Canon a Getty Images odhalují ikonické fotografie - Články - Printing.cz - Tisk, pre-press a knihařské zpracování

Odběr fotomagazínu

Fotografický magazín "iZIN IDIF" každý týden ve Vašem e-mailu.
Co nového ve světě fotografie!

 

Zadejte Vaši e-mailovou adresu:

Kamarád fotí rád?

Přihlas ho k odběru fotomagazínu!

 

Zadejte e-mailovou adresu kamaráda:

Soutěž

Sponzorem soutěže je:

IDIF

 

Kde se koná výstava fotografií Luďka Vojtěchovského?

V dnešní soutěži hrajeme o:Články

Canon a Getty Images odhalují ikonické fotografie

22. září 2015, 16.26 | Společnosti Canon Europe a Getty Images dnes odhalily sérii kultovních snímků od několika předních světových fotografů, které zachycují některé zásadní momenty uplynulých deseti let. Jde o snímky, které dokazují sílu fotografie a její roli při napomáhání změn po celém světě.Produktová řada Canon EOS 5D je známá tím, že umožňuje vyprávět příběhy, které nesmí zůstat utajené. A právě desáté výročí zrození této produktové řady oslaví společnost Canon zveřejněním 10 nejlepších a naprosto úžasných snímků, které vypráví právě některé z těchto příběhů. Od odhalení používání chemických zbraní syrskou armádou až po rozkrytí nezákonné těžby vzácných a ohrožených stromů na Madagaskaru. Canon EOS 5D nebo některý z jeho následníků si za svůj fotoaparát během deseti let zvolilo mnoho světových fotografů, kteří s ním zaznamenali některé nejvýznamnější a nejdůležitější světové okamžiky.

 

Všechny snímky i úžasné příběhy s nimi spojené je možné si prohlédnout ve výběru toho nejlepšího podle společnosti Canon na webových stránkách Come and See. Fotografie budou k vidění i jako součást jubilejní výstavy, která bude umístěna v prostorách stánku značky Canon během týdenního festivalu Visa pour l'Image 2015. Každoroční festival fotožurnalistiky se uskuteční ve francouzském Perpignanu od 31. srpna do 6. září 2015.

 

Canon vyzývá ke sdílení ikonických snímků 
S cílem podpořit oslavu deseti let hlubokomyslných snímků vyhlašuje Canon Europe celoevropskou soutěž, ve které mohou účastníci vyhrát některou z výročních cen z limitované edice EOS 5D.

Soutěž je otevřená pro všechny fotografy - od amatérů až po profesionály - bez ohledu na to, zda fotí pomocí chytrého telefonu nebo fotoaparátu. Ti všichni mohou sdílet své snímky, u kterých cítí, že zachycují proměny okolního světa. Vítěze určí porota složená z uznávaných odborníků, mezi nimiž je i ambasador společnosti Canon Brent Stirton a fotograf z Getty Images Toby Smith.

 

Soutěž Canon Iconic Images poběží v osmnácti evropských zemích - vedle České republiky a Slovenska také ve Velké Británii, Francii, Německu, Španělsku, Nizozemsku, Belgii, Rakousku, Norsku, Dánsku, Finsku, Švédsku, Švýcarsku, Portugalsku, Maďarsku, Polsku a Rusku - od 1. září do 2. října 2015.

 

Do desítky ikonických Getty Images fotografií patří následující snímky:

 

1. John Moore, EOS 5D Mk I - Arlington, USA, 27. května 2007 
Johnův snímek ženy truchlící nad manželovým hrobem líčí velmi osobní okamžik zlomu na pozadí současně probíhajících změn postojů ohledně rozmístění jednotek v zámořských konfliktech, například v Iráku nebo Afghánistánu. Snímek, který se dotkl miliónů srdcí a ukázal ničivé následky války z pohledu lidí doma, publikovalo mnoho předních světových médií.

 

2. Alvaro Ybarra Zavala, EOS 5D Mk I - Kolumbie, 29. listopadu 2007 
Avaro měl za úkol dokumentovat občanskou válku v Kolumbii, ale jeho snímek dvou povstalkyň upoutal pozornost a popustil uzdu představivosti mainstreamových médií. Vyzdvihl totiž předlouhé utrpení kolumbijských obyvatel a širokou veřejnost upozornil na realitu tohoto všeobecně opomíjeného padesátiletého konfliktu.

 

3. Veronique de Viguerie, EOS 5D Mk I - Hobyo, Somálsko, 27. října 2008 
Když se Veronique de Viguerie vydala se svým novinářským kolegou do Somálska, aby vyzpovídali jednoho z pirátských vůdců, bylo pirátství jen lokálním tématem. Výsledná reportáž byla průlomová a představovala milník v celosvětovém informování o tomto tématu.

 

4. Toby Smith, EOS 5D Mk II - Národní park Masoala, Madagaskar, 21. srpna 2009 
Tobyho práce zaměřená na nezákonnou těžbu dřeva kácením ohrožených druhů stromů na Madagaskaru byla součástí podkladů pro první stíhání mezinárodních obchodníků s ohroženými druhy dřevin, které proběhlo na území Spojených států amerických.

 

5. Ed Ou, EOS 5D Mk II - Mogadišu, Somálsko, 24. dubna 2010 
Edovy srdcervoucí fotografie malých dětí ozbrojených těžkými zbraněmi byly publikovány po celém světě. Jeho fotografie následně použil i Senát Spojených států amerických, který chtěl po vládě a Radě bezpečnosti OSN uplatnit tlak na somálskou přechodnou vládu, aby zastavila využívání dětských vojáků.

 

6. Marco Di Lauro, EOS 5D Mk II - Gadabedji, Nigérie, 27. června 2010 
Marco Di Lauro spolupracoval s britskou pobočkou UNICEF na zdokumentování závažné potravinové krize, která postihla obyvatele západoafrické Nigérie. Jeho až bizarní a velmi výrazná fotografie upoutala pozornost veřejnosti tím, že nabídla zcela nový pohled na všeobecně diskutovaný problém. Snímek tak během pár měsíců získal na pomoc strádajícím několik dalších miliónů dolarů.

 

7. Jonathan Torgovnik, EOS 5D Mk II - Port-au-Prince, Haiti, 10. ledna 2011 
Hlavní město Port-au-Prince bylo jedním z nejvíce poškozených míst na Haiti, které v roce 2010 postihlo katastrofické zemětřesení. Jonathan svoji fotografii publikoval po celém světě a ukázal tak široké veřejnosti, v jak moc špatných podmínkách žijí lidé ještě rok po této katastrofě.

 

8. Brent Stirton, EOS 5D Mk II - Ol Pejeta Conservancy, Keňa, 13. července 2011 
Snímek jednoho z posledních žijících severních bílých nosorožců na světě pod trvalým dohledem čtyř ozbrojených strážců pořídil Brent Stirton v rámci širšího průzkumu o využívání zvířat na černém trhu s léky. Fotografie zdůraznila křehkost existence nosorožců, nejohroženějšího živočišného druhu, a zaujala tak milióny lidí po celém světě.

 

9. Laurent Van der Stockt, EOS 5D Mk II - Jobar, Damašek, Sýrie, 13. dubna 2013 
Laurent a jeho novinářský kolega pořídili sérii fotografií, videí a vzorků půdy. Tyto podklady mezinárodně zveřejnili a předali je francouzským, britským a americkým úřadům jako důkaz o používání chemických zbraní syrskou armádou. Jejich krok vedl k tlaku ze strany čelních světových představitelů na zastavení používání chemických zbraní v tomto konfliktu.

 

10. Dan Kitwood, EOS 5D Mk III - Kos, Řecko, 4. června 2015
Danův snímek čtveřice pakistánských imigrantů, kteří připlouvají z Turecka na pláž řeckého ostrova Kos, zachycuje jeden ze zatím nejdůležitějších příběhů letošního roku. Práci tohoto autora, která pomáhá zvyšovat povědomí o problematice imigrantů, publikovala mnohá vlivná média po celém světě.

 

 

Zdroj: canon.cz

 

 

Zdroj: http://www.canon.cz/about_us/press_centre/press_releases/consumer_news/news/getty_images_reportage.aspx

Tématické zařazení:

 » Články  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

 

 

Přihlášení k mému účtu

Uživatelské jméno:

Heslo: