Canon slaví 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Články

Canon slaví 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF

Canon

14. července 2015, 08.58 | Společnost Canon oznámila dosažení dalšího významného milníku ve výrobě objektivů, když překonala hranici 110 miliónů vyrobených výměnných objektivů řady EF¹ – konkrétně se jubilejním kouskem stal ultra širokoúhlý objektiv EF 11-24mm f/4L USM.


Výroba výměnných objektivů řady EF začala v továrně Utsunomiya v roce 1987, kdy byla tato série poprvé představena společně se systémem analogových zrcadlovek EOS. Celosvětová poptávka po zařízeních z rodiny EOS a výměnných objektivech od té doby neustále roste a dnes má tyto produkty v oblibě široké spektrum uživatelů. V reakci na rostoucí poptávku Canon od té doby rozšířil výrobu do celkem čtyř lokalit včetně Canon Inc. na Tchaj-wanu, Canon Opto (Malaysia) Sdn. Bhd a Oita Canon Inc. v jižním Japonsku.

 

Po celou dobu své existence Canon posouvá vpřed celé odvětví zpracování obrazu a patří mu řada světových prvenství². Za všechny můžeme uvést například využití ultrazvukového motoru (USM) v objektivech, technologii stabilizace obrazu (IS), vícevrstvý difrakční optický prvek (DO) a antireflexní povrchovou úpravu typu Subwavelength Structure Coating (SWC).

 

Pořadové číslo 110 000 000 mezi objektivy řady EF patří modelu EF 11-24mm f/4L USM, který společnost Canon uvedla na trh v únoru letošního roku. Tento objektiv se může pochlubit minimální ohniskovou vzdáleností pouhých 11 mm, a tedy i nejširším zorným úhlem na světě³. Objektiv využívá novou optickou konstrukci, která zahrnuje čtyři asférické členy maximalizující obrazovou kvalitu a minimalizující zkreslení.

 

Produktovou řadu objektivů EF dnes tvoří 71 modelů včetně filmových objektivů pro digitální kinematografii. Společnost Canon bude i nadále pokračovat ve zdokonalování svých různorodých zobrazovacích technologií a využije při tom veškeré své odborné znalosti a zkušenosti z oblasti optiky. Cílem této snahy je vytvářet výjimečné a vysoce spolehlivé objektivy i fotoaparáty a zvyšovat tak zájem o fotografování i natáčení videí. Výrobky Canon splňují požadavky nejrůznějších typů uživatelů - začátečníků, pokročilých amatérů i profesionálních fotografů. 

 

Zdroj: canon.cz

 

 

Zdroj: http://www.canon.cz/about_us/press_centre/press_releases/consumer_news/cameras_accessories/110_million_interchangeable_ef_lenses.aspx

EF 11-24mm f4L USM

Tématické zařazení:

 » Články  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

,

E-mail:

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: