní seznam ocenění

 

Architecture

Finalist

  • Sungseok Ahn, Korea
  • Ludovic Maillard, France
  • Herman Van Den Boom, Belgium

Shortlist

  • Peter Bucko, Slovakia
  • Axel Fassio, Italy
  • Nick Frank, Germany
  • Jakub Skokan, Czech Republic
  • Jan Stel, Netherlands
  • Gesche Wuerfel, United States

 

 

Arts & Culture

Finalist

  • Chloe Bartram, Australia
  • Viviana Peretti, Italy
  • Elisa Sturaro, Italy

Shortlist

  • Marcelo Del Pozo, Spain
  • Glenna Gordon, United States
  • Suvra Kanti Das, Bangladesh
  • Reiner Riedler, Austria
  • Mary Turner, United Kingdom

 

Campaign

Finalist

  • Morten Germund, Denmark
  • Spencer Murphy, United Kingdom

Shortlisted

  • Martin Brent, United Kingdom
  • George Logan, United Kingdom
  • Gonzaga Manso, Spain

 

Conceptual

Finalist

  • Thomas Brummett, United States
  • Hao Li, Taiwan
  • Frauke Thielking, Germany

Shortlist

  • Salvatore Calafato, Italy
  • Xutong Huang, China
  • Marcel van Nieuwenhuijsen, Netherlands
  • Yoshiharu Ota, Japan

 

Contemporary Issues

Finalist

  • Alejandro Cegarra, Venezuela
  • Stanislav Krupar, Czech Republic
  • Sara Naomi Lewkowicz, United States

Shortlisted

  • Javier Arcenillas, Spain
  • Kate Geraghty, Australia
  • Kacper Kowalski, Poland
  • Moritz Kuestner, Germany
  • Annalisa Natali Murri, Italy
  • Hiroto Sekiguchi, Japan
  • Christian Werner, Germany

 

Current Affairs

Finalist

  • Daniel Kitwood, United Kingdom
  • Guy Martin/Panos, United Kingdom
  • Esposito Salvatore, Italy

Shortlist

  • Mohammed Alshaikh, Bahrain
  • K. M. Asad, Bangladesh
  • Melissa Golden, United States
  • Mark Henley, Switzerland
  • Stacy Kranitz, United States
  • Ramin Mazur, Moldova
  • Mikhail Mordasov, Russia

 

Landscape

Finalist

  • Matthew Baum, United States
  • Roei Greenberg, Israel
  • Kacper Kowalski, Poland

Shortlist

  • Yukari Chikura, Japan
  • Emmanuel Coupe -Kalomiris, Greece
  • Axel Fassio, Italy
  • Jeremie Lenoir, France
  • Alma Photos, Italy
  • Arjen Schmitz, Netherlands
  • 福生刘, China

Lifestyle

Finalist

  • Myriam Meloni, Italy
  • Mikhail Petrov, Russia
  • Esposito Salvatore, Italy

Shortlisted

  • Jean-Marc Caimi, Italy
  • Viktor Lyagushkin, Russia
  • Viviana Peretti, Italy
  • Iveta Vaivode, Latvia

 

Nature & Wildlife

Finalist

  • Tony Hertz, United States
  • Michael K Nichols, United States
  • Christian Ziegler, Panama

Shortlist

  • Richard Garvey-Williams, United Kingdom
  • Palani Mohan, India
  • Paul van Schalkwyk, Namibia
  • Wang Yizhong, China

 

People

Finalist

  • Vinicio Drappo, Italy
  • Stacy Kranitz, United States
  • Mario Wezel, Germany

Shortlist

  • Denis Dailleux, France
  • Arko Datto, India
  • Ana Fernandes, Brazil
  • Ivor Prickett, Ireland
  • Matilda Temperley, United Kingdom
  • Ed Thompson, United Kingdom
  • Giorgia Tobiolo, United Kingdom

 

Portraiture

Finalist

  • Anna Di Prospero, Italy
  • Sophie Gamand, United States
  • Ken Hermann, Denmark

Shortlist

  • Valerio Bellone, Italy
  • Carlotta Cardana, United Kingdom
  • Fabrizio Cestari, Italy
  • Marc Erwin Babej, United States
  • Vladimir Pomortsev, Russia
  • Celia Suarez, Spain

 

Sport

Finalist

  • Salvatore Di Gregorio, United Kingdom
  • John Quintero, United Kingdom
  • YongSheng Zheng, China

Shortlist

  • Roberto Bragotto, Italy
  • Nikolai Linares, Denmark
  • Adam Pretty/Getty, Australia

 

Still Life

Finalist

  • Kai-Uwe Gundlach, Germany
  • Amanda Harman, United Kingfom
  • Matteo Mezzadri, Italy

Shortlist

  • Elena Prokofieva-Friess, Germany
  • Filipe Condado, Portugal

 

Travel

Finalist

  • Wilfred Berthelsen, Norway
  • Ricardo Teles, Brazil
  • Christian Vizl, Mexico

Shortlist

  • Sharon Derhy, Israel
  • Robert Frachette, Canada
  • Valerie Leonard, France
  • Filippo Mutani, Italy
  • Mikolaj Nowacki, Poland
  • Stefan Wermuth, United Kingdom

 

Open competition

 

Presiding Chair: Nigel Atherton (UK), Group Editor, IPC Photo

 

Rules: Open to photographers of all abilities and judged on a single shot.  Judges were asked to select up to 10 shortlisted images per category.  The category winners will be announced on 18 March and one Overall Open Photographer of the Year revealed on 30 April 2014.

 

Architecture

  • Andrew Bailey, United Kingdom
  • Sean Batten, United Kingdom
  • Marcus Bayer, Germany
  • Simon Butterworth, United Kingdom
  • Alexandre Manuel, Portugal
  • Simon Martin, United Kingdom
  • Holger Schmidtke, Germany
  • Max Von Son, Netherlands
  • Vassilis Tangoulis, Greece
  • Sandro Tedde, Italy

 

Arts and Culture

  • Vuk Adzic, Serbia
  • Ngai Bun Wonh, China
  • Artur Gutowski, Poland
  • Li Hao, China
  • Colin Hogan, United Kingdom
  • William Kass, Brazil
  • Andrea Menozzi, Italy
  • Joyce Le Mesurier, Singapore
  • Valerie Prudon, Australia
  • Frank Trimbos, Netherlands

 

Enhanced

  • Angelo Abate, Italy
  • Vanessa Aeschbach, France
  • Kristan Akerman, United Kingdom
  • Olga Astratova, Latvia
  • Murat Germen, Turkey
  • Jose Maria Perez, Argentina
  • Sobhan Reazay, Iran
  • Francesco Romoli, Italy x 2
  • Kylli Sparre, Estonia

 

 

Low Light

  • Panayis Chrysovergis, Greece
  • Iñigo Cia Da Riva, Spain
  • Ashley Cunningham, United States
  • Vlad Eftenie, Romania
  • Samantha Fortenberry, United States
  • Jim Grover, United Kingdom
  • Pedro Londoño, Colombia
  • Nicholas Roemmelt, Austria
  • Holger Schmidtke, Germany
  • 加杰潘, Malaysia

 

Nature & Wildlife

  • Hasan Bağlar, Cyprus
  • Chin Boon Leng , Singapore
  • Anthony Fernandez, Philippines
  • Jameel Hamidou, Singapore
  • Tomasz Kosiorek, Poland
  • Nicolas Reusens, Spain
  • 麗珊 張(Bonnie Cheung), Hong Kong
  • lessy Sebastian, Indonesia
  • Helga Urban, Hungary
  • Gert van den Bosch, Netherlands

 

Panoramic

  • Alf Bailey, United Kingdom
  • Roibu Grigore, Romania
  • Ari Ari Irawan Pinem, Indonesia
  • Maria Luisa Sanchez Hidalgo, Argentina
  • Ivan Pedretti, Italy
  • Goran Popovic, Serbia and Montenegro
  • Mohammad Reza Domiri Ganji, Iran
  • Fabian Sixtus Körner, Germany
  • Myrto Stenou, Greece
  • Mandy Watts, United Kingdom

 

People

  • Guillermo Barquero, Costa Rica
  • Marcus Bayer, Germany
  • Majlend Bramo, Italy
  • Arup Ghosh, India
  • Bogdan Ivan, Romania
  • Paolo Mezzera, Italy
  • Juan Carlos Ruiz Duarte, Spain
  • Louise Porter, United States
  • Muhamad Saleh Bin Dollah, Malaysia
  • Tina Signesdottir Hult, Norway

 

 

 

Smile

  • Mateusz Baj , Poland
  • Diego Cedeno, Panama
  • Alpay Erdem, Turkey
  • Yovcho Gorchev, Bulgaria
  • Amir Hamja, Bangladesh
  • Igor Kryzhko, Russia
  • Anurag Kumar, India
  • Luis Angel Martínez Hernández, Spain
  • Nick Ng Yeow Kee, Malaysia
  • Anastasia Tyuleneva, Russia

 

Split Second

  • 耀崇 王(Yao Wang Chong), Taiwan
  • Hairul Azizi Harun, Malaysia
  • Yvon Buchmann, France
  • Alison Crea, Australia
  • Allan Gichigi, Kenya
  • Ata Mohammad Adnan, Bangladesh
  • Kazi Mushfiq Hossain, Bangladesh
  • John Stanmeyer, United States
  • Igor Visotskiy, Ukraine

 

Travel

  • Sergio Carbajo, Spain
  • Mihails Ignats, Latvia
  • Neville Jones, Australia
  • Li Chen, China
  • Simon Morris, United Kingdom
  • Eddie New, Australia
  • Bartosz Rozalski, Poland
  • Farid Sani, Iran
  • Wolfgang Weinhardt, Germany
  • Minwei Yan, China

 

Youth competition

Rules: Open to photographers aged under 20 year old and judged by the World Photography Organisation.

 

Culture

  • Emanuel Jicmon, Italy
  • Francesco Macaluso, Italy
  • Borhan Mardani, Iran
  • Randy Martinez, United States
  • Serafima Orlova, Russia
  • Aashish Rajesh, United Arab Emirates
  • Iringo Simon, Romania x 2
  • Anastasia Zhetvina, Russia

 

 

Environment

  • Ben Bass, United States
  • Axel Boberg, Sweden
  • Edward Bonnevie, Norway
  • Turjoy Chowdhury, Bangladesh
  • Chrystian Figueiredo, Brazil
  • Ramin Krause, Germany
  • Avnish Kumar, India
  • Tobin Meyers, Switzerland
  • Michael Theodric, Indonesia
  • Anna Vadász, Hungary

 

Portraits

  • Валерия Ерза (Valeria Erza), Russia
  • Reuben Foong, Singapore
  • Sabbir Hasan, Bangladesh
  • Danuta McPherson, United Kingdom
  • Paulina Metzscher, Germany
  • Agata Mroczel, Poland
  • Sara Pavic, Serbia
  • Fanni Putnóczki, Hungary
  • Laura Schmid, South Africa
  • Ishan Siddiqui, India

 

 

Tématické zařazení:

 » Články  

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: